Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

No ale też pod teren chce, póki co RaRa jeszcze prawie jak nowe, już szybciej myślałem o Maxxis Pace czy Ritchey Shield, ale one w teren mogą trochę być za łagodne.

 

Lub przód Saguaro, a tył Mezcal.

 

No ale ogólnie poza przyczepnością to szybsze czy wolniejsze?

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wolniejsze z uwagi na bardziej gęsty bieżnik, tutaj moje odczucia mogą być nie obiektywne, gdyż z przodu miałem 1,8 z tyłu 2, 0 bary  a na codzień w RR mam 2,2 z przodu i 2,4 z tyłu .

Ja osobiście zakupiłem GS na podstawie opini forumowiczów wersję TNT pod mleczko, tylko nie mam czasu tego ogarnąć :)

Mamy jeszcze zaplanowane dwa wyjazdy z ekipą na wakacje ( Karpacz i okolice, oraz trasa Świnoujscie - Hel). Myślę, że na Karpacz GS założę, a nad morze RR. 

Ciekawe kiedy ,,starszyzna,, odeśle nas do odpowiedniego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży nabytek, ponad 3 miesiace czekania, w końcu wpadł w moje łapy. Specyfikacja seryjna, zresztą co wymieniać w takim rowerze? Jeżeli już to drobiazgi [emoji6]. Absolutna maszyna enduro na której każdy zjazd wydaje się dziecinnie prosty...a niestety umiejętności pozostały bez zmian więc trzeba się pilnować.

 

5da8b599fedb9c9a5439a59ccc8b378a.jpg

 

3856334858216489a52fcfe4bc64941d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży Focusa trzeba było się zastanowić co dalej . Po wstępnej analizie wiedziałem czego chcę : HT o skoku 130-150mm na średnim rozmiarze kół z szerokimi obręczami który pozwoli na zabawę w górach a we wielkopolsce nie będzie kulą u nogi . Sprawdziłem co oferuje rynek i po chwili wybór padł na Primala od Dartmoor'a - fajny kąt główki , górna rura w porządku , malowanie także nie najgorsze pod względem wizualnym - no i oczywiście przystępna cena bo szukałem czegoś do 1000zł za ramę .

 

Jeździ bardzo fajnie , po schodach idzie jak przecinak . Niedługo pierwsze testy w Masywie Ślęży .

 

Rama: Dartmoor Primal 2015 r.L 26/27.5

Amortyzator: Rockshox Sektor Silver TK 27.5 140mm Solo Air QR15 Tapered

Stery: Force Maszynowe

Mostek: Bontrager Rhytm Pro 60mm

Chwyty: ESI Extra Chunky

Kierownica: Funn Fatboy 775mm 30mm wzniosu

Sztyca: Kindshock ETen R 31.6

Zacisk: Progress 

Siodło: Chiński Carbon 143mm

Pedały: Time MX4

Manetki: Sram X9 9rz

Przerzutka Tylna: Shimano SLX RD-M675 GS Shadow+

Hamulce: Avid Elixir 7 Trail

Tarcze: KCNC 180mm / G3CS 160mm

Kaseta: Shimano Alivio HG300 12-36

Łańcuch: KMC X9.73

Korba: Shimano M762 32t

Suport: Shimano PRESS FIT

Obręcze: Dartmoor Revolt 27.5

Piasty: Novatec 811 QR15 / Octane One Orbital Pro

Szprychy: CnSpoke 2.0-1.8

Opony: Geax Goma 27.5 Drut / Geax Saguaro TNT 27.5 x 2.2

 

Waga: 13003g ~ 2500zł

 

Do zmiany w najbliższym czasie :

 

Przednia zębatka Alivio 32T do wymiany na Narrow Wide 32T prawdopodbnie od HCC

Na tył identyczna tarcza jak z przodu tylko że 160mm

Zejść z wagą do poziomu 12,5kg :D

 

zfwCWMi.jpg

y7Z01SQ.jpg

wdcWsQA.jpg

0AuGo0D.jpg

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z siodła nie spadasz?

 

Nie , czemu  pytasz ? Chodzi o pochylenie ? Jeżdzę tak od zawsze gdyż płasko ustawione siodło gniecie mnie w jajka ;)

 

 

 

Nie kumam tylko czemu takie tarcze do "zabawy" w górach

 

Z kilku powodów , po pierwsze ma być lekko - 94g mi odpowiada , po drugie Avidy są na tyle mocnymi hamulcami do zabawy w górach że przy 76kg i tarczy 180mm typu KCNC mają wystarczająco mocy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xymek - jak się rock razor sprawuje ?

