Skocz do zawartości

[Ślęża] wjazd rowerem, czy legalny?


Kiciok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

niedawno pytałem się tutaj o przejezdność czarnego szlaku, który zamierzałem zwiedzić z dziewczyną na jej trekkingu. Panowie, jeśli Waszym zdaniem to jest luźna trasa dla dziewczyny z rowerem z cienkimi kołami bez bieżnika i przednią pseudoamortyzacją, to chyba, żaden z Was jeszcze kobiety w życiu nie miał, a już na pewno nie zabrał ją na randkę czarnym po sobótce  :woot: . Te dwa wspiny, z kamieniami i żłobieniami w glebie to gwarancja 40 minutowego wpychu pod górę. Przecież nie pytałem o trasę treningową czy ambitniejszą przejażdżkę, a o luźny wypad weekendowy  :whistling:. Na szczęście byłem sam i do randki rowerowej szczerze NIE POLECAM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jak zdążyliście?

 

Zdążyliście , zostało nam jeszcze 15 min zapasu. Jeszcze raz dzięki za dostarczenie narzędzi niezbędnych do założenia dętki , uratowałeś nam ( Mi ) tyłek .

 

Zaczeliśmy przy DINO w sobótce skąd wyruszyliśmy żółtym szlakiem pod górę w kierunku schroniska pod wieżycą. Stamtąd kawałek czarnym szlakiem po lewej stronie góry by po chwili odbić 20% podjazd wokół wieżycy. Ścieżkami pod skałami zaprowadziłem ekipę do czerwonego szlaku do sulistrowic skąd każdy swoim tempem pognał w dół. W dolnej części tego szlaku dość mocno powymywało i wpadając w większą dziurę urwałem mocowanie prawej klamki swojego Elixira . Następnie zaatakowaliśmy Radunię poza szlakowym zjazdem 3 ściankami - pozdrowienia dla koleżanki która zrobiła tam spektakularne OTB próbując uprzednio jechać moją linią zjazdu .  Zjazd tzw Singlem Szweda zaskoczył uczestników wycieczki swoim nastromieniem i krętością , trudność została dodatkowo podniesiona poprzez strasznie wysuszoną nawierzchnię na której odrobinę brakowało przyczepności - po lekkim deszczu zjeżdza się tam zdecydowanie lepiej.

 

 

 

 

 YkhZzpR.jpg

 

11949424_816059965168610_268391866577601

 

PLIK GPX  - https://www.dropbox.com/s/plduyf5yp4bi8gy/Mietk%C3%B3w%20Kolarstwo.gpx?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na samym szczycie góry Gozdnicy jest jej początek. Ostatnio została oznaczona na drzewach na trasie pomarańczowym kaskiem i w okolicy trasy pomarańczowym kaskiem ze wskazówkami dojazdu. 

 

Przypominam, że znajduje się w ciągłej budowie. A na dniach będzie tam prