Skocz do zawartości

[budowa] Konstrukcja quadrocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Zrodził się w naszych głowach (mojej i brata) pomysł na zbudowanie roweru czterołowego - pozycja siedząca, napęd na dwie osoby. Problem w tym, że nie mamy bladego pojęcia jak się za to zabrać, a internet świeci pustkami na temat budowy w/w roweru. Zwracam się więc do Was z zapytaniem, jak umożliwić sobie budowę takiego cacka (części, wykonanie, itepe), ponieważ jak postawimy sobie jakiś cel, to na pewno doprowadzimy sprawę do końca ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Mam na myśli coś prostszego - rower czterokołowy w formule samochodowej (bardziej rekreacyjny). Chodzi o prostotę wykonania, w końcu byłby to nasz pierwszy projekt do nauki na własnych błędach.

 

PS. Idea z obrazka mi się bardzo podoba, ale raczej jest to ponad nasze możliwości :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję remontować takie dziwadełko. W sumie nie była to skomplikowana konstrukcja. Wyspawana kwadratowa rama w której zostały umieszone siedzenia, napęd na tylną ośkę, mechanizm napinający. Koła na osiach a te na łożyskach maszynowych. Pisz jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że napęd mógł by być normalny, z tyłu na osi zamontowane zębatki na sztywno. Sama oś osadzona na łożyskach. Musiał byś mieć dwa komplety napędu przedniego z suportami, 2 łańcuchy, dwa napinacze, dwie zębatki na tył. Musisz też dobrać odpowiednie przełożenia biorąc pod uwagę masę własną pojazdu + masę "na pełno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreatywny pomysł z tymi wigrami, ale nie chcemy iść na taką łatwiznę. Rower zrobimy od podstaw, z użyciem części zdobytych gdzieś przez internet. Wiecie może, gdzie szukać tego wszystkiego? Zawsze zostaje allegro, ale nie wiem, czy wybrałbym odpowiednie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzeliśmy sobie z bratem grajdołek sprzedający takie sprzęciwa w Krynicy Morskiej - rowery mają tam poprowadzone napędy po jednym na każde koło tylne. Rozwiązanie wygląda na łatwe do wykonania. W najbliższych dniach wypożyczymy takowy i wstawię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam i zamieszczam zdjęcia czterokołowca.

 

1faeeb86-e99e-5d9b.jpg

 

1faeeb86-e9e4-0d5b.jpg

 

1faeeb86-ea13-7d97.jpg

 

1faeeb86-e91b-a7cd.jpg

 

1faeeb86-ea6e-5245.jpg

 

1faeeb86-eaab-1d5a.jpg

 

 

Pozowanie prowizoryczne :P Jakbyście mogli napisać coś na temat części ze zdjęć to byłoby super - kompletnie nie znam nazw.

 

Chcemy zbudować podobny w konstrukcji rower z kilkoma ulepszeniami, jak siedzenie/a z przodu, rozbudowany przód z grillem i najważniejsze - resorki.

 

Co Wy na to?

 

 

Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum.

 

forum.poziome.pl - Indeks

 

PS. Nie pisz, że w internecie nie ma, bo jest pełno konstrukcji. Cosie: piasta, zwrotnica, przegub kulowy - główka cięgna w łożyskowym.

PS2. Nie podsuwajcie pomysłów z wigry3, bo ma za mało wolnego czasu :D

 

Poziome jest głownie o rowerach POZIOMYCH (leżących). A kolega buduje QADROCYKL a to całkiem co innego.

Dlaczego nie to forum ? Ma konto? Więc może zapytać. Poza tym jest do dział MAX. Nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano }:>

 

Dzięki za schemat, a teraz dwie kwestie:

 

Czy tanie hamulce tarczowe za około 50 zł po jednym na tylne koła dadzą sobie radę z taką masą?

 

Zrobilibyśmy z resorami na każde koło, ale trzeba pierw zdobyć jakiś schemat. Sprawdzę na allegro z tym sprzęciwem.

 

Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziome jest głownie o rowerach POZIOMYCH (leżących). A kolega buduje QADROCYKL a to całkiem co innego.

I pokazuje zdjęcia poziomki. No proszę cię.

Dlaczego nie to forum ? Ma konto? Więc może zapytać. Poza tym jest do dział MAX. Nie widzę problemu.

 

Bo to forum składaczy, nie budowniczych. Nie ten etap. Nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dział jest rzeczywiście zły, to proszę moderatora o przesunięcie.

 

Wygląda na to, że amortyzatory to kosztowna zabawa - nie da się zdobyć dwóch par za niską cenę? Pal licho z jakością.

 

Wysyłane z mojego X8 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pokazuje zdjęcia poziomki. No proszę cię.

 

 

Bo to forum składaczy, nie budowniczych. Nie ten etap. Nie ma sensu.

Kto pokazuje zdjęcia poziomki? Wg mnie był to GOKART. Chyba że nie dowidzę.

Kto pyta nie błądzi. Jeśli masz z tym problem nie zaglądaj może do tego tematu? Jeśli admini nie mają nic przeciwko takim zapytaniom to o co chodzi?

A propos "Cię", "Ty" z dużej litery. Trochę kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze raz forum poziome. Quadrocykl - to nic innego jak poziomka z 4 kołami. Nie jest to rower pionowy bo się nie kalsyfikuje, jest to rower poziomy. Osobna kategoria też nie pasuje bo jest to nadal rower, któryś to musi być, także nie rozumiem co jest złe w forum poziome?

 

Jak byś tam zajrzał to byś znalazł tam album

https://picasaweb.google.com/113663826549422725409/Quadbike#

w dziale techno znajdziesz kilka tematów poświęconych quadowi, również ich budowy, planach konstrukcyjnych jak i budowie podzespołow do takiego roweru, jeszcze ajk dobrze poszukasz to i znajdziesz jak zbudować napęd 4x4 łącznie z deferem :) Ale ok, to forum chyba faktycznie jest lepsze do szukania takich informacji, co ja tam wiem :)

 

Pozdrawiam, użytkownik roweru poziomego z przednim napędem własnej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...