Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

@

Kiciok

Wiem , że z Chin taniej ale czekać miesiąc  jak sezon rowerowy w pełni to przypał.

zwłaszcza , że czas na rower mam teraz wieczorami.

z Chin widziałem takie jak podałeś za ok. 80zł ale trzeba czekać jak się uda 30/50dni

czekam na info od Darka ale chyba będzie coś do 100zł. 

jak się uda to zrobię zdj. lampki kolegi.

to zdj. światła,to z Twojej lampki x2?

 

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiciok o to foto http://www.forumrowerowe.org/topic/120938-lampka-co-kupisz-jak-masz-50-a-co-jesli-masz-150zl/?p=1885910

lampka jest po modach ,czy fabrycznie tak świeci?

na necie jest trochę zdjęć ale ciężko ogarnąć które są realne.

fakt  u Darka wchodzi 200pln jak w morde :D

dioda xm-l2 raczej lepsza od xm-l  więc się zastanowię  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To beamshot z internetu. Ale u mnie wygląda to bardzo podobnie.

Ogólnie światła jest naprawdę dużo, mam nadzieje, że jutro/pojutrze dojdą kolimatory to się pobawie i powinno być jeszcze lepiej. Diody mogłyby być ciut cieplejsze, ale nie są też trupio blade. Pewnie mnie tu zjedzą, ale wolałbym pobawić się w modyfikacje x2 (pakiet z lepszych ogniw, lepsze diody, wymiana sterownika) niż przejście na convoya. Chociażby dlatego, że tutaj mam sporo opcji modyfikacji no i czas pacy na baterii jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam jeszcze Darka o canvoya bez moda.

Zobaczymy ile zaspiewa :-)

Tylko czy nomode bedzie sie nadawal do jazdy w nocy po lesie I ciemnych wiochach.

Jesli nie to bd myslal co lepsza,x2 czy ta co ja podalem w linku z dioda na xml2

Ew.kiedys jak bedzie sie oplacalo to cos pomodujemy.

Gdzie zamawiales klimatiry I za jaki hajs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowany convoy pod względem ilości światła nie różni się aż tak bardzo od zwykłego. Te wszystkie modyfikacje to przede wszystkim poprawa chłodzenia, lepszy sterownik z konfigurowalnymi trybami i ogólne dopracowanie latarki.

Sam convoy s2+ daje naprawdę dużo światła i jeżeli nie jeździsz bardzo szybko i bardzo ekstremalnie po lasach to w zupełności powinien wystarczyć.

Te co Ty podałeś mają dość duży i gładki reflektor więc prawdopodobnie światło będzie mocno skupione i boki nie będą za dobrze oświetlone dlatego nie jest to najlepszy wybór. A po za tym ten akumulator raczej nie ma takiej pojemności jaką podano a na pewno nie za tą cenę.

 

Solarstorm X2 będzie dobry o ile jeździsz praktycznie tylko po lasach czy też w zupełnych ciemnościach, bo na miasto czy średnio oświetlony teren ta lampka będzie raczej za mocna, nawet w najniższym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ modelarz  kolega ma taka jak z linku ,jak już pisałem wcześniej lampka świeci dobrze,fart skupienie jest  ale dioda emituje na tyle dużo światła  ,że doskonale wszystko widać.

 

 

wczoraj odlutował mu się kabelek  ale po kilku min. roboty wszystko działa jak wcześniej.

 

 

http://allegro.pl/2w1-latarka-czolowa-lampka-rowerowa-1800-lm-i5398428014.html?snapshot=MjAxNS0xMS0xNVQxNzo1MzoyNVo7YnV5ZXI7ODI4NGQ5OTc3MjE5ZjI3NjUxZDEzMDA0OTM3ZGM1ZmFkZGU0NDIzNGIxNzFmN2YyZTU1Y2E3NDhkNWI5MjdjNA%3D%3D

 

oto chodzi żeby światła było dużo ale żeby też nie oślepiło

szybko,extremalnie po lesie nie jeżdżę,20-30km/h to nie jest jakaś zawrotna prędkość

jak będzie za jasno w mieście,(chociaż tam mam sygnalizacyjną mactronica) to sobie ja przestawię na kierownicy żeby świeciła w dół :D

 

pomyślę , zobaczę.może dogadam temat z Darkiem i wezmę nie modowanego S2

 

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowany convoy pod względem ilości światła nie różni się aż tak bardzo od zwykłego. 

 

Szybka AR to 98% przepuszczalności światła względem 92% akrylowej nowej i 90 podniszczonej użytkowaniem. Tu już kolosalna różnica.

 

Sinkpad też daje ostry dopał, do tego AMCki selecty coby 3,04A w diodę puścić a nie 2,8... I robi się potężna różnica. Dioda im chłodniejsza tym jest jaśniejsza przy tym samym prądzie.

 

 

xml2copper.jpg

 

 

Przerywanie i samoczynna zmiana trybów w niemodowanym też jest dużym problemem, ogniwo siedzi za luźno żeby gwarantować nieprzerwany dopływ prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie zamawiales klimatiry I za jaki hajs?

