Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pochwalę się i ja ! Własnoręczny, składany od zera projekt finalnie zakończony kilka dni temu. Wcześniej jeździłem Kellysem na kołach 26''. Szczegóły techniczne Accenta opisane w "Manii lekkości".

Jeździ się rewelacyjnie ! Rower jest lżejszy prawie o 1kg w porównaniu do poprzedniego i to naprawdę czuć.

Już nie mogę się doczekać wiosny !

 

 

9878d666d80317f9gen.jpg
91698cc1c377835fgen.jpg
37f51e308214b689gen.jpg
 
cb9b4e1c6c8367f7gen.jpg
Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o Aurona :)

 

Do myk-myka zaczynam się powoli przekonywać. Wstawiłem stara sztycę i czasem opuszczam na zjazd. Muszę się jeszcze przekonać, że na rynku jest coś innego niż tylko awaryjny i drogi złom.

 

Póki co budżet na ulepszenia ogoliłem a jak opchnę stare graty, to jeszcze edge 520 czeka w kolejce do zakupu. Za myk-mykiem będę się rozglądał najwcześniej w połowie przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

3 lata myślałem/marzyłem/oglądałem rowery, których nigdy nie będę miał (znacie to?). Byłem nad Gardą w tym roku, wypożyczałem Cannondalle za ciężkie EUR. I w końcu wczoraj pojechałem do NS'a i wróciłem z przyszłorocznym Snabbem w M'ce.
Dziś pierwsze testy w TPK, obawiałem się skoku i bujania. Skoku nie za mało, a bujanie to bujda, podjeżdża też wszystko co HT tylko wolniej. 1x11 robi robotę. Krótki mostek i kąty ramy tworzą bestię zwinną i skrętną (pierwsze wrażenie, że nerwowa). Rama pasuje idealnie pod moje 182 cm wzrostu.
No i ta anoda na całej ramie, piastach. Lakierowane pod kolor pręty siodła, pancerze i skinnwall na oponach. Masterpeace of design and engineering z naszego podwórka.
Zmienili wahacz w tym roku na taki z jednego kawałka alu, podobno sztywniejszy. I dodali fajny motyw - opaski na piastach, do czyszczenia od błota - taki akcent nawiązujący do rowerów z ubiegłego stulecia.
Tak wiem, chwalę swoje i leje miód na NS'a ale to mój pierwszy full i jeden w pierwszych na rynku, co dziś potwierdził mi prezes na żywo wink.gif

Specyfikacja:

Frame: NS Snabb Trail w/ 140mm rear wheel travel
AL6061-T6+AL6066-T6 custom formed and butted tubes, internal cable guide routing option,
MAX bearings in all pivots
Shock: Rock Shox Deluxe Debonair RL, 185x55mm
Fork: RS Yari RC, 15mm axle, tapered, 150mm travel
Headset: GW integrated tapered IS42/52, sealed
Stem: NS Quantum Lite 31.8, 45mm
Handlebar: NS Terra (762mm / 30” wide)
Grips: Octane One bolt-on, one-clamp
Brakes: SRAM Level , 180mm front & rear rotors
Shifter: SRAM NX trigger 11speed
Derailleur: SRAM NX 1x11 X-HORIZON
Bottom bracket: Truvativ GXP 73mm
Crank: SRAM NX 24MM 170 BLK X-SYNC 32
Chain: KMC, 11 spd
Cassette: SRAM PG-1130 11 speed 11-42t
Rims: Shining DB-T29 27.5” tubeless ready
Hubs: NS Rotary 15 disc (sealed bearing), NS Rotary Cassette 142mm (sealed bearings)
Spokes: 14G-2.0mm w/ 14mm nipples
Tires: Maxxis Minion DHF Skinwall 27.5x2.30 foldable 60 TPI 3C MaxxTerra, EXO, TLR
Seatpost: Kalloy, 31.6mm
Saddle: Octane One Rocket w/hollow cromoly rails
Bike weight: 15,2 kg (M z platformami CB Mallet)

 

http://imgur.com/a/S6sNX

 

iefw0Bu.jpg

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna bestyja :)

Osobiście zamiast tych wszystkich smaczków wolałbym jednak mykmyka w komplecie. Chyba, że to nigdy porządniejszych zmarszczek nie zobaczy ;)

 

PS. Przygotuj się - niedługo ktoś wleci z tekstem, że za te kasę taką waga to kpina ;)

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erzurum masz napęd 1x z blatem 32T i wystarcza, nie masz myk myka. Może Ty szutry tylko tłuczesz :whistling:  A tak całkiem serio więcej jazdy a mniej pierniczenia co się da o czego się nie da. 

