Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy driver też w BD był montowany. Przy zakupie eSki, można pogadać ze sprzedawcą czy zamontuje nową wersję, ale to już dodatkowe koszty. Ogółem jakakolwiek modyfikacje by nie liczyć to koszty. Niestety tego się nie przeskoczy. Zabezpieczenie termiczne w latarce na rower to przerost formy moim zdaniem. Co do XPL HI, ja mam z kolimatorem i z driverem wyciągającym prawie 4A, i śmiga aż miło.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale weź pod uwagę że ja sobie sam testuje, i składam, przeróne latarki. Tego typu model (XPL- HI, kolimator, 4A) jest dla mnie zabawką. Nie zalecam nikomu "zielonemu" tak mocnych konfiguracji. Baterie żre jak wariat przy full mocy. 

Nie wiem, nie sprawdzałem tych parametrów. Tak jak pisałem Ci w rozmowie na PW, kup zwykły model, nie kombinuj. Chcesz ulepszenia, ale nie chcesz wydawać kasy. No niestety, tak się nie da. Te latarki się grzeją i grzać będą, taka ich uroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie niestety takie parametry duże sterownika będzie brać aku sporo i temperatura wiadomo. Starczy taki 2.8A a jak mało światła to druga latarka na innej optyce lub czołówka. Niestety kosztów nie przeskoczysz i najlepiej sobie dozbieraj na coś lepszego od razu jak trzeba.

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogółem włącznik można wymienić by nie świecił, ale znów generuje to koszty. Kup najzwyklejszą, albo jak wspomniał dymcio111, dozbieraj. Innej opcji nie widzę jeśli chcesz Convoya. Śmiało można powiedzieć że nawet 2.1 A daje radę. Jak ktoś nie miał nigdy styczności z Convoyem, to i tak będzie w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 2.1A na rower jeśli z fabrycznym sterownikiem to lepiej 2.8A bo jak chce się dopalacz to tryb 100 % włączysz i jest bardzo jasno. A jednocześnie tryb 40% jako tako użyteczny też żeby bardziej aku zaoszczędzić i mieć te około 400lm. W tym 2.1A tryb 100% w miarę też starczy na rower. Ale dla mnie trochę te 40% za słabe ~320lm. Zależy też jak ktoś jeździ i czy używa lampki jako jedyna czy jeszcze ma np czołówkę lub drugiego S2, S2+ czy C8 na długie światło.

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Magicshine MJ872 i uchwyt ale wkurza mnie mocowanie tego co chwila do kasku. Ostatnio kupiłem Skilhunt H03 i ma te paski na głowę ale zakładałem normalnie na głowę go i kask na paski i całkiem spoko nie uwierało a światło pod kaskiem to i na licznik łatwo przyświecić i tryby zmienić

 

Wysłane z mojego Samsung Note 4 SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej zostaję przy samym Convoyu. Zrobić jeden, a solidny. W weekend będę kombinował nad monstrum na XHP50 na pokładzie, modowałeś może takiego potworka ?

Z czołówkami różnie bywa. Często można spotkać osobników który ewidentnie powinni mieć zakaz poruszania się pod drogach. Ustawienie lampki to dla nich wyższa szkoła jazdy  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Nie warto, Bajlong to szajs. Ogółem gadasz o kosmicznej technologii, Cree XM-L3 nie istnieje !

 

EDIT :

Co do problemu, możliwe że masz gdzieś zwarcie.

 

 

 

 

@Dziubek w odpowiedzi na Twój post, bo coś cytowanie dziwnie wstawiło :D Hmm dałem koledze elektrykowi a jak nie to na gwarancję, nie mniej i tak o nowej myślę. Hmm a czy warte uwagi jest coś z modeli SolarForce L2P od użytkownika cafel na alledrogo?

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Dzień coraz krótszy i za niedługo na treningach zastanie mnie zmrok. Jeżdżę głównie po górskich ścieżkach więc mam świadomość, że potrzebuję dosyć mocnej lampki. Jednak nie chcę wydawać fortuny i szukam czegoś w przystępnej cenie. Czy wg Was takie coś da radę? Przynajmniej na początek, bo jak złapię bakcyla nocnej jazdy to wtedy dopuszczam opcję zainwestowania większej sumy.

 

https://www.olx.pl/oferta/mocna-lampka-rowerowa-trustfire-a3-led-cree-xm-l-t6-1000lm-CID767-IDidr7W.html#d6e655a8e2

 

Z góry bardzo dziękuję za opinie. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne cudo z biedry do testów w kolejce i na mnie szału nie robi, ALE jest tam słabsza dioda i niższe napięcie niż w modelu który przedstawiasz. Wracając do modelu o który pytasz, tutaj

masz wersję po "modzie". Później zobacz sobie zdjęcia sprzedającego, nie za duża różnica dla Ciebie ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie rozumiem dlaczego są takie rozbieżności między danymi podanymi przez producenta a tym co pokazuje życie. Wg mnie 1000lm to 1000lm. Nie przekonuje mnie tłumaczenie, że straty sraty. Powinni podawać wartości końcowe z uwzględnieniem strat i innych parametrów aby była pełna ścisłość co otrzyma klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tych pieniądzach nie ma czegoś pewnego. Nic to, trzeba będzie to zakupić i zobaczyć czy spełni moje oczekiwania. Dodatkowym atutem jest, że w cenie dostajemy uprząż na kepele i mamy czołówkę:) Myślę, że w tej roli jako towarzysz pieszych wędrówek się spisze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne światło to mocne słowo. Ja jestem fanem latarek Convoy, kilku innych ich wielbicieli na forum znajdziesz. Grono osób wierzy tylko w lampki typowo rowerowe. Ogółem zdania zróżnicowane, ale ten temat tyczy się głównie latarek, bo ich użytkownicy się w większości wypowiadają. A temat przeglądałeś ogółem ?

Opaska w tym zestawie to żadna łaska, też ją mam. A lampka w biedrze kosztowała bodaj 60 zł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne cudo z biedry do testów w kolejce i na mnie szału nie robi, ALE jest tam słabsza dioda i niższe napięcie niż w modelu który przedstawiasz. Wracając do modelu o który pytasz, tutaj ...

masz wersję po "modzie". Później zobacz sobie zdjęcia sprzedającego, nie za duża różnica dla Ciebie ? ;)

https://www.forumrowerowe.org/topic/120938-lampka-co-kupisz-jak-masz-50-a-co-jesli-masz-150zl/?p=1926994

 

Koszty:

Power bank 15$

Soczewka 0,55$

Lampka usb 4,5$

 

W 100zł się zmieścisz.

 

Od siebie dodam że ja kupię jeszcze jedną lampkę , a soczewkę skupującą z odcięciem w polskim sklepie.

Power bank trzyma długo.

 

Ja teraz zostawiłem lampkę włączoną od 15:00 do 21:45, w trybie na 50%.

Power bank z 64% zszedł na 32%, Romoos Sense 4 PH50 10400mAh

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...