Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Siema  :icon_wink:

Mam pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie. Praktycznie zdecydowałem się już nazestaw polecony przez Dariusza70 ze światełka.pl Miałby wyglądać tak jak niżej: Kopia oferty ze światełek:

      Polecam S2+ (obudowa czarna lub grafitowa) z kolimatorem 60x20 - szeroko, średnio daleko i nie oślepia jadących z naprzeciwka (coś jak lampa w aucie).

Dioda barwa neutralna (3C lub 4C), ale mogą być inne, zależy od preferencji - lista w ofercie, wykres barwowy CxCy .

Driver z zabezpieczeniem termicznym : 3way .

Cena takiej wersji 135zł  Ozywiście do ceny doliczyć treba akumulatory, ładowarkę i uchwyt. Cena zakręci się +/- 200zł.

    Znalazłem dziś jeszcze ciekawą lampkę na allegro i się zacząłem zastanawiać co ędzie lepsze. Co sądzicie o tym zestawie opisanym powyżej, a co o tym z linku poniżej.

http://allegro.pl/lampa-rowerowa-starry-light-bx02-solarstorm-i4955787578.html

Pozdro

 

Za ~120 zł masz komplet z ladowarka, aku (kupione na swiatelkach), kolimatorem  i uchwytem z Chin. Jedynie nie modowana. Jezdze na takiej i jest spoko. Przelew z konta walutowego wiec to tez nie problem.

Edytowane przez Pejot1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka:)

chcę zapytać o lampy przednie na tradycyjne dynamo, w późniejszym czasie planuje zakup czegoś lepszej jakości, ale teraz interesuje mnie jaka lampa z dostępnych na rynku zapewnie mi najlepsze oswietlenie, takie w miarę zadowalające? Oczywiście led jakieś konkrety? Prosze o pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem żółtodziobem i mam tylko około 50 złotych. Potrzebuję takiej latarki by oświetlała mi drogę w mometnach, gdzie nie ma światła na ścieżce rowerowej (kompletna czarna nicość). Wiem, że w tym przedzialem cenowym to ciężko jest coś odnaleźć (sam już długo szukam). Same ,,chińszczaki". Jednak co mi polecicie? Tak na start? Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/latarka-top-light-cree-xml-q5-5w-zoom-model-se-t1s-i5017982741.html#tabsAnchor . Ujdzie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na najlepszym możliwym oświetleniu drogi z energii z dynama. na allegro jest pełno różnych, 4 led, 7 led, jakieś dodatkowe odblaski, czy 1 dioda z jakimś reflektorem, więc kompletnie nie wiem co wybrać. W późniejszym czasie kupie coś na baterie czy akumulator, ale teraz potrzebowałabym coś w ramach cena= jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na najlepszym możliwym oświetleniu drogi z energii z dynama. na allegro jest pełno różnych, 4 led, 7 led, jakieś dodatkowe odblaski, czy 1 dioda z jakimś reflektorem, więc kompletnie nie wiem co wybrać. W późniejszym czasie kupie coś na baterie czy akumulator, ale teraz potrzebowałabym coś w ramach cena= jakość

Ale ile możesz teraz wydać, bo są lampki za 20zł byle świeciły i za ponad 500zł, które potrafią zawstydzić niejedną bateryjną.

 

Na przyszłość warto przemyśleć czy inwestować w akumulatory, czy może lepsze dynamo w piaście (kwestia też gdzie jeździsz, w większości po mieście, czy w terenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. 

 

Uszuplił się mi wybór lampek. W kręgu zainteresowań zostawiłem sobie dwie pozycje. Mianowicie latarkę EDC X1 i Convoy S2+ Z lampki Starry Light BX02 rezygnuje bo odnoszę wrażenie, że wąsko świeci (takie odniosłem wrażenie oglądając jej niby test na you tubie). Wracając do sedna sprawy EDC X1 wybrałbym z soczewką TIR wąsko albo szeroko. Natomiast Convoya z kolimatorem 60x20. Mam pytanko, czy ktoś byłby w stanie wyjaśnić mi czym dokładnie róż ni się optyka TIR od kolimatora 60x20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampki Starry Light BX02 rezygnuje bo odnoszę wrażenie, że wąsko świeci (takie odniosłem wrażenie oglądając jej niby test na you tubie).

