Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu lampki/latarki do roweru... jednak od możliwości jakie tu wyczytałem to boli mnie głowa gdyż już naprawdę nic nie wiem.

Latarki z modyfikacjami, bez, wiązki światła, oślepianie, do lasu, na drogę od tego wszystkiego mam już mętlik.

 

Dużo jest wspomniane o latarkach convoy. Jednak z tego co zauważyłem to można je modyfikować, ale za chiny ludowe nic mi nie mówi to, że taka latarka ma jakąś modyfikację czy sterownik termiczny.

Więc prośba do Was o wskazanie czego potrzebuję do jazdy po lesie? Budżet najlepiej jak najmniejszy.

Na OLX można spotkać oferty od około 100 zł do prawie 300 zł.

 

Czy takie coś jak poniżej będzie się nadawać na jazdę po lesie w ciemności ?

 

Link 1

 

Link 2

 

Link 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych jak dla mnie żadna.

Wszystkie są bez modów,ale to poza tematem.

Po lesie s2+ i to z kolimatorem,tu masz podane rozkłady światła.

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG_53c51b6136185398.jpg

Sam jestem zwolennikiem 20x60 ,ale przy 2 latarkach po lesie.

Wejdź w giełdę światełek,tam masz dokładnie omówione wersje z modami.

Skoro naprawdę sporo ludzi jeździ na s2/s2+ po lasach,więc raczej się nadaje  :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quell w jaką giełdę ? Możesz podać link?

 

Odnośnie ofert podanych przeze mnie to w drugim linku gościu w ofercie zamieścił zdjęcie jak świecą te latarki i generalnie widać wszystko jak na dłoni więc czemu nie nadaje się do jazdy po lesie ?

 

A np ta oferta LINK ?

Przez ile godzin jazdy będzie świeciła taka latarka?

Edytowane przez Umpero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja dalej nie wiem co kupić.

To co oni wypisują na forum swiatelka.pl to dla mnie jakaś czarna magia... kolimatory, przekaźniki i inne cuda.

Potrzebuję info, którą latarkę kupić.

 

Tutaj LINK jest jakieś porównanie gdzie ta latareczka całkiem zacnie świeci, ale chiny ludowe nie wiem co to za wersja tego convoya.

Czy jest coś innego prócz convoya co dobrze świeci i nie trzeba do niego wozić tony akumulatorków?

Generalnie nie potrzebuję festiwalu świateł tylko tego aby widzieć w lesie co jest przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kategoryczne "nie nadaje się",optyka op (czyli jak fabryka) jest dla mnie za wąska do lasu,60x20 rewelacyjnie szeroka,ale brakuje "dali".

Solo do lasu bym wybrał może kolimator 60,jeżeli nie czujesz tematu to raczej bym szukał już zmodowanej.

Na dobrym aku 3,5 Ah spokojnie pociągnie 1h na maksymalnym prądzie,przy mniejszym mocno wydłuża się na prądach mniejszych.

http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=11

Tak na szybko op,20x60 i oba na raz.

 

 

imu9QN0.jpg

fQvMB67.jpg

mdsgETk.jpg

 

