Skocz do zawartości

[telefony] Guglowaty Android vs Łindołsowskia Nokia vs Ajphonowski iOs vs Cegły z Geriatrii


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ...

Dla mnie "katowanie" to 2 - 3 h GPS w Endo, do 1 h rozmów, 1-2 h przeglądania internetu po Wi-Fi lub 3G, 1 - 2 h naparzania w gry na poziomie potrzeb Real Racing 3  ... do tego ciągła synchronizacja i poziom jasności który zapewnia czytelność wyświetlacza w słoneczny dzień ...

Jak na koniec dnia mój One ma 20 % bateryjki to twierdze ze było bardzo oszczędnie ... 

 

Smartfon, który trzyma u użytkownika 8 dni na jednym ładowaniu najzwyczajniej w świecie jest mu niepotrzebny i 2/3 czasu leżał w trybie samolotowym.

Stawiam że wszystko co związane z komunikacja załatwia innym urządzeniem  ... np smartfonem firmowym :).

2 dni na ładowaniu to w typowym urządzeniu stosunkowo oszczędne użytkowanie ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jesteś w błędzie. Nie leżał w trybie samolotowym tylko był normalnie użytkowany. Trochę rozmów, smsów, Endomondo, sporadycznie sprawdzenie poczty. 2 dni wytrzymuje jak po odłączeniu od ładowarki ok. 6 godzin jadę na nawigacji, a potem intensywnie korzystam z internetu 3g i trochę pogram. Bateria ma 4000 pojemności więc nie bierze się to znikąd. Prosta Nokia E51 wytrzymywała mi 3, góra 4 dni, tu jest zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby jeszcze sprecyzować co znaczy ostre katowanie... Moje S3 przy ostatniej 10 godzinnej wycieczce, włączonej Stravie z GPS i kilku fotkach, baterie zechlało niemal do zera...Niestety smutne to ale prawdziwe. W związku z tym dziwi mnie takie pisanie o dwóch dniach INTENSYWNEGO UŻYTKOWANIA.

Mam, sgs3 od 8 dni. 

Bateria porażka 1 dzień bez katowana i niemal wyzerowana.

Poza tym android tnie się jak cholera, jest mało intuicyjny skomplikowany.

Ahh tęsknie za iPhone, ale poczekam na iphone 6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up nie zwalaj wszystko na Androida, bo tak się właśnie tworzą plotki, pomówienia.

Touchwizz to bardzo zamulająca nakładka, taki S5 potrafi przeładować launcher. Zobaczcie jak dobrze zoptymalizowane jest Sens lub nakładka z Xperii (którą sam posiadam i działa nieźle, choć już nie mam top smartfonu)

A po drugie Samsung schrzanił aktualizacje do 4.3 właśnie przez duży spadek energii przy minimalnym korzystaniu z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Potwierdzam to co napisał @@Synergy. Telefon trzyma ok. 1 dzień. Zamula strasznie przy wchodzeniu do kontaktów, słuchaniu odtwarzacza muzyki, wejściu w wiadomości, czasem przy przeglądaniu internetu potrafi się strona skokowo przesuwać... PARANOJA

Jeszcze dwa lata temu topowy telefon Samsunga, dziś szmelc. Aż się boję w tym momencie zmienić na coś nowszego, bo by trzeba było iść za ciosem i kupić od razu S5, bo wszystko co poniżej pewnie działa tak jak moja obecna S3 tylko ma odświeżony wygląd.

 

Muszę się w końcu przekonać i zainstalować ten room CyanogenMod dedykowany do S3. Być może będę zadowolony w końcu z użytkowania.

 

@@drutes, pewnie i masz sporo racji. Tylko, że:

90% osób kupując seryjny telefon chce przy nim zostać, a nie siedzieć po nocach na forach i czytać o debrandowaniu, rootowaniu, flashowaniu, [...], a jak się coś zepsuje, to zabawa z  przywróceniem wszystkiego do stanu wyjściowego. Jest wciąż dużo osób, które się na tym nie znają, nie wiedzą o tym bo się nie interesują, lub wiedzą ale się boją utraty gwarancji itd. Cała masa ludzi kupując seryjny telefon chce z niego w sposób normalny korzystać, a nie po pół roku zastanawiać się wtf? należałoby podmienić mu oprogramowanie i będzie super.

Nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixon prawda, jednak smartfon to trochę więcej niż klasyczny telefon. Trzeba podstawowe zagadnienia wiedzieć, i nie mówię tu flashowaniu czy rootowaniu.

A Samsung to już dawno się skończy gdzieś na S2 wtedy to inna epoka była, na obecne flagowce to szkoda kasy wydawać.

