Skocz do zawartości

[Buty szosowe] jakie wybrać ?


vanluke

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jeźdże na szosie już 3 rok. Pomyślałem, że warto by było spróbować jazdy w butach szosowych. Chciałem was zapytać czy jest duża różnica w jeździe w butach. Obawiam się jedynie tego, że jest sie troche "przymocowany" do bloków.

Jak dobrać takie buty czy trzeba je dobierać konkretnie pod bloki czy moża ewetualnie potem zmieniać te klocki na podeszfach ?

Proszę o pomoc:

myślałem o takich butach firmy diamant:

http://allegro.pl/diamant-nowe-wloskie-buty-szosowe-rozmiar-42-i2472415175.html

co sądzicie o tej firmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla mnie firma krzak, poza tym dziwne mocowanie chyba pod archaiczne spd-r . Poszukaj jakiś shimano albo sidi, bezpieczny wybór na początek, 100 to trochę mało, moim zdaniem 300 stówy to minimum żeby kupić coś rozsądnego. Szukaj pod system mocowania na 3 śruby - pasuje większość współczesnych bloków szosowych.

Buty muszą być dopasowane, ani z zapasem ani za ciasne, ważne jest żeby były sztywne (podeszwa) i żeby dobrze trzymały piętę (obie rzeczy łatwo sprawdzić stając na palcach). Bez przymiarki w sklepie nawet nie podchodź do tematu.

Co do przymocowania do roweru itp - zwykłe lęki :) jak przywykniesz inaczej nie będziesz umiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie firma krzak, poza tym dziwne mocowanie chyba pod archaiczne spd-r . Poszukaj jakiś shimano albo sidi, bezpieczny wybór na początek, 100 to trochę mało, moim zdaniem 300 stówy to minimum żeby kupić coś rozsądnego. Szukaj pod system mocowania na 3 śruby - pasuje większość współczesnych bloków szosowych.

Buty muszą być dopasowane, ani z zapasem ani za ciasne, ważne jest żeby były sztywne (podeszwa) i żeby dobrze trzymały piętę (obie rzeczy łatwo sprawdzić stając na palcach). Bez przymiarki w sklepie nawet nie podchodź do tematu.

Co do przymocowania do roweru itp - zwykłe lęki :) jak przywykniesz inaczej nie będziesz umiał.

 

Dzięki za szybką odpowiedź rozejże rozejrzę się w takim razie po sklepach za bucikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...