Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam popieram 2.8A. Bo mając 2.8A mogę jechać na niskim trybie jak się zwyczajnie transportuje.

 

Z kolei mając latarkę 1A nie wyczaruje potrzebnych dodatkowych A wijąc się szybko w nocy w lesie jakimś fajnym singletrackiem.

 

Wniosek prosty - 2.8A bardziej uniwersalna.

 

Edit: Natomiast na szybciej rozładowujące się ogniwo mam trywialne rozwiązanie. Zapas w torbie podsiodłowej.

Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z 2.8A łatwo zrobić mniej wylutowując układy

 

 

 

 

forestowy, dnia 12 Paź 2014 - 12:51 PM, napisał: Chce kupić na banggood zestawik Convoy M1 7135*8 + Convoy S3 7135*8 na diodach XML2 T6-4C. Znalazłem tam wszystkie szpargały do tego oprócz kolimatora 60 stopni do S3.  Gdzie takie cudo można dostać ?   http://www.aliexpress.com/store/330416

Nie do końca jestem obeznany w temacie. czy to będzie pasować ?

http://www.aliexpress.com/store/product/LED-lens-for-CREE-XML-XML2-LED-60degree/330416_1577614278.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem się podpiąć pod temat.

 

Poszukuję lampki na przód. Na początku zastanawiałem się nad bratem Wallego ze stajni Mactronica czyli Ghost Eye (z Wallego jestem mega zadowolony) ale co czytam to wszyszcy psioczą na Mactronica i zastanawiam się nad wszędzie wychwalanym Convoyem.

 

Używam światełek zazwyczaj do poruszania się po mieście ale np w zeszłą sobotę zdarzyło mi się zjeżdzać ze Ślęzy o 2 w nocy i było ciężko. Przełożyłem Wallego na kierownicę i zjechałem ale wolniej bo światło czerwone i nie tak dużo. No i później trzeba było w nocy wrócić do Wrocławia.

 

Ghost Eye - 50 PLN.

Convoy - ~130 PLN.

 

Ponadto kupując u Darka na www.światełka.pl kupuję cały zestaw? W sensie mocowanie na kierownicę i lampkę czy mocowanie muszę dokupić sam. Ponadto jaki kolimator wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do niego. Fajny człowiek, wiec na pewno się z nim dogadasz. Ma wszystko co potrzebne. Wziąłem od niego convoya i polecany uchwyt-jestem mega zadowolony,podobnie jak mój kumpel który kupił razem ze mną. Za tą kwotę zdecydowanie nie kupisz nic lepszego. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na prośbę kolegi ze światełek czas pracy Wallego. W trybie stałym. Wynik słabiutki.

 

Czas świecenia Walle w trybie ciągłym to 12h. Ostatnia godzina była już raczej agonią niż świeceniem, realnego w miarę mocnego świecenia moim zdaniem jest 10h. Potem jeszcze jechać można ale to już ze swiadomością, że światła jest niewiele.
 
Test na eneloopach, zdrowych, około 820mAh obydwa.
 
 
Producent pisze o 30 godzinach w trybie stałym... ROFTL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję lampki na przód. Na początku zastanawiałem się nad bratem Wallego ze stajni Mactronica czyli Ghost Eye (z Wallego jestem mega zadowolony) ale co czytam to wszyszcy psioczą na Mactronica 

 

Odradzam. świeci z 5h w trybie wysokim i ok 10h w słabszym lub pulsującym. Jak bateria sie wyczerpuje to błyskawicznie słabnie, gaśnie i jesteś w czarnej D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też kolega ze światełek, u darka masz po prostu taniej. Wybierz które funkcje ci pasują i weź tańszą, i tak jakość wykonania lepsza niż z każdej fabryki. Też polecam latarkę z najmocniejszym sterownikiem, sam najczęściej używam solarstorma na 1A i 2 akumulatorki w szeregu, i mniej bym nie chciał.

Edytowane przez MaxWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam EDC X1 2,8A z rozszerzonym sterownikiem (tę za 160zł) i jestem bardzo z niej zadowolony a dużo wymagam od latarki na rower.

Niebawem kupię sobie drugą sztukę.I taka ilość światła do lasu wystarczy z dużym zapasem.

 

Convoya s2 i X1 miałem w ręku przez pół godziny.Mnie się podobała bardziej X1.Rzecz gustu.Obie świecą porównywalnie,różnia sie funkcjonalnością sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiś zestawik do 150 przód tył na allegro? Konkretny sprzedawca bo rozumiem że pierwszy post już nieaktualny.

 

To http://allegro.pl/latarka-rower-edc-x1-xm-l2-t6-3c-850lm-program-i4749733883.html nie są jakieś abstrakcyjne wartości 850lm??

Edytowane przez wojtaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam lampy przedniej, o dobrym świetne do jazdy po lesie, która wejdzie mi na kierownicę do Kross Hexagon x5.

Jak kupowałem rower na początku roku dostałem http://www.kross.pl/pl/akcesoria/akcesoria-rowerowe/oswietlenie/eclipse   ale niestety nawet nie wejdzie mi na kierownicę.

Zakupiłem inny model z allegro jakieś nieznanej firmy, przetrwała jeden sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę ogarniętych w lampkach. Troszkę poczytałem, ale chcę zweryfikować swój pomysł.

 

Rozważam zakup lampki Roxim RX5 Premium. Da się to kupić za 219zł. Kiedyś bardzo chwalona. Pytanie czy to wciąż dobry zakup w przedziale 200-250zł?

 

Założenia:

- lampka nie oślepiająca kierowców jadących z przeciwka (STVZO mile widziane),

- akumulatory w lampce (nie pakiet wiszący na kablu), 4xAA mile widziane,

- dużo światła, najlepiej o ciepłej barwie

 

Obecnie mam Sigmę Lighster. Generalnie spełnia ww. założenia, ale chcę więcej mocy. Producent podaje, że Lightster daje 20lux, czyli jest słabszy od znanego modelu Pava (25lux). Roxim RX5 ma dawać do 55lux.

 

Ciepła barwa zdaje się lepiej wyciągać kolory, z oświetlanych obiektów i tym samym lepiej je rozpoznawać, więc chyba warto o to zabiegać. Aby zobrazować o co mi chodzi daję link do testu, w którym można porównać barwę światła Pavy i innych: http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=article&id=125%3Aroxim-rs3-rx5-cree-xp-e&catid=34%3Arowerowe&Itemid=55&lang=pl

 

Lampka ma służyć głównie do jazdy po drogach, również tych nieoświetlonych poza miastem, stąd preferencja dla kształtu snopu światła, a nie jak największej mocy ze złotówki.

 

Roxim RX5 Premium czy błądzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...