Jedyne co warto się interesować to LG z modelem G3. Strasznie jestem ciekaw ile bateria pociągnie z tą rozdzielczością. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchwiz i htc sens są jedynymi dwoma nakładkami na androida które sprawiają że on jest znośny pod względem estetycznym. Niestety ciągle mi crashują aplikacje. Ja używam go do sms dzwonienia messengera z fb czasem aparat i muzyka, nic więcej. 
Android jest cholernie skomplikowany? Na cholerę? Nie można ustawić braku wibracji przy dzwonku, a jak już się ustawi to w trybie wyciszonym z samymi wibracjami, one są też wyłączone wtf.

WP działa jakotako, ale kompletnie mi nie leży. Dla mnie tylko apple w tym momencie robi dobre smartfony. Ludzie po przesiadce na appla już na inne smartfony nie spojrzą. (chyba że z przymusu jak ja)W prostocie i iOS siła. Przeżyję do końca września z SGS3, a potem lecimy iPhone 6.

Co do SGS3 do wyjścia sgs5 był on topowym modelem, z powodu iż sgs4 miał problemy z kompatybilnością z którymś tam androidem, a teraz nie ma nawet aktualizacji do kitkat. U appla ip4 z 2010 ma jeszcze wsparcie i aktualizację do iOS 7.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Nie leżał w trybie samolotowym tylko był normalnie użytkowany. Trochę rozmów, smsów, Endomondo, sporadycznie sprawdzenie poczty. 2 dni wytrzymuje jak po odłączeniu od ładowarki ok. 6 godzin jadę na nawigacji, a potem intensywnie korzystam z internetu 3g i trochę pogram. Bateria ma 4000 pojemności więc nie bierze się to znikąd. Prosta Nokia E51 wytrzymywała mi 3, góra 4 dni, tu jest zdecydowanie lepiej.

Ale to chyba trochę nie fair porownywac baterie 4000 z innymi, gdzie w wiekszosci jest mniej niż 2500...? Trzeba było tak od razu... Druga sprawa, że przy moim srednim uzywaniu to zawsze ekran zżeral najwięcej % u był na 1 miejscu na liście zuzycia - to tak a propos zrzutu...

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U appla ip4 z 2010 ma jeszcze wsparcie i aktualizację do iOS 7.1.
...

 

Tylko jak zwykle skrzętnie ci umknęło że IP4 nie dostał wszystkiego tego co iOS7 nowego oferuje np na IP5 ...

 

 

 

@Pixon prawda, jednak smartfon to trochę więcej niż klasyczny telefon

 

Tak masz rację ... to telefon z możliwością instalowania aplikacji ... przeciętnego użytkownika tylko to powinno interesować ... wejść do "sklepu" i pobrać tą aplikację, która jest mu potrzebna ... 

Po co komu wiedzieć co to są prawa roota, co to jest bootloader ... przeciętny użytkownik ma dostać do ręki działający sprzęt.

 

Ja mam osobiście wrażenie że spora część producentów świadomie "psuje" coś w oprogramowaniu aby było ciągłe parcie na nowe słuchawki i to najlepiej na te z wysokich półek bo na nich się najwięcej zarabia.

 

Głównym problemem androida jest bardzo duże zróżnicowanie sprzętowe rynku, mnogość procesorów, chipów graficznych, niezliczone ilosci urządzeń zewnetrznych połączonych z sobą w niezliczonych kombinacjach ...

Do tego dochodzi brak chęci ze strony producentów do optymalizacji systemu pod dany sprzęt.

 

Jabłko ma zwyczajnie łatwiej a i tak zdarzają u się wpadki i to nie małe ... co mnie osobiście dziwi i to bardzo.

 

Ja osobiście nie potrafię przełknąć Jabłkowego ekosystemu ... nie i koniec ... tym bardziej nie chce za to płacić takiej kasy ...

 

Mam kolejny produkt HTC na tym "androidowym shicie" i nic więcej mi nie potrzeba wszystko działa jak należy, na czas i na miejsce 

Polityka dwuletniego wsparcia produktu jaką HTC wprowadziło jakiś czas temu w zupełności mi wystarczy ... w ramach tego że jestem "dużym małym dzieckiem" i tak nie mam zamiaru się bawić jedna zabawką tyle czasu :)  

 

Każdy system ma swoje plusy i minusy i niech tak pozostanie ... każdy weźmie to co mu pasuje .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixon

Aż tak źle nie jest z Galaxy S3 jak piszesz. Wgrywałeś jakieś nowsze romy do niego, najlepiej niebrandowane przez operatorów?

