Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Bierzesz dwa convoye S2+, jeden ref, drugi z kolimatorem 15*90 albo 20*60 (ja mam ten pierwszy). Do tego ogniwa panasy 3400mAh i masz mega zestaw. W trybie 30% na panasach masz prawie 4 godziny świecenia w trybie 32% i moooorze światła. W sumie to do normalnej jazdy to i 18% styka (6 godzin) a i na 10% będziesz miał więcej światła niż prawie wszyscy napotkani po drodze rowerzyści. 100% to się nadaje do zapierniczania na urwanie głowy w lesie wąską ścieżką.

 

 

Solarstorm ani żaden inny lampek z pakietem nie zagościł u mnie właśnie z tego samego powodu. Paskudny i wielki pakiet na kablu. Dłużej niż 3h wieczorem nie jeżdżę. Zawsze mam zapas czasu i mnóstwo światła na kierownicy. A w razie W jeśli bym planował dłuższy przelot, to dwa dodatkowe akku w kieszonce prawie nic nie ważą.

A czym ładujesz swoje ogniwa? Czy ładowarki z alledrogo za około 20 złociszy są coś warte i nie poniszczą aku po pierwszym ładowaniu? Bo przeglądając różne ładowarki to albo takie własnie plasticzaki za 12-25 złotych, albo (chyba) modelarskie full opcja za prawie dwie stówki. Wydać tyle na ładowarkę, do tego 2 Panasoniki z zabezpieczeniem i robi się już bardzo spora kwota, a jeszcze samego Convoya trzeba przecież kupić... To już zdecydowanie nie mieściłoby się w moim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy moi znajomi mają te ładowarki właśnie po 15-20 pln i jadą na nich rok czy dwa. Ja burżuj jestem i mam intellicharger i2, z fasttecha zdaje się ciągnąłem, kosztowała mnie 40pln. Nie majątek a maszynka klasę albo dwie lepsza. Ale nie ma konieczności.

 

Skoro oszczędzamy to odpuść panasy po 21pln, kup na światełkach ogniwa. 

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18113&start=0

 

 

Co do zasadności zakupu - zmobilizuj się. Żadnych półśrodków. Będziesz miał mega zestaw pod względem wygody ilości światła i czasu pracy. Na dodatek trwałość: moje mają już dwa lata, żadnych śladów zużycia a katowane są regularnie.

 

 

Ewentualnie jeśli chcesz mimo wszystko troszkę oszczędzić to może jednak tylko jeden Convoy ale taki na mega wypasie, trzydiodowy? Bo dwa to 250-280pln. A jeden wypasiony to 180 czy 190pln... No i ogniwa wtedy dwa a nie cztery?

 

 

I jeszcze jedna zaleta latarek modułowych - każdą inną jak zepsujesz - wywalasz. Koniec. Do Convoi dokupisz każdą, najmniejszą nawet część. Uszczelki, włączniki, szybki, obudowy... Kumpel miał dzwona ostrego, poniszczył obudowę latarki, brzydko wyglądała bo miała kilka otarć. Przełożyłem mu całe bebechy w nowego hosta, czyli nową obudowę. Zrób tak z jakimkolwiek innym świecidełkiem. Za 8 dolców ma nową latarkę :D

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo warte uwagi też są LiitoKala lii 100 lub UM10 NITECORE. Z Chin z tej trójki Lii 100 najtańsza. Jenak obie które wymieniłem nie mają ładowarki do sieci, ale to możesz obejść podpinając się do swojej od smartfona bądź dokupując za grosze gdzieś lokalnie lub na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes dzięki, pomogłeś mi się w tym trochę bardziej ogarnąć. Na razie będzie jeden convoy i 2 ogniwa, jeśli jedno wytrzyma ze 3 godzinki na 40% to w zupełności 2 mi wystarczą, dłużej jeździć nie będę. Jak się okaże, że jedna latarka to za mało to pomyślę o kolejnej sztuce, ale wątpię czy będzie potrzebna, bo raczej w ciemnościach nie gnam po lesie na złamanie karku. Po prostu nie chciałbym zostawić jedynek w jakiejś przypadkowej gałęzi :). I w pełni się zgadzam z tym, żeby nie iść w półśrodki, bo i tak się kasę wyda czasem niewiele mniejszą, a efekt nie zadowala, stąd moje pytania, bo w temacie tych latarek się kompletnie nie orientowałem.