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UMPERO - czas świecenia zależy od pojemności ogniwa i oczywiście od wybranego trybu latarki (jasności świecenia).
Praktycznie ogniwa nie mają więcej niż 3,5Ah (nawet jak jest na nich napisane więcej lub dużo więcej ;-) )  
Ja nie slucham techno-masturbatorów ;-) (bez obrazy!) , którzy podniecają się modowaniem.
Nie mówię, że to nie ma sensu - ale zwykła , niemodowana latarka jest zupelnie wystarczająca do codziennych zastosowań. 
Z moich doświadczeń z Convoyami wynika, że ma sensu wyduszać z diody siódmych potów - kiedyś przejeździłem dobrych parę km po lesie convoyem S2+ 6*7135
(czyli prąd max 2,1A) ustawionym na 50% - bo pomyliły mi się tryby :) (ale dowiedziałem się o tym dopiero jak chciałem przełączyć na najsłabsze świecenie - a zamiast tego zrobiło się jaśniej.... :) )
w tym samym czasie miałem też Convoya z prądem max 2,8A - praktyczna róznica jest taka, że ten "mocniejszy" bardziej się grzeje przy najmocniejszym trybie ( i oczywiście szybciej wyczerpie ogniwo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kolimatorów - owszem 20x60  "poszerza" oświetlenie, z tym, że kosztem zasięgu. 
Jeśli masz dwie latarki - to owszem - jedna z kolimatorem ( szeroko pod koła - wtedy mało oślepia), a druga jako światła "długie" załatwia zasięg .
(Ja tak właśnie mam to zorganizowane). 
Jednak jeśli jeden convoy - to bez kolimatora jako swiatło na las i pola, a na drogi gdzie można kogoś oślepiać to jakaś inna lampka....

 


@ Quell  - mam blade pojęcie o co chodzi :)  mam koło siebie kilka różnych soczewek/kolimatorów jakieś 4 Convoye turlają się po biurku, a lutownica za mną stoi ...
JEDNAK chodzi mi o to, że owszem, można się bawić , tylko , że do przeciętnego użytkownika nie ma to żadnego znaczenia :)
Dobrym porównaniem wydaje mi się porównanie do tuningu samochodów - jest to sztuka z konkretnymi efektami,

ale jednak większość samochodów na drogach mają "fabryczne" mapy wtrysku - właśnie dlatego, że "zwykłemu" użytkownikowi to zupełnie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jak oferta,s2+ po modach raczej standardowych,cena też mieści się w normach.

Jeżeli masz możliwość z odbiorem osobistym,podejdź sprawdź czy taki rozkład światła ci pasuje (tu ma op),i zobacz czy ci nie spasuje z jakimś kolimatorem.

Jeżeli to ma być wysyłka,to bierz z światełek po modach (np. Dariusz70),albo fabryczną z aliexpres,potrzebujesz też ogniwa 18650 i ładowarki,no i uchwyt rowerowy.

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Convoyach minusem jest czas świecenia na 100% około 40 minut, 50% około 1h30 minut.

Zawsze możesz wozić ze sobą zapasowy akumulatorek i zmieniać.

Ogólnie jak nie przeszkadza Ci ta przypadłość, to latareczka jest godna polecenia.

 

Taaa.

 

Mam S2 z 3,04A sterownikami, ogniwa NCR18650B.

 

Czas pracy w trybie 100% to około 1:25. po 1:10 robi się zauważalnie ciemniej.

Czas pracy w trybie 50% to przeszło 3 godziny, po 2:20 robi się światło słabsze.

 

Dla laterek 2,8A to będą czasy odpowiednio 1:40 i 3,5h.

 

 

Wyjaśnij mi więc skąd wytrzasnąłeś tę informację o 40 minutach pracy? Na starych, zużytych ogniwach wyjętych z padniętej baterii komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam S2+ modowaną - 3,3 A, ogniwa nowe Panasonica NCR18650B  3,4 Ah.

Do tego niskie  temperatury, mają wpływ na pojemność akumulatorka.

Driver z zabezpieczeniem - przy spadku napięcia na ogniwie pod obciążeniem do 2,85V - 3 błyski następnie obniżanie PWM o połowę (redukcja prądu) aż do moon

U mnie przy temp. w ok 0 w trybie 100% działa 40 minut, na dwóch ogniwach podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie przy temp. w ok 0 w trybie 100% działa 40 minut,

 

cóż powiedzieć.... Gratuluję ;-)  
Ja zazwyczaj używam niemodowanego Convoya S2+ ze sterownikiem 6 * 7135 (max prąd 2,1A) i podczas ponad 2-godzinnej wycieczki nie rozładowuje go do końca...
-ogniwo też 3400mAh , temp. ok 10st.
Oczywiście nie jadę cały czas na 100% - bo zanim dojadę do lasu mam parę (8) km... i wtedy jade na 5% - jako pozycyjne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam S2+ modowaną - 3,3 A, ogniwa nowe Panasonica NCR18650B  3,4 Ah.