Największym mankamentem S3 jest tylko 1 GB ramu, przez to Samsung nie chce wydać na niego Androida 4.4

 

Ja mam Note II czyli praktycznie to samo co S3 (różnice to: ciut większe taktowanie procka, ale procek identyczny, 2GB ramu, większy ekran i bateria) - po aktualizacji do 4.4 telefon dosłownie dostał skrzydeł do tego stopnia, że nie mam potrzeby rozglądać się za czymś lepszym, nawet nie mam potrzeby podkręcać procka (na androidzie 4.3 kręciłem go do 1.9GHz), chciałbym owszem, ale nie ze względu na szybkość działania, a ze względu na inne bajery nowszych smartfonów.

 

Jak coś to Motorola Moto X oraz Moto G działają bardzo płynnie i na razie bardzo szybko wychodzą na nie aktualizacje, a ceny są bardzo przystępne.

Jak bym nie miał Note II t i chciał coś z normalnej wielkości ekranem to szukałbym właśnie Moto X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym mankamentem S3 jest tylko 1 GB ramu, przez to Samsung nie chce wydać na niego Androida 4.4

 

 

Cały paradoks polega na tym że Google wypuszczając KitKat`a chwaliło się między innymi optymalizacją pod katem słabszych urządzeń.

Według Google 4.4.x ma działać na urządzeniach z 512 MB RAM  ;D.

Jeżeli samsung przy S3 jako powód podaje zbyt mała ilość RAM to ja się pytam jak wsadzili KK do Galaxy Ace Style ? :D

 

Prawdziwy powód jest prosty S3 zakończył swój żywot produktu, program został zamknięty ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchwiz i htc sens są jedynymi dwoma nakładkami na androida które sprawiają że on jest znośny pod względem estetycznym.

 

Touchwiz estetyczny? Chyba o czyms innym rozmawiamy.

 

Swoją drogą, w Samsungach irytują mnie dwie rzeczy. Wyżej wymieniona nakładka, która przy dzisiejszym czystym Androidzie wygląda zwyczajnie słabo oraz na przekór wszystkim przycisk Cofnij po prawej stronie domowego. Co dostanę do ręki telefon dziewczyny,  nie ma opcji, by się nie pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale to chyba trochę nie fair porownywac baterie 4000 z innymi, gdzie w wiekszosci jest mniej niż 2500...? Trzeba było tak od razu...

 

Nie porównuję, jedynie stwierdzam, że jestem bardzo zadowolony z tego, ile wytrzymuje mi bateria, bo jeszcze nigdy wcześniej, w żadnym starszym, prostszym telefonie nie udało się osiągać nawet zbliżonych wyników :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchwiz przybliża tego zimnego strasznego androida wyglądem troszkę do pięknego iOS 7

Czy iOS jest piękny, mógłbym polemizować. Ale gusta są różne, a ten system posiada coś, czego nakładce Samsunga odkąd pamiętam brakuje - konsekwencji. I czysty Android, i iOS są stworzone według pewnej koncepcji, więc całość wygląda spójnie. A weźmy tego Touchwiza. Co ekran to inna bajka. Jakby zebrało się kilku grafików, dostali swój przydział pracy i po komplecie klapek na oczy oraz stoperów do uszu, by nie mogli się ze sobą komunikować, a całość kleił w ogóle inny człowiek, który musi wyrobić się na wczoraj, więc co dostaje to wrzuca do końcowego produktu.

Najnowsza wersja wygląda już jako tako, ale czy naprawdę nie można było albo postawić całkiem na okrągłe ikony, albo dać sobie z tym spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Prawdziwy powód jest prosty S3 zakończył swój żywot produktu, program został zamknięty ...

 

Ano, zgadza się, albowiem nadchodzi następca - Galaxy S3 Neo, który to od S-Trójki różni się jedynie tym,

iż oferuje właśnie najnowszego Androida KitKat, a także więcej pamięci RAM - 1,5 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie się tutaj rozwodzicie nad tym że topowy model Samsunga z przed 2 lat łapie zawiechy, tymczasem mój IP5S raz na kilka połączeń, zawiesza się tak że nie mogę zakończyć rozmowy przez 20-30sek i powoli łapie zawiechy odkąd przekroczył 50% zapełnienia pamięci :) więc o czym mowa. Jedni tęsknią za iOS'em, ja tęsknię za androidem. W andku chociaż miałbym możliwość wrzucenia CM'a czy innego ROM'u co naprawdę nie jest trudne, trzeba po prostu krok po kroku podążać za instrukcją, a w IP5s to sobie mogę palcem odblokować system i tyle radości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Pixon

Aż tak źle nie jest z Galaxy S3 jak piszesz. Wgrywałeś jakieś nowsze romy do niego, najlepiej niebrandowane przez operatorów?

