Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!
 

Jestem zainteresowany zakupem przedniego oswietlenia do mojego roweru. Przegladalem teamty na forum i zostalem skierowany tutaj. Z tego co zdarzylem sie dowiedziec zestawy latarkowe sa lepsze niz zwykle lampki. Czy ktos moze mi polecic jakis dobry zestaw latarkowy do roweru? Znalazlem pare postow o latarce UltraFire, ktora posiada duza moc, dobre oswietlenie otoczenia. Czy ten wybor bylby dobry? Gdzie moge zakupic taki zestaw? Suma jaka moge na to wydac to 150zl.

Pozdrawiam!

 

@EDIT

Czy mozecie polecic ktoras z tych aukcji?
http://allegro.pl/latarka-convoy-s2-xm-l2-t6-4c-zestaw-na-rower-i6343912338.html

http://allegro.pl/latarka-na-rower-convoy-s2-ogniwo-uchwyt-kolimat-i5815395775.html

http://allegro.pl/convoy-s2-latarka-na-rower-ogniwo-18650-uchwyt-i5976630710.html

Edytowane przez wlodziuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry!

Użytkuje może ktoś Convoya s2+ z diodami 3x Nichia NVSL219B CRI92 ? i może podzielić się jakąś opinią. 

Przed chwilą zakupiłem takie cudo od Pana Darka ze światełek i jestem ciekaw jak się sprawdza.  Domyślam się ze światła będzie od groma ale jakieś osobiste odczucia mile widziane :icon_cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-i-2-x-cree-xm-l2-t6-czarna-prox,393065.html

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-eco-power-cree-z-akumulatorem-i-ladowarka-prox,339828.html

 

ale nie wiem jak wygląda sprawa wykonania i trwałości tych lamp.  Sam myślałem czy tego nie kupić ale dodatkowe etui z akumulatorami plus kabel mi nie odpowiadają, za dużo komplikacji jak dla mnie.  Wiem że zestaw z osobnym aku dłużej by świecił ale wolę prostotę a zapasowy akumulator do convoya można zawsze wrzucić do podsiodłówki czy plecaka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Gaciron V5 w promocji, ja kupiłem za 110zł z baterią Samsung 2600mAH i uchwytem, ona ma minimalnie słabszą diodę od Convoy, za to możesz ją z USB ładować.

Jakość wykonania na najwyższym poziomie.

 

O tą chodzi, tylko coś nie widzę żadnej promocji że z uchwytem i baterią...

http://www.aliexpress.com/item/GACIRON-MTB-Bicycle-860-Lumens-Lamp-Cree-XM-LU-2-LED-Portable-Cycling-Torch-Headlight-Flash/32469175594.html?spm=2114.13010608.0.55.2miSXV

 

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do 150zl cały komplet to jaki polecicie? (lampka, uchwyt, ogniwo, ładowarka) bo u Darka to trochę drożej... :-)

 

Też convoy tyle że z Chin, s2+ chociażby z banggood, gearbest czy fasttech. Ogniwa 18650 z gearbesta np. Panasonic NCR18650B albo ze swiatelek, ładowarka liitokala li-100 i jakiś uchwyt też z Chin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość ;)

Poczytałem parę ostatnich stron tematu, poznałem Pana Dariusza ;) więc wydaję mi się, że mogę sobie pozwolić na post.

Wydaję mi się, że wszyscy szukacie czegoś więcej niż ja, i dlatego nie znalazłem pomocy w ostatnich postach. Jestem człowiekiem, który przez niemal 20 lat nie miał roweru od komunii ;) Teraz, gdy już jest będę zapewne "niedzielnym" rowerzystą ;) Nie szukam oświetlenia do lasów, wypraw itp. Bardziej do sporadycznej jazdy wieczorami po mieście gdy zajdzie potrzeba. Też takiej jazdy, żeby mandatu nie dostać - czyli muszę mieć oświetlenie  :) Domyślam się, że mógłbym w tej sytuacji  kupić byle co, ale nie przepadam za wyrzucaniem pieniędzy w błoto przez niewiedzę... a jestem zielony w temacie. Czy moglibyście mi coś doradzić? Nie chcę wydać za wiele (bo chyba nie muszę w tym przypadku), lecz liczy się dla mnie stosunek jakość-cena, stąd ten post  :)

Z góry dziękuje!

Edytowane przez gredluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zestaw przód+ tył lampek za 45zł to starczy żebyś mandatu nie dostał, i do jeżdżenia po mieście gdzie są latarnie, jak wyjedziesz po za miasto to też dojedziesz, ale komfortu mieć nie będziesz to bo będzie tylko plamka na ulicy przed Tobą (sam na początku taki zestawik Meridy kupiłem bo potrzebowałem coś na już)

 

Convoy w zestawie z mactronic walle na tyle były bardzo dobry zestaw tyle że to koszt ok 45zł za tył, 45zł za przód i do convoya ogniwo i ładowarka to min 35zł ale masz bardzo fajną latarkę którą używasz nie tylko na rowerze i dobre oświetlenie, ale poczekaj może ktoś używa jakieś alternatywy na przód chociaż cena/jakość świecenia będzie wtedy niższa niż w przypadku convoya choćby z tych promocji wyżej które wrzucałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył to moim zdaniem byle jaka, skoro nie jeździsz po nocach w lasach.

Jakby jeździł po nocy w lasach to żadnej na tył nie potrzebuje, lampka do miasta, na ulicę MUSI być widoczna a nie po prostu być.

Albo walle mactronica (choć ja jej nie polecam, z tej łamiącej zaczepy frakcji jestem) albo smart rl-321r.

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu auto zobaczysz to raz, a dwa jedzie ono po drugiej stronie ,a te z tylu jedzie blisko Ciebie więc moim zdaniem na tył mocna solidna lampka którą zobaczy kierowca szybciej niż 3 metry za rowerem co zapewni nam jakieś bezpieczeństwo, a na przód wg. preferencji żeby dało się jechać.

 

50zł za lampkę na tył która w razie w. może uratować nam życie to raczej nie wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoli i konwoj. Skoro oszczędzamy to convoy bez modów, byle był, na miasto w trybie 5 czy 10% może być. Teraz jest promo na convoya za 10 dolców na 6 amc-kach. Do tego dwa ogniwa ze światełek jakieś i ładowara za 2 dychy. Do łoliego też lepiej akku bo to w końcu mocna lampka, mi w trybie ciągłym dwa eneloopki na trzy dwugodzinne przejażdżki wystarczają. Mimo wszystko bardzo jestem za tym, by z tyłu mieć mocne światło. Samochody mijają mnie od dnia montażu z o wiele większym zapasem odległości. Nie wiem czy to oślepia ich tak czy wzbudza respekt, w każdym bądź razie nie wyobrażam sobie już jazdy po zachodzie słońca bez łoliego.

 

 

79094955185431369566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...