Do tego niskie  temperatury, mają wpływ na pojemność akumulatorka.

Driver z zabezpieczeniem - przy spadku napięcia na ogniwie pod obciążeniem do 2,85V - 3 błyski następnie obniżanie PWM o połowę (redukcja prądu) aż do moon

U mnie przy temp. w ok 0 w trybie 100% działa 40 minut, na dwóch ogniwach podobnie.

 

Tak się składa, że nie da się zrobić sterownika 3,3A. AMCki 350mA dają 3150mA a selekty 380mA których mam 8 dają 3,04A. Dodanie dziesiątego to już 3,4A dla 350tek i 3,42A przy dziewięciu sztukach 380mA. W jaki więc sposób osiągasz 3,3A w trybie 100%?

 

 

Druga sprawa, że czas pracy diody przy prądzie 1/1 natężenie do pojemności wynosi około 1,20. Jeśli masz ogniwo 2,8Ah i sterownik 8*350mA czyli dokładnie 2,8A (najpopularniejszy dostępny) to latarka będzie świeciła około 1:15h z prostego powodu - przy spadku napięcia spada moc. Tak jak napisałem, mam sterowniki 3,04A, akku 3350mAh i świeci to niespełna półtorej godziny. 

 

 

Co do temperatury to owszem, przy 0*C sprawność ogniwa spada względem temperatury letniej ALE: po pierwsze ogniwo się grzeje przy rozładowaniu, po drugie sama latarka się grzeje od sterownika, więc nie dramatyzuj z tym efektem, bo przy 0*C można mówić MAKSYMALNIE o 10% spadku skuteczności a w rzeczywistości po uwzględnieniu tego, że ogniwo się ma od czego ogrzać w latarce pojemność spada o efekt błędu pomiarowego/ efektu placebo. 5% pojemności nie poczujesz. Ty twierdzisz swoimi wynaturzeniami, że 40minut w przy ,*C to spadek dokładnie 50% pojemności względem mojej wiedzy.

 

 

Reasumując: albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo masz stare, zatyrane ogniwa i na tej podstawie opowiadasz głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czyli merytorycznie nie masz nic do napisania, tylko głupie teksty.

 

Darek który jest największym modderem latarek tez kłamie w swoich ofertach? Ma w ofercie sterowniki 3,04A i pisze o czasie pracy 1-1,3h czyli dokładnie to co napisałem wcześniej?

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000&start=0

 

 

 

Zasilanie S2+ to jedno ogniwo litowo jonowe 18650 bez zabezpieczenia (brak w zestawie). 
Czas świecenia latarki zależy od pojemności zastosowanego ogniwa. 
Na dobrym ogniwie 1h - 1,3h w trybie HI. Na niższych trybach proporcjonalnie dłużej. 
Przy spadku napięcia na ogniwie poniżej 3,3V stopniowo zmniejsza się prąd i jasność świecenia. 

 

I jak to się ma do twoich 40 minut? Twojemu twierdzeniu zaprzeczają najprostsze obliczenia matematyczne. Mógłbyś pisać nowy program nauczania wg pis :D

 

Co do ilości światła, to mam szybki z powłokami AR, diody obie leżą na sinkpadzie, sprężynkę mam zmostkowaną. Czyli komplet modów jakie można w latarce posiadać żeby wykrzesać z niej maksymalną liczbę lm na drodze. Nie wiesz jak świecą moje Convoye ale zapewne świecą słabiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie potrafisz zrozumieć , nie wnikając w aspekty  matematyczno- fizyczne, moja latarka notabene, również od Pana Dariusza, na trzech diodach Nichia

świeci na 100% ok 40 min. Po tym czasie zabezpieczenie redukuje jasność do 50 % .