Od Darka, tanie to jest. Zagadaj do niego.

 

Solarstorm X2 będzie dobry o ile jeździsz praktycznie tylko po lasach czy też w zupełnych ciemnościach, bo na miasto czy średnio oświetlony teren ta lampka będzie raczej za mocna, nawet w najniższym trybie.

Jeździłeś z nią kiedyś? W najniższym trybie jest w sam raz do miasta, 100% włączasz tylko poza miastem jak jest naprawdę ciemno. Z reguły jeździ się głównie na trybie 50% 

 


Pytanko - te kolimatory mają być ustawione poziomo czy pionowo? Chodzi o 60x20 te z paskami. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :) 

 


Znów utknąłem. Biały plastik, który jest w okół diody, mam ściągnąć czy na to zakładać? 

OK zdjąłem biały plastik z diod, zamontowałem kolimatory ale wraz z szybkami... bo okazały się za krótkie, trudno. Na ścianie efekt jest fajny zobaczymy wieczorem co będzie. Chociaż zastanawiam się czy nie będę wolał poziomo tych pasków. 

 

Edytowane przez Kiciok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się ściemni to się przejadę i zobaczymy co jest pięć :) Na ścianie wygląda sympatycznie tylko ciekawi mnie jak będzie z zasięgiem świecenia bo rozumiem, że się zmniejszy względem starych reflektorów. 


Jakby kogoś interesowało, to mam zdjęcia. Może nie jakoś super porównują, ale widać różnice. 
Przed:
http://i.imgur.com/ndx7BMc.jpg
http://i.imgur.com/xmaSlmj.jpg tu chyba bardziej widać jak do kitu świeciła, stare zdjęcie, ale widać rozkład światła.

Po:
http://i.imgur.com/XWv90Ks.jpg
http://i.imgur.com/VtOquhY.jpg
http://i.imgur.com/QemKg3k.jpg

A więc jest naprawdę sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość, dla mnie temat oświetlenia rowerowego to terra incognita :)

Przechodząc do sedna, szukam dobrej lampki przedniej do dojazdu do pracy. Ok kilometr gruntówką bez oświetlenia i kilometr asfaltem z latarniami.

Poczytałem nieco posty, ale nie za bardzo znalazłem to co mnie interesuje.

Obecnie mam latarkę ok 200 lumen z zoom i nie do końca jestem zadowolony. Dobrze świeci przy wąskim ustawieniu (za wąskim dla mnie) za słabo przy szerokim. W pierwszej opcji mało nie zostałem znaczkiem na masce samochodu wyjeżdżającego z bocznej uliczki, podobno byłem niewidoczny mimo latarki, latarni ulicznych i kamizelki odblaskowej. W drugim przypadku o włos zaliczyłbym glebę w dziurze w drodze, za późno ją zobaczyłem.

 

Opcje zasilania :

1. najchętniej R3 lub R6 bo mam dobre akumulatorki

2. ogniwa 18650, ale tu muszę doliczyć je bo nie mam nic

3. Wbudowane ogniwa, ładowanie USB etc. tu najmniej chętnie bo to zagadka co w środku i ile wytrzyma.

W opcji 2 i 3 muszę wziąć pod uwagę, iż dojeżdżam cały rok czyli zasilanie musi znieść i -15 st.

 

Budżet to do 100 zł, więcej raczej nie bo szkoda by mi było gdyby taka lampka rozstała się ze mną gdybym zapomniał jej zdjąć.

To co przeszukałem sam to jakaś lampka najchętniej 300 - 500 lumenów typowo drogowa, ale z kopem :)

Moje typy :

po taniości : Merida 3W - tania 35 zł na aledrogo - nie wiadomo jak świeci, uchwyt też nie zachwyca.

sigma illux podobna cena i uwagi.

 

średniaki :

cateye hl-el010 uno - no to wydaje się w miarę

sigma quadro, roadster lub sport.

Co z tego będzie najlepsze lub inne wasze propozycje w zadanej cenie.

Znalazłem coś retro i tanio, a firmowe cateye hl-550 na halogenie za 18 zeta, tylko jak to świeci ?

 

Proszę o pomoc i propozycje. Jadąc na 5.00 do pracy jest ciemno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

No to ci dopiero reflektor, jak samochodowy :))

Czy to jednak nie przesada ? Nie będę oślepiał samochodów i przechodniów na normalnych drogach ? To chyba szeroko świeci, bez odcięcia w górę nie mówiąc o stvzo.

Coś bardziej cywilnego i cywilizowanego na drogi publiczne nie off road ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampka-przednia-panther-2-cree-xm-l-u2-led-unity,584806.html

 

Na centrumrowerowa taki cos w cenie chinszczyzny na allegro.

Ciekawe jakie to ma swiatło,czy mniejsze skupienie niż np. Solar x2

Edytowane przez pokerman9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...