Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, powiem szczerze, że średnio mi odpowiada kupowanie takiej latareczki w chinach, bo potrzebuję to na teraz i czekanie kilku tygodniu na przesyłkę jest bezsensu. Czy ktoś mi może polecić coś z allegro (albo w jakimś innym polskim sklepie), co będzie przyzwoicie oświetlać las nocą i zmieści się w 100 - 120 zł za cały zestaw?

 

http://allegro.pl/latarka-solarstorm-x2-2x-xm-l2-2400lm-tani-kurier-i4651265905.html

 

Licytuj - może wygrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: co kupić żeby nadawało się do MTB i do szosy?

 

Gdybym miał hajsu jak lodu kupiłbym osobno na szosę coś co jest mocne i nie oślepia jak Roxim, a na MTB 2 latarki o różnych skupieniach.

 

Natomiast wydatków dużo, a przychodu mało i chcę kupić jedną lampkę i ewentualnie w przyszłości dokupić coś do MTB jeśli ten uniwersalny zakup nie będzie wystarczający.

 

Czy Convoy S2 nada się dla mnie?

Czy da się w nim modyfikować natężenie światła dla danego trybu np. Zamiast trybu 40% zrobić 60%?

 

Na szosie potrzebuję widzieć dziury w asfalcie powiedzmy 70 m przede mną, a MTB to tyle ile wlezie bo jeżdżę po górach i lasach.

 

Jaka jest widoczność takiej latarki w zakrętach, bo zwykła lampa rowerowa jak daje mi jeszcze jakąś widoczność w przód, to w zakręcie nic nie widzę gdzie jadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Kupel sie zastanawia na latareczka. Wstepnie padlo na http://www.banggood.com/Convoy-S2-AMC7135+8-8Modes-LED-Flahslight-1x18650-p-908754.html?currency=PLN

Ale teraz pytanie. Jakies sa roznice miedzy Convoyami? Ktory swieci szerzej i krocej, ktory wasko i daleko. Jest gdzies jakies porownanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakies sa roznice miedzy Convoyami? Ktory swieci szerzej i krocej, ktory wasko i daleko. Jest gdzies jakies porownanie?

 

Oznaczenie np S1 , S2 czyli generalnie z "S" w nazwie oznacza latarkę świecącą szeroko na boki . M1 , M2 itd - ma całkiem fajny zasięg i świeci wystarczająco na boki . C8 - wiązka światła długa i węższa niż w M1 czy S1 .

 

Osobiście mam jedną M1 i bez problemu ogarnia szybsze single w lesie czy nawet nocne wypady w mniejsze góry . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy. Potrzebuję możliwie jak najmniejszej, zajmującej jak najmniej miejsca na kierownicy, a możliwie dobrze świecącej lampce do roweru szosowego. Jakieś propozycje? Budżet nie ma wielkiego znaczenia. 

Dopowiem, że lampka "lidlowa" mnie satysfakcjonowała, ale jest za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena atrakcyjniejsza niż na "światełkach" - latarka od razu z ogniwem. Z tego co porównywałem to modyfikacje są te same, jedynie sterownik jest jednego rodzaju, więc jeśli starczy Ci 3 tryby to chyba spoko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję noktowizor

Coś źle napisałem?

70 m to za dużo żebym wymagał?

 

Z tymi zakrętami to tak myślałem, że z kierownicy będzie lipa.

 

A jak wy jeździcie i radzicie sobie z doświetleniem zakrętów? W moich okolicach są same zakręty na zjazdach i jest to uciążliwe i niebezpieczne jak w przód coś widać a zakrętu nie.

 

Jakieś patenty na mocowanie Convoya do kasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Cena atrakcyjniejsza niż na "światełkach" - latarka od razu z ogniwem.

Takie ogniwo to koszt max 10 zł.

Za 120 na światełkach dostaniesz Convoya z wymienionym driverem (który kosztuje ca. 30 zł), zmienioną optykę, termopady, do tego możliwość wyboru barwy światła ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w pip drogą lampkę na dynamo. Co prawda zasięg skuteczny na pewno nie osiąga 70m. Na oko z 40m oświetlonej drogi jest, donośność (np. widać ślad na budynku jak się wjedzie na próg) powyżej 100m, widoczność odblasków >200m.

 

Żeby mieć i daleko i szeroko, to trzeba wyposażyć się w kilka lampek. Np. jedna z węższym snopem na środek kierownicy i dwie szersze skierowane na boki. Inny wariant, to coś na kierownicę i kask.

 

Jakieś patenty na mocowanie Convoya do kasku?

Jak ma być na dłuższy czas, to można opaskami do kabli. Kwestia ile miejsca jest między kaskiem, a głową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogniwo to koszt max 10 zł.

Za 120 na światełkach dostaniesz Convoya z wymienionym driverem (który kosztuje ca. 30 zł), zmienioną optykę, termopady, do tego możliwość wyboru barwy światła ;)

Ta z olx też ma wymieniony sterownik. Zasugerowałem się ceną ogniwa z tego ogłoszenia (25zł, nie wiem skąd ta cena), i dlatego wydało mi się cenowo ok.

Ale fakt że na światełkach jest większy wybór optyki i te ogniwa rzeczywiście po 8 zeta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szosie potrzebuję widzieć dziury w asfalcie powiedzmy 70 m przede mną, a MTB to tyle ile wlezie bo jeżdżę po górach i lasach.

 

Mam 2x Ultrafire C8 (vel Convoy C8 i pewnie jeszcze sprzedawana pod kilkoma innymi markami). Modyfikowane. Skuteczny zasięg to jakieś 20m, góra 25m. Moim zdaniem 70m dla jakiejkolwiek latarki to jakaś abstrakcja.

Wygląda to tak: http://blog.bosorowerem.pl/?p=925

 

Dedykowane lampy drogowe typu B&M czy Roxim sobie radzą, ale to też nie są w stanie zbliżyć się do tej odległości.

Edytowane przez mklos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy po lesie w nocy, kręte drogi. zjazdy, podjazdy takie coś będzie ok? http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-2-x-cree-xml-t6-z-akumulatorem-i-ladowarka-prox,339830.html mogę ją mieć w dobrej cenie, czy jednak proponujecie coś kupić na światełkach. tyle, że szukam czegoś maks do 130zł albo mniej im taniej tym lepiej ale cały komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...