Edytowane przez Yassey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie zakładam nowego tematu bo po co :-)

Potrzebuje przednią lampkę.

 

Moje typy to:

http://allegro.pl/mactronic-lampa-przednia-tripper-bpm-600l-moc-500-i6172749502.html

http://allegro.pl/lampa-przod-cateye-hl-el-461-rc-volt-400-nowosc-i6242396403.html

 

lub tez

http://allegro.pl/latarka-rowerowa-przednia-mactronic-citizen-300-lm-i6282891133.html

http://allegro.pl/lampka-przednia-cateye-hl-el-151rc-volt200-promo-i6141901814.html

 

Czego potrzebuje?

Aktualnie mam bardzo jasna latarkę, z mocna dioda led. Problem w tym ze sama się przełącza (zmienia tryby) i szybko się rozładowuje.

Potrzebuje mocnej lampki widocznej z daleka w słoneczny dzien. Większość czasu na rowerze jeżdżę w dzień i zdarza mi się jechać po drogach krajowych itp. (dojazdy do innych tras)

Zdarzają się powroty po zmierzchu i oświetlenie drogi tez się przyda.

Zależy mi na moim bezpieczeństwie. Jak jeździcie samochodami to widzicie jak wyglądają nasi rowerzyści.

Nie chcę jakiegoś badziewia, już takie miałem. Nie chcę też wydawać dużo bo to bezsens.

 

Aktualnie skłaniam się ku Mactronic Citizen. Mam już Wall-ego na sztycy i jestem bardzo zadowolony.

 

Jeżeli macie własne typy to proszę pisać.

 

Edytowane przez Spascmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Trippera i uważam, że naprawdę dobrze swieci, póki co nie zawiodł mnie ani przy lekkim minusie anie przy upale, dodatkowa zalet, może być jako powerbank. 

Do bardzo ekstremalnego szybkiego terenu moze i sie nei nadaje, ale za to taka kopaktowa,zę nie trzeba dodatkowych ogniw oddzielnie mocować do ramy itp. Masz światło i zasielanie w jednej obudowie i choć moze mocowanie nie wygląda za pewnie, to póki co mi sie sprawdza, trzyma mocno, stabilnie nawet na hopkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za to taka kopaktowa,zę nie trzeba dodatkowych ogniw oddzielnie mocować do ramy itp
 

Convoy s2 też nie wymaga jakiś przytwierdzeń pakietów do ramy. W standardzie jest tam zasilanie na 1 x ogniwo 18650. Mocno zaokrąglając gabaryty, i biorąc pod uwagę że obie lampki to prostokąty, finalnie objętościowo convoy jest mniejszy niż Trippera (gabaryty zsumowane z danych w sieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cateye Rapid x3 i Lezyne Strip Drive Pro

 

28800795013_e39c96dfe4_z.jpg

 

Jak ktos szuka lampki na cienkie aero sztyce, to Cateye jest perfekcyjna.

Z dodatkowa nakladka lampka sama sie trzyma na sztycy, bez zadnych gumek. To tylko zeby zobrazowac, jak dobrze jest dopasowana.

X3 ma dwie podluzne diody, ktore sa obslugiwane przez osobne przyciski.

6 trybow, ktore mozna miksowac, takze jest tego troche. To dla tych, ktorym zawsze jest malo :)

Do dego, to naprawde swieci.

W zestawie krociutki kabelek, troche roznej srednicy gumek i wspomniana aero nakladka.

Lezyne tez ma swoja moc, jest wieksza i sprawia wrazenie solidniejszej. Lepsze zabezpieczenie usb portu. Co mi sie w niej nie podoba, to ze nie ma mini usb, tylko pakuje sie do gniazd usb. Co najwazniejsze, nie pasuje do mojej sztycy.

Mocowanie jest na tyle szerokie, ze lampka przekrzywia sie na ktoras ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...