A ja patrząc na niektóre wizualizacje lampek w internecie to stwierdzam że zamiast świateł długich w moim aucie wrzucę jakieś lampki 'rowerowe'  :teehee:  :teehee:   Ściema goni ściemę...

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam już lep jak sklep z tego tematu o oświetleniu.

Taki mam rower

c942e5a8cebc05aee1cdc6323a11a9d7.jpg

Takie oświetlenie tył

b501b358c290f3bd7def90906175d8ee.jpg

Szukam teraz oświetlenia przód bardziej będę jeździł po szosie aczkolwiek zdąży się wjechać do lasu.

Szukam czegoś do 150 zł i to jest moje max.

Proszę pomóżcie mi bo mnie juz głową boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja patrząc na niektóre wizualizacje lampek w internecie to stwierdzam że zamiast świateł długich w moim aucie wrzucę jakieś lampki 'rowerowe'  :teehee:  :teehee:   Ściema goni ściemę...

 

Moja znajoma od jakiegoś czasu jeździ z EDC X1 i jest zadowolona. Nie widziałem osobiście jak to świeci, a chciałbym się dowiedzieć czym różni się kolimator 60x20 od optyki TIR. Tak na marginesie kolego Alsew zdecydowałeś się już na coś czy dalej szukasz tak jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie mi bo mnie juz głową boli.

 

Bo to jest temat rzeka, niektórzy to potrafią się nad tym doktoryzować poszukując światła o właściwościach zbliżonych do percepcji ludzkiego oka, a im więcej dasz im propozycji tym więcej mają argumentów na nie, ale do sklepu nie pójdą żeby sprawdzić, wolą dyskutować :thumbsup:

 

Więc jeżeli rzeczywiście jeździsz wieczorami i czegoś potrzebujesz to:

 

1. Zrób sobie listę lampek z tego forum i wybierz najrzadziej kupowaną - będziesz oryginalny lub najczęściej kupowaną - będziesz zadowolony.

2. Wpisz w googla "night ride" po naszemu i poczytaj testy lampek z terenu to łatwo sam znajdziesz odpowiedź

3. Idź po prostu do sklepu, włącz, zobacz jak działa, jak jest zasilana i mocowana, zweryfikuj to z punktem 2 i po prostu KUP JĄ.

 

Lampki rowerowe za parędziesiąt złotych to nie zakup speca za parę klocków, żeby wielostronicowe dyskusje prowadzić.

 

PS. Niezła tapeta w pokoju :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma od jakiegoś czasu jeździ z EDC X1 i jest zadowolona. Nie widziałem osobiście jak to świeci, a chciałbym się dowiedzieć czym różni się kolimator 60x20 od optyki TIR. Tak na marginesie kolego Alsew zdecydowałeś się już na coś czy dalej szukasz tak jak ja?

 

Za Gregiem:

Wg danych katalogowych powinno być jak poniżej (kąt całkowity): 

 

TIR narrow: około 15° (do spadku jasności poniżej 50%) 

TIR wide: około 20° (do spadku jasności poniżej 50%) 

 

Reflektor OP: spot pomiędzy 10° a 15°, największy zasięg 

 

Fotografie porównawcze w pierwszym poście.

 

 

 

 

Przejrzyj dokładnie temat na światelka.pl, jak nie znajdziesz wyczerpujących odpowiedzi do napisz do sprzedawcow na pewno Ci odpiszą i polęca cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wiem ze jest źle ustawiona. Sam bym takiej nie kupił ale tata mi sprezentowal wiec jest.

Co do przodu dzięki errwin.

To ją zamocuj na sztycy i po problemie. Lekko możesz pochylić w dół, żeby nie oslepiala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...