Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Taką mam..

http://allegro.pl/plecak-deuter-trans-alpine-30-black-granite-i5654383153.html.

 

bez cudów ale nawet nieźle daje, no i mocowanie do kasku też się przydaje.

 

Po mieści śmigam z taką 

http://allegro.pl/lampka-do-roweru-axa-greenline-30-usb-led-i5622829573.html

 

nie trzeba się bawić z bateriami, raz na kilka dni włączam na chwilę do kompa i gra gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej masz opis. ;p

 

Aku to 18650, wymienny oczywiście, masz zresztą w opisie aukcji.

 

Zdjęcia jak świeci zrobić nie zrobię., bo telefonem to nie ma sensu, a aparatu nie mam.

 

5 trybów ma, mrugający szybko i mocno(oczy bolą aż od niego), mrugający słabo i po woli, i 3 tryby świecenia(powiedzmy słaby, średni i mocny), średni jest w 100% wystarczający, jedyna wada to że w trybie mocnym latarka się przełączna na średni automatycznie po 3 min, xo jest zgodnie z instrukcja, a nie wada fabryczna.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba.

 

Po pierwsze XM-L zamiast XM-L2 i już mamy kolosalną różnicę w ilości światła. Po drugie: cena - Convoy S2 jest tańszy i przede wszystkim ma mnóstwo dostępnych części, modów. A tu masz po prostu latarkę - zepsuje się coś - kup sobie nową. No i brak informacji jaki prąd idzie w diodę w opisie, czyli te 860lm to sobie można włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam latarkę Mactronic Black Eye MX-132l w zestawie. Da się ja przerobić tak aby świeciła światłem szerokim jak  Convoy S2+ ?? i czy to ma sens ?? Bateria w niej to Li-ion 18650 3.7V 2200mAh.  

Zastanawiam się jeszcze czy nie wystarczył by mi sama część oświetleniowa od Convoya o ile gwinty by pasowały. 

 

Jestem w tym zielony więc wybaczcie jeśli coś chlapnąłem  hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zstawnaiam się nad takiem oświetleniem http://allegro.pl/latarka-ultrafire-zoom-cree-xml-2000lm-2-aku-laser-i5228769806.html    tu miał bym już cały zestaw czy opłaca sie jednak dopłacić do takiej canvoy  http://allegro.pl/latarka-na-rower-convoy-s2-ogniwo-uchwyt-kolimat-i5815395775.html  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie convoy, tym zoomem nie warto się nawet interesować. Dlaczego convoy jest dużo lepszy było już w tym temacie bardzo wiele razy.

Lecz niekoniecznie convoy z tej aukcji, gdyż niewiele drożej można już kupić modowanego/ulepszonego convoya z forum swiatelka lub znacznie taniej z Chin.

 

phoe

Ładowanie z USB w latarce to może jest i plus ale w porównaniu co convoya jak dla mnie na razie ma więcej minusów.

Po pierwsze convoy jest sprawdzony i używany przez baardzo wiele osób, jego konstrukcja jest prosta i skuteczna. W przypadku Gaciron V5 informacji jest jak na razie mało, dlatego może być dobry ale równie dobrze może być to tandeta. Do tego w convoyu można sobie dowolnie dobrać diodę, sterownik czy optykę i jeszcze lepiej dostosować latarkę do zastosowań/preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i nie mam zastrzeżeń co do wykonania itp, na tym Convoy to myślicie że nie zarabiają po co najmniej 30-40zł na sprzedaży? A Kupują gdzieś w Chinach, tylko że w hurcie.

To nie jest tak, że Convoy to jedyna słuszna latarka. Modowanie, bajery itp, po co komu to? Z reguły ktoś kupuje latarkę tylko po to żeby mu drogę przed nim oświetlała, a bajery nawet jak ma, to nikt ich nie używa, taka prawda. Pomijam już fakt, że trzeba za nie dopłacić.

 

A jak poszukasz, to sklepy w Europie tego Gaciron V5 sprzedają za około 200zł, np: http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/0/0/5/771-Gaciron-V5-USB-800lm-cyklosvitilna-dobijeci

I tu nie chodzi o to, że to nagle świadczy o nie wiadomo czym, po prostu o tym że też sprzedają ją w Europie, a z Aliexpress możemy ją mieć za 110zł po raptem 10 dniach czekania.

 

Alternatywa to jakaś zawsze jest, nikt nikogo do niczego nie zmusza żeby było jasne.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony napisze ze mam podkreconego convoya 2 i jeżdżę z nią na 50% mocy po lesie ze średnimi V 18-20kmh. Co mi daje baterie na prawie 3h jazdy. Więcej nie potrzeba jak dla mnie a za wszystko inne zapłacisz MasterCard ;)

Edytowane przez snoopster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phoe

Ale kto zarabia? Ci co modują i sprzedają na forach czy Ci z aukcji? Tak jak pisałem, ta aukcja nie jest szczególnie atrakcyjna cenowo.

Przecież convoya z Chin można kupić za 14-18$, a na promocjach czy z kuponami jeszcze taniej.

A co do modowanych, to jeżeli za 130-150zł można kupić w Polsce dopracowaną latarkę to wcale nie jest to tak drogo.

 

Convoy to nie jest jedyna, słuszna latarka ale jest za to sprawdzona i pewna. Gaciron V5 również może taki być ale jak na razie opinii za wiele nie ma i dla osoby która się na tym za bardzo nie zna lepszym wyborem jest coś co na pewno jest dobre.

 

Akurat modowane convoye to nie są tylko bajery ale przede wszystkim rzeczy które wpływają na trwałość i niezawodność latarki. Chociażby dioda na miedzianym podłożu przylutowana do piguły, lepsza szybka o większej przepuszczalności, przełącznik z mniejszym spadkiem napięcia czy konfigurowalny sterownik.

Tu tak naprawdę nie ma żadnych bajerów ale rzeczy zwiększające trwałość tej latarki. A jeżeli chodzi o sterownik to wystarczy raz ustawić tryby i używać, albo wybrać taki który ma fabrycznie ustawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli światło ma być tylko na rower to znacznie lepiej kupić lampkę z pakietem. Lepiej oświetli drogę i z dobrym pakietem czas świecenia będzie długi. Za 130-140zł już kupi się coś fajnego, a za 200zł już porządny zestaw można złożyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiegoś sprawdzonego chińczyka ? Sprawdzoną aukcje bo jest tam troche I na tym aliexpres to darmowo wysyłaja..... A czym to przyjdzie pocztą ?

 

Stronę wcześniej masz link do aukcji na której kupiłem Gaciorn, przyszło poczta, znaczy przychodzi powiadomienie że paczka jest do odebrania na poczcie.

+ dodatkowo podaje koleś nr listu przewozowego więc można śledzić przesyłkę.

Cena zawiera przesyłkę.

 

btw, akumulator to Samsung 2600mAH.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli Gaciorn, convoy, Gaciron V5,MacTronic Noise 500.  albo axa green line. mogłeś w ogóle nie pisać jak nie chcesz pomóc przez 100 stron jest  9999 propozycji chciałem zapytać o aktualnie najbardziej opłacalny zakup

Edytowane przez Wierzbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalny i sprawdzony to od dawna convoy s2 lub s2+. Do oświetlenia drogi sprawdzi się bardzo dobrze, jakość wykonania również bardzo dobra a i cena też nie jest specjalnie wysoka.

Ale informacji o tej latarce w tym temacie jak i innych jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...