 

@jasinski21444 - podobną maszynę chcę złożyć, bo leży mi ten amortyzator po wymianie w trance, a chce złożyć sztywniaka do jazdy wokół komina. Wszystkie pozostałe graty przekładam z roweru którym jeżdżę z dzieckiem więc w zasadzie to brakuje mi już tylko ramy i sztycy. I tu pojawia się pytanie. mam koła 26cali do wykorzystania, w jaki sposób w tym primalu jest rozwiązane przejście pomiędzy 26 a 27,5 ?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tu pojawia się pytanie. mam koła 26cali do wykorzystania, w jaki sposób w tym primalu jest rozwiązane przejście pomiędzy 26 a 27,5 ?

 

W takim że poprostu koło z oponą 26 jest mniejsze więc suport także niżej i takie tam inne Geometryczne zagwozdki . Primal nie ma wymiennych haków . Aaa i przy kole 27.5 i Saguaro 2.2 na obręczy 27mm wew ( realnie powiedzmy 56mm ) jest ciasno ... przy 26 teoretycznie wchodzi 26 x 2.35 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poniedziałek na ślęży i Raduni . Radunia - Dużo stromych rzeczy bez większych kamieni , ślęża to natomiast ciut dłuższe zjazdy po większych kamieniach które czasami wypada wyminąć . Primal w dół sprawdził się w roli zjazdowej świetnie , po przyzwyczajeniu do sztywniaka idzie jak przecinak przy odrobinie techniki . 

Polecam. A i połamałem karbonowe siodło .

 

A2hTo5L.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitać

Po "plastikowych" XC przyszedł czas na coś z jajem. Jest to mój pierwszy full i am/enduro, jak i 27.5. Rower naprawdę dobrze się spisuje na podjazdach a jeszcze lepiej na zjazdach. Już po wyciągnięciu z pudełka zawitały zmiany- 2x10 na 1x10 z 40 i 34 na przedzie, zmienione na 32 bo za twardo było. Manetkę od myk myka przełożyłem na lewą stronę i obułem Race Face w butki. Dziś doszła kierownica i mostek RF atlas 35. Planowane zmiany to: koła skonfigurować na bezdetkowe-już zestaw jest zakupiony, 16 zębatkę na tył-już zakupiona, pedały xt trail i siakis napinacz na łańcuch.

 

Cube Stereo 140 HPC pro 27.5 2015

 

2guxmx5.jpg

 

 

1zx5rnk.jpg

 

 

Z żony Trancem :D

 

2uxvi50.jpg

Edytowane przez wery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował

Szczerze mówiąc to żonka mnie zaraziła MTB :D Zawsze ze mną były w życiu dwa kółka, ale z silnikiem :P Lubiłem jeździć rowerem ale dopiero 5 lat temu jak poznałem żonę to za czołem się interesować MTB. Aktualnie jest to moje główne hobby, a na drugim miejscu moto.

 

Ps: Masz rację link przypomina canoyon'a :P Po za tym miał być Canyon spectral 8.0 ex ale za długo czekać bym musiał. Znowu w strive nie byłem pewien co do shapeshifter, jeszcze nie dopracowany jest. W końcu stwierdziłem, że kupię coś prostrzego-tańszego na pierwszy swoj am/enduro full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

Po "plastikowych" XC przyszedł czas na coś z jajem. Jest to mój pierwszy full i am/enduro, jak i 27.5. Rower naprawdę dobrze się spisuje na podjazdach a jeszcze lepiej na zjazdach. Już po wyciągnięciu z pudełka zawitały zmiany- 2x10 na 1x10 z 40 i 34 na przedzie, zmienione na 32 bo za twardo było. Manetkę od myk myka przełożyłem na lewą stronę i obułem Race Face w butki. Dziś doszła kierownica i mostek RF atlas 35. Planowane zmiany to: koła skonfigurować na bezdetkowe-już zestaw jest zakupiony, 16 zębatkę na tył-już zakupiona, pedały xt trail i siakis napinacz na łańcuch.