Więc po co piszesz, że podaję jakieś nieprawdziwe dane, od Twoich wyliczeń , moja latarka nie poświeci , ani sekundy dłużej.

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my tu cały czas rozmawiamy o "klasycznym" rozwiązaniu 1 led,a nie 3x led.

To normalne,że czasy będą słabsze,i na rower tego bym raczej nie kupił,tylko diody i tak są ograniczane więc i tak nie powinno tak szybko zdychać (Cervandes niech mnie poprawi).

A swoją drogą o ile wiem to  3x nichia od Dariusza to 3,15A

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diod może być nawet 15, co za różnica skoro to sterownik stabilizuje prąd jaki idzie dalej? Skoro 3,15A to nadal na ogniwie 3350 mamy czas pracy przeszło 1:15. 40 minut to prawie połowa tego czasu pracy więc coś jest nie tak. Tu nie ma pola na interpretację, gdybania: Ogniwo pojemniejsze od sterownika to godzina czasu pracy na pełnej mocy bez zauważalnego spadku jasności oraz około 20-30% świecenia słabiej ale nadal w trybie pełnej mocy. Dla mnie wytłumaczenie jest jedno: ogniwo jest niewydajne. Nieważne czy nowe czy z rozbiórki - nie daje rady pod obciążeniem, napięcie spada i stąd zmiana trybu. Przecież ogniwa to nie tylko pojemność ale także wydajność prądowa, lepsze ogniwa dają się rozładowywać nawet prądem 15 czy 20A a gorsze, uszkodzone, leżakowane itp przy 3A puchną z wysiłku i spada w nich napięcie. To naprawdę nie jest rocket science.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod dużym obciążeniem napięcie na ogniwie obniża się do momentu zadziałania zabezpieczenia.

Podawana przez producenta pojemność dotyczy mniejszego obciążenia - 1A.

Przy ponad 3,3A mamy do dyspozycji około 60% pojemności ogniw.

Takiej odpowiedzi udzielił mi Pan Dariusz, więc chyba jesteś jednak niedoinformowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów podjazd do mnie, że jestem niedoinformowany.

 

Dla każdego ogniwa znajdziesz kartę charakterystyki która pokazuje kilka podstawowych parametrów, w tym rozładowanie zależnie od prądu rozładowania. Dla panasów ncr18650B kartę masz TU.

 

I jeśli potrafisz czytać wykresy to wywnioskujesz z niej, że różnica między rozładowywaniem maleńkim prądem a dużym rzędu 2C jest minimalna. Kilkadziesiąt mA. Ty piszesz o sterowniku 3,3A czyli rozładowujesz swoje ogniwo prądem mniejszym niż 1C.

 

Apeluję kolejny raz. Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz najmniejszego pojęcia. Kupiłeś - fajnie, ale nie wkręcaj ludziom, że czas pracy S2 na sterownikach ~3A to 40minut bo to stek bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę abyś czytał ze zrozumieniem, to co piszę.

Zadałem pytanie odnośnie czasu świecenia, myślę fachowcowi większemu niż my razem wzięci.

Taką otrzymałem odpowiedź, nie jest to moja opinia.

Z drugiej strony mam dla Ciebie propozycję , chętnie kupię od Ciebie ogniwo , które będzie działało dłużej.

Jak masz takie to zapraszam na pw.


edit

zrobiłem test ogniwa, w warunkach domowych, przy pełnym obciążeniu, wytrzymuje ponad 1h 15 min, przy czym w końcówce sterownik,

zmniejsza ilość światła (ochrona przed przegrzaniem)

Jak widać ogniwo na papierku i idealnych warunkach, może wykazywać taką sprawność jak podajesz.

Ja jestem praktykiem nie teoretykiem. W terenie przy dużo niższych temperaturach moje ogniwo zachowuje się jak pisałem.

Podobną analogię widzę w parametrach spalania paliwa, podawanych przez producentów samochodów.

Na papierze jedno w rzeczywistości , sami wiemy jak to  wygląda. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...