Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie uchwytów, mam taki jak kolega ml1 zapodał i coś mam wątpliwości. Ktoś korzystał np z czegoś takiego:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5159752985

Mam podobny w mactronic'u i nie miałem zastrzeżeń.

 

Kupiłem go i NIE PASUJE!!! do Convoya s2+, sprzedający piszą bzdury zawyżając zakres zastosowania bo chyba uważają że jak coś jest tanie to można wprowadzać w błąd!!?? bez sensu. Uchwyt nadaje się wyłącznie do lampek 26-28mm. Kolejną jego wadą jest to że nie ma szyny więc nawet jak ktoś posiada grubszą lampkę ściągnięcie jej trwa...

 

 

Z kolei te uchwyty na wcisk średnio się nadają do montażu pod kierownicą, wyjmowanie i wkładnaie lampki nie jest komfortowe w porównaniu z szyną z której wyjęcie lampki i włożenie trwa mniej niż sekundę bez przestawienia położenia. Zero pewności że przy uchwycie zamontowanym do góry nogami w nocy przy 50km/h i próbie zmiany tryby świecenia lampka nie wyskoczy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z uchwytów coś takiego nada się bardziej do montażu pod kierownicą i zza razem będzie pewniejsze trzymanie latarki w uchwycie.

 

http://www.banggood.com/360-Degree-Bike-Cycling-Flashlight-Torch-Holder-Mount-Headlight-Holder-p-90488.html

 

http://www.banggood.com/Universal-Flashlight-Front-Light-Mount-Clip-Holder-Stand-Bracket-p-914497.html

 

 

Na fasttech są troszkę taniej. Z góry podkreślam, że nie miałem doczenienia z tymi uchwytami. Ale przymierzam się do kupna pierwszego.

Edytowane przez TekedoMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go i NIE PASUJE!!! do Convoya s2+, sprzedający piszą bzdury zawyżając zakres zastosowania bo chyba uważają że jak coś jest tanie to można wprowadzać w błąd!!?? bez sensu. Uchwyt nadaje się wyłącznie do lampek 26-28mm. Kolejną jego wadą jest to że nie ma szyny więc nawet jak ktoś posiada grubszą lampkę ściągnięcie jej trwa...

 

 

Z kolei te uchwyty na wcisk średnio się nadają do montażu pod kierownicą, wyjmowanie i wkładnaie lampki nie jest komfortowe w porównaniu z szyną z której wyjęcie lampki i włożenie trwa mniej niż sekundę bez przestawienia położenia. Zero pewności że przy uchwycie zamontowanym do góry nogami w nocy przy 50km/h i próbie zmiany tryby świecenia lampka nie wyskoczy:/

Dziękuję za informacje. Czy nie dałoby się wewnątrz podkleić jakiś kawałek gumy albo plastiku na taśmę dwustronną żeby to trzymało? Jeśli chodzi o szynę to jej brak mi nie przeszkadza. Nie mam potrzeby ściągać latarki z kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest że 2 convoye przy max mocy poświecą 1 h?  Dla mnie to jest bardzo istotne bo wynika z tego że solarstormy dłuzej trzymają i tu się pojawia problem ile mieć akumulatorów i ładowarek przy sobie zarówno przy convoyach jak i solarstormie. Bo wozić powiedzmy do 8 - 12 przy sobie to trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawdą jest że 2 convoye przy max mocy poświecą 1 h?  Dla mnie to jest bardzo istotne bo wynika z tego że solarstormy dłuzej trzymają i tu się pojawia problem ile mieć akumulatorów i ładowarek przy sobie zarówno przy convoyach jak i solarstormie. Bo wozić powiedzmy do 8 - 12 przy sobie to trochę za dużo.

 

Przecież to matematyka na poziomie podstawowym. Dzielisz pojemność przez moc sterownika i masz wynik. 

 

Ja używam S2 3,04A z panasami 3400mAh w trybie 32%, co daje ponad 3h świecenia. 32% to bardzo jasno, ale równie dobrze można zejść do 25 czy nawet 18% i jest bardzo ok. Dopiero przy 10% jest już niewystarczająco aby mówić, że jest to bardzo mocne światło rowerowe. Owszem, przy 100% wyssę ogniwo w godzinę, ale przecież 100% to tryb nieużywalny na rowerze. Trawa się na poboczu pali. 50% też za dużo, najlepiej przy sterownikach 2,8-3A jeździć na 25, góra 32%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A co z gotowych kompletów lampek na miasto, ale przód ma nie tylko sygnalizować, ale i oświetlać trochę drogę. Lampy dla żony. Mająbyć na baterie Aa lub aaa, nie mogą być zbyt drogie, bo żona często zapomina o takich drobiazgach, mają oświetlać drogę przy prędkości ok 20 km/h w terenie podmiejskim średnio oświetlonym przez latarnie.

Na tył dam jej walle, ale co na przód? Najlepiej walle w komplecie. Scream? A może ten miejski mactronic?

Może przód coś innego, nie od mactronica, nie upieram się. Ma odrobinę oświetlać drogę, ścieżki rowerowe czy nierówny chodnik. I ma sygnalizować wyraźnie na drodze z tylu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mająbyć na baterie Aa lub aaa, nie mogą być zbyt drogie, bo żona często zapomina o takich drobiazgach, mają oświetlać drogę przy prędkości ok 20 km/h w terenie podmiejskim średnio oświetlonym przez latarnie.

Na przód może Spanninga/Romet Zircon?

 

Ewentualnie jak jest możliwość zamocowania lampek na stałe do widelca i bagażnika:

przód: Spanninga Corona XB - 20lux powinno styknąć, choć bez wypasu

tył: AXA Riff Battery lub droższa Busch & Muller TOPLIGHT Line permanent

 

Jak można by pod dynamo, to na przód większy i ciekawszy wybór. Odpada też problem sprawdzania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do uchwytu dzięki za propozycje jednak potrzebuje solidny: na szynie, na kierownicę 32mm, reasumując jedyny który to spełnia to:

Fenix ALB-10

 

tylko odstrasza mnie w nim spory ciężar i duży:/

 

chyba zostaje przy dwóch trytkach i uchwycie z kellys led gunner... jak dla mnie największy minus convoya to brak dedykowanego mocowania rowerowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wybieram z innej ligi niż pokazywane przez Was konstrukcje, ale doradźcie, która z nich:

 

http://allegro.pl/lampka-rowerowa-przod-cree-q5-240-lm-aluminium-i5164101160.html

http://allegro.pl/przednia-lampka-cateye-hl-el135n-3xled-jasna-150cd-i5137297675.html

 

Chyba, że macie lepsze pomysły, za które również będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...