 

NS ładny ale to białe malowanie amora fatalne i oby użytkownikowi z perspektywy czasu nie przeszkadzało. 

 

Co do samego myk myka to nie wiem ile jeszcze wody w Wiśle musi upłynąć by wydając grube pieniądze producenci przestali olewać ten bajer nawet w podstawowych wersjach rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwarek2 - sypnęło tej jesieni fullami na wybrzeżu, ale nie dziwię się. Może kiedyś spotkamy się na szlaku.

 

Skoro taka konkurencja rośnie mi pod nosem, to wstawiam i ja swoją maszynę :) Na razie jeździłem nim 3 godziny, wrażenia super. 

GT Sensor Comp 2016. Miał być Helion, ale ten był tańszy i z geometrią bezpieczniejszą dla jajek (górna rura w Helionie to jakaś porażka).

Osprzęt po prostu jest (klasa Deore - hamulce już zmienione bo były 395-tki), natomiast co ciekawe obydwa amortyzatory są firmy X-fusion.

 

Jeśli o zejście do manuala chodzi, to akurat w tym rowerze jest to bajecznie łatwe bez myk-myka. W poprzednim rowerze siodło "pchało" mnie do przodu gdy chciałem się wychylić, tutaj jakby ciągnęło w tył.

 

 

zdjecie,600,655975,20161120,sensor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myk-myk

 

Jeździłeś po ich tpk?

Toście pogadali w galerii nt myk myków.

Spokojnie mykmyk na wiosnę, wolę mieć 1x11 i kilka smaczków niż słabego mykmyka z zew prowadzeniem linki. A tak to kupię LEV'a 125mm i będzie dobrze.

15,2 kg - jak jest łyda to nie robi. Wiem że FR.org to forum XC, ale trochę tu pisałem to się pochawale.

Dziś podjechałem pod Pachołek od strony Oliwy, ludzie na 29erach za mną - nie wszyscy :) ale w dół to hebli nie potrzebuje. 50km po TPK 1200m przewyższenia i żyje. TO nie ma być lekkie a wytrzymałe. Ale co ja będę tłumaczyć. 

 

 

GT Sensor Comp 2016

Dawaj kolejne zdjęcia na czystym tle np tu śniegu, podeprzyj badylem, zmieść tylko rower w kadrze i strzel zdjęcie na wprost - nie z góry :) i wtedy zobaczymy Twój rower w pełnej okazałości bo tak to wygląda na ramę 16" i koła 24"

Dawaj na PRIV to polatamy :)

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwarek2 - sypnęło tej jesieni fullami na wybrzeżu, ale nie dziwię się. Może kiedyś spotkamy się na szlaku.

 

Skoro taka konkurencja rośnie mi pod nosem, to wstawiam i ja swoją maszynę :) Na razie jeździłem nim 3 godziny, wrażenia super. 

GT Sensor Comp 2016. Miał być Helion, ale ten był tańszy i z geometrią bezpieczniejszą dla jajek (górna rura w Helionie to jakaś porażka).

Osprzęt po prostu jest (klasa Deore - hamulce już zmienione bo były 395-tki), natomiast co ciekawe obydwa amortyzatory są firmy X-fusion.

 

Jeśli o zejście do manuala chodzi, to akurat w tym rowerze jest to bajecznie łatwe bez myk-myka. W poprzednim rowerze siodło "pchało" mnie do przodu gdy chciałem się wychylić, tutaj jakby ciągnęło w tył.

 

 

zdjecie,600,655975,20161120,sensor.jpg

 

Będę wypatrywał na szlaku :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak bym się miał zatrzymywać i obniżać siodło

 

To może warto podszkolić podstawy techniki, wtedy nie trzeba będzie z roweru schodzić. Trochę śmieszne to idealizowanie myk-myka na Mazowszu czy Wybrzeżu kiedy 80% ludzi świetnie jeździ po Beskidach bez tego "niezbędnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh naklejki w kolorze już są widzę ;) A można wiedzieć skąd takie cuda bierzesz? Ja na swojego Aiona i Aurona produkuje i produkuje i nie mogę dojść z tym do końca, a może jest gdzieś nieznane mi miejsce, gdzie takie naklejki w customowym kolorze można dostać?

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zostały po znajomości wycięte na ploterze z pomarańczowej folii.

 

Z takich bardziej profesjonalnych:

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...