Największym mankamentem S3 jest tylko 1 GB ramu, przez to Samsung nie chce wydać na niego Androida 4.4

 

Ja mam Note II czyli praktycznie to samo co S3 (różnice to: ciut większe taktowanie procka, ale procek identyczny, 2GB ramu, większy ekran i bateria) - po aktualizacji do 4.4 telefon dosłownie dostał skrzydeł do tego stopnia, że nie mam potrzeby rozglądać się za czymś lepszym, nawet nie mam potrzeby podkręcać procka (na androidzie 4.3 kręciłem go do 1.9GHz), chciałbym owszem, ale nie ze względu na szybkość działania, a ze względu na inne bajery nowszych smartfonów.

Owszem, pierwsze co zrobiłem po kilku miesiącach od kupna telefonu, to wywaliłem brandowane oprogramowanie z tym całym dziadostwem  i wgrałem oficjalne Samsungowe. Po jakimś czasie użytkowania i coraz większych problemach wynikających z zawieszania się podczas słuchania muzyki... przesiadłem się na krótko na Cyanogen Mod, co opisałem w kwietniu w tym temacie:

http://www.forumrowerowe.org/topic/117612-telefony-guglowaty-android-vs-lindolsowskia-nokia-vs-ajphonowski-ios-vs-cegly-z-geriatrii/?p=1474973

 

Tylko 1gb RAM... Bez przesady, jeszcze nie tak dawno w komputerze miałem tyle pamięci i problemów z słuchaniem muzyki w wyższej jakości nigdy nie miałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Note II czyli praktycznie to samo co S3 (różnice to: ciut większe taktowanie procka, ale procek identyczny, 2GB ramu, większy ekran i bateria)

 

Moja żona używa Note'a II, a ja SGS3 i wg mnie ta roznica jest dosc istotna - wg mnie przez te 2GB RAMu. Bawiłem się dosc duzo i nie kojarzę sytuacji, zeby Note II się zamulił, czy zeby się pulpit "odklejał". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bva miałem na myśli że sprzętowo jest niewielka różnica bo w działaniu jest znaczna.

Chciałem przez to powiedzieć Pixonowi że w cale nie musi kupować S5 albo G3 albo One M8 żeby mieć sprawnie działający smartfon.

Spróbujcie zainstalować Omni rom 4.3 na S3. Zainstalowałem ostatnio ojcu i mówi że jest lepiej niż było. Wcześniej miał Samsungowy 4.1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 2 to na tę chwilę bardzo sprawnie działający telefon, popieram, jednak nie kazdemu jego wielkosc przypadnie do gustu. Nienajdrozej wychodzi teraz Note 3, który RAMu ma 3GB, wiec jest to opcja "na zapas" - jest tez lżejszy i cieńszy. Myslalem nawet, zeby przesiasc sie z SGS3, ale poprzymierzalem sie do wielkosci Note 2 i jednak w kilku portkach moglaby mi przeszkadzac - nie mam cisnienia, wiec sie nie zdecydowalem.

 

Co do wgrywania customów - przerabialem dosc dlugo ten temat z pierwszym SGS - kazdy nowy ROM, czy to oficjalny, czy customowy, to masa ludzi pisała jakiego to kopa słuchawka dostała. Ja nie potrafilem tej roznicy jakos specjalnie dostrzec, a przy customach często okazywalo sie, ze cos jednak nie bangla... Dałem sobie spokoj z modowaniem i na S3 jadę na oficjalnych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie się tutaj rozwodzicie nad tym że topowy model Samsunga z przed 2 lat łapie zawiechy, tymczasem mój IP5S raz na kilka połączeń, zawiesza się tak że nie mogę zakończyć rozmowy przez 20-30sek i powoli łapie zawiechy odkąd przekroczył 50% zapełnienia pamięci :) więc o czym mowa. Jedni tęsknią za iOS'em, ja tęsknię za androidem. W andku chociaż miałbym możliwość wrzucenia CM'a czy innego ROM'u co naprawdę nie jest trudne, trzeba po prostu krok po kroku podążać za instrukcją, a w IP5s to sobie mogę palcem odblokować system i tyle radości :P

Zamienisz się? dopłacę XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest niestosownego w gadaniu? I tak tylko do gadania potrzebna jest jedna ręka a przecież podczas skretu, przed skretem, podczas popijania z bidonu i tak tylko jedną ręką trzymasz kierownicę. :woot:

 

Rozumujac w ten sposob to ja moge pare dych bez trzymania spokojnie przepedalowac. Tylko nie w tym rzecz, jak zapewne wiesz :) Chodzi o odwrocona uwage, dokladnie tak jak w przypadku jazdy autem czy czymkolwiek innym. Temat sluchawek na uszach i muzy na rowerze to juz zupelnie pomijam bo bylo o tym juz wystarczajaco duzo napisane w innych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...