Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość forestowy

Ładowarka ok. Może Ci się trafić wyjątkowo wolna, ale naładuje.

 

Aku sh*t "znanej" firmy trustfire z pojemnością wyssaną z palca. Dodatkowo będzie szło tygodniami bo najprawdopodobniej wyślą statkiem. Linie lotnicze nie przyjmują przesyłek z akumulatorami ze względów bezpieczeństwa.

Edytowane przez forestowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo będzie szło tygodniami bo najprawdopodobniej wyślą statkiem

 

Do mnie szły dwa tygodnie, prawie tyle samo co reszta szpeju..

 

Ale rzeczywiście aku sh*t. Lepiej kupić coś sprawdzonego od gości co modują na światełka.pl lub jeżeli już kupować wszystko na Fasttechu to przynajmniej aku na wypasie:

https://www.fasttech.com/products/0/10001980/1345500-panasonic-ncr18650b-18650-3-7v-3400mah

 

Latarkę sugeruję z lepszym prądem (2,8mA zamiast 1,05mA) i trochę inną wersję (S2+ zamiast S2) bo jeżeli o rower chodzi, to świeci zauważalnie szerzej i zdecydowanie mocniej:

https://www.fasttech.com/products/2222808

 

A w związku z tym lepiej trochę dopłacić do ładowarki dual i mieć dwa aku na podróż jeżeli taka potrzeba zajdzie, a różnica w cenie niewielka:

https://www.fasttech.com/products/1080400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić lampkę proponowaną w 1 poscie a dokladniej http://allegro.pl/latarka-pancerna-cree-xr-e-q5-zoom-precyzyjny-zoom-i5046160847.html Mam nadzieję, że to jest dokladnie ta sama, ale nie o to chodzi. Czy to jest najlepsza opcja w tej cenie i czy inne latarki od tego uzytkownika w tej cenie sa takie same? Chodzi mi o to, ze ta jest zasilana na 3 paluszki AAA. A inne są z akumulatorkiem za ta sama cene. Byłbym wdzieczny za szybka odpowiedz :)

 

Panowie możecie coś powiedzieć na temat tej latarki? sprawdzi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedno pytanie. Na jansą cholerę jest latarka w/w przeze mnie wystawiona w propozycjach w 1 poście skoro i tak jest ona krytykowana? Skoro temat jest podwieszony, człowiek wchodzi, czyta, opcja tańsza, gorsza ale posłuży, a tu pytanie na forum i już że jakiś bubel. No WTF?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

Bo:

 

- na aukcji nie ma nic na temat parametrów światła

- marketingowy bełkot o zasięgu

- zoom który do niczego się nie nadaje a tylko zabiera światło

- na miasto wystarczy Ci zwykła lampka rowerowa. Przynajmniej nie będziesz nikogo oślepiał

- 50 zł kosztuje dobra lampka na tył

 

Dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego jest ona w propozycjach w 1 poście... Jest bo... 

 

- na aukcji nie ma nic na temat parametrów światła

- marketingowy bełkot o zasięgu

- zoom który do niczego się nie nadaje a tylko zabiera światło

- na miasto wystarczy Ci zwykła lampka rowerowa. Przynajmniej nie będziesz nikogo oślepiał

- 50 zł kosztuje dobra lampka na tył

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 3 lat wieeeele w temacie latarek się zmieniło. To raz. Dwa - ktoś sobie coś napisał, nie należy tego traktować jako zasadę a jedynie jako zdanie tego forumowicza z którym i ja się kategorycznie nie zgadzam.

 

Prosta kwestia - np taki zoom. Fajna sprawa, nie? Możesz sobie zmieniać skupienie światła, mieć jaśniejszy snop o dalszym zasięgu, albo szerszy ciut ciemniejszy. Fajnie. Ale optyka taka strasznie zjada strumień światła. Ta sama dioda przy tym samym prądzie z samą szybką zaświeci około 10% jaśniej (o ile nie więcej). Zoom to tylko straty, przez podłej jakości stosowane tam szkło (lub nawet plastik!).

 

Za 6 dyszek masz S2 z Chin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

Wieść gminna niesie że wszystko Chiny. Różnią się tylko brandem.

Mam Walle od Matronica więc jak ktoś ma z innym brandem to możemy rozbebeszyć, zrobić foty i porównać :)

Kupiłem tylko dlatego bo był kupon na 20 zł na allegro :)

To tak prosta konstrukcja że co by tam nie siedziało to będzie działać tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie Convoye mają szkło i to całkiem niezłe, bo 97% przepuszczalności światła. A moje oba mają dodatkowo lepsze szkiełka, z powłokami anti-reflex, 99% przepuszczalności strumienia światła.

 

https://www.fasttech.com/category/1606/diy-kits-parts-optics-acrylic-glass-lens-

 

W zwykłych latarkach masz glass lens, w lepszych masz glass lens AR.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość forestowy

@Carvendes custom ma ~88 % a te szybki sobie daruj. Mierzone luksomierzem i nic nie dają - http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12238

Jak już to tylko oryginał z UCL Lens po chyba 7 dolców. Darek70 ze światełek sam wycina z większych tafli i chyba coś koło 10-15 zł płaciłem do M1. Zagadaj do niego to Ci wytnie potrzebną średnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam latarki całe poskładane przez Darka, obie, i mam szybki 98%. Nie wiem dlaczego mi się pokićkało, że zwykłe szkło przepuszcza 97%. Dawno się szybom nie przyglądałem i wiedza mi się zatarła. Znów jestem w szoku, że aż 15% może iść w straty!

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po przesiadce z małej latareczki na Convoy s2+ i jestem pod ogromnym wrażeniem ile światła się z niej wydobywa. W moim odczuciu 15% idealne na miasto, 30% na drogi i 60% do lasu. 100% jeszcze nie odważyłem się używać. Nocne przejażdżki i dojazdy stały się jeszcze przyjemniejsze. :)

Również wymieniłem mojej dziewczynie oświetlenie w rowerze. Poszukiwała lampki do miasta, pozycyjnej, małej i łatwej do montażu i demontażu. Wybraliśmy na tył i przód Sigmę Micro i tu również pozytywne zaskoczenie. Jak na tak tanie lampki dają całkiem dużo światła. Mogę w 100% je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...