 

 

Mozesz podedlac linka do tej zebatki na tyl bo sam sie zastanawiam na zmianaw swoim stereo 160 przod juz jest 34t. A co do napinacza to o ile sie nie myle powinna byc ptzezutka xt shadow plus ze sprzeglem czy jest sens montowac napinacz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założoną na tył zębatkę Hope T-rex 40t do Sram. W twojim Stereo jest osprzęt Shimano tak więc musisz kupić dedykowaną do Shimano. Wybrałem T-rex bo tylko ten model jest srebrny i do Sram'a jest mały wybór. Hope się ceni, a jako że ty masz sprzęt na XT wybrał bym coś innego. Do kasety jeszcze dokupywałem zębatkę 16t. Jako, że wyjmujesz 17t na miejsce 40t lub 42t i się robi duży skok między 19t a 15t, który za bardzo odczuwałem. Tak więc do zebatki 40-42t ja bym doliczył zębatkę 16t około £10. W zestawie A2Z masz już wszystko - do wyboru 40t lub 42t, zebatke 16t i lock z dłuższym gwintem. Ten zestaw działa tylko z Shimano xt i xtr kaseta dla tego go nie wybrałem. Co byś nie kupił będzie działać, tylko nie spodziewaj się bardzo długiej żywotności :D to jest aluminium.


Hope T-rex £47.36 (najtańszy jaki znalazłem)

http://www.wiggle.co.uk/hope-t-rex-ratio-expander-sprocket/?lang=en&curr=GBP&dest=1&sku=5360646275&ci_src=18615224&ci_sku=5360646275uk&utm_source=google&utm_term&utm_campaign=Components&utm_medium=base&utm_content=s98z28oVg_dc|pcrid|54887834342|pkw||pmt||prd|5360646275uk

BLACK £32.99 (produkowany w Polsce)

http://www.chainreactioncycles.com/black-by-absoluteblack-expander-sprocket/rp-prod131090?gs=1&gclid=CjwKEAjwluetBRD98L639p35p0QSJACC8BlKbT1TA2CSR0trXCzEfqXk-ZPz5g6_W-X1JPj1eRh3FRoCkQvw_wcB&gclsrc=aw.ds

A2Z £34.99+£2.99 shipping

http://activesport.co/epages/80c85f8f-7a95-4b1c-9c30-e64b314f3f2e.sf/?Locale=en_GB&ObjectPath=/Shops/80c85f8f-7a95-4b1c-9c30-e64b314f3f2e/Products/AD&ViewAction=ViewProductViaPortal

Źle napisałem z tym napinaczem, bardziej mi chodziło o coś takiego-prowadnica na łańcuch.

 

http://www.freeborn.co.uk/dmr-viral-upper-only?gclid=CjwKEAjwluetBRD98L639p35p0QSJACC8BlKKimP2HauQNxhkng9thaGI2NbsGwzB5qZSLMOyqMiyRoC7jHw_wcB


Ps: mieszkasz w Selby?? Czesto tamtędy przejeżdżałem swego czasu. Ja mieszkam w Hull.

Edytowane przez wery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co niedawno zmienilem na 1x10 i nie mialem jeszcze okazji dobrze pojedzic. Z tego co sie orjetuje to musialbym zmienic przezutke na ta z ktrotki dolem bo ta co mam teraz nie bedzie chodzic dobrze. 
Troche ciezej sie kreci ale to kwestia przyzwyczajenia :) Zalicze Dalby i Llandegle i moze Peak District i zobaczymy jakie beda wrazenia. 

Czy ta druga forta to nie jest czasami z Lee Quarry ???? 

Ps. Mieszkam w selby juz ponad 9 lat ;) a w Hull jestem codziennie 7 dni w tygodniu w pracy :) Mozna by sie kiedys spiknac na wspolna jazde ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrząc na foty waszych sprzętów do końca nie wiem czy mój tu pasuje. No ale pozwolę sobie pokazać mojego "rumaka". Kiedyś po zakupie już wrzucałem tu fotkę. Ale od tamtego czasu trochę się zmieniło, wg. mnie na lepsze. Standardowe koła, które już się sypały wymieniłem na Mavic Crossone, hamulce Avid DB1 na Shimano Deore, fabryczne siodło zastąpione zostało bardzo fajnym i przyjemnym Bontrager Evoke R. Rrower wczoraj doczekał się amortyzatora. Fabrycznie zamontowanego XCM-a zastąpił Rock Shox 30 Gold TK Solo Air  :teehee: Zimą w planach kompletna zmiana napędu.

 

Poniżej mój Kross Level R3 2014 r. 

 

1a3c56563cd3e4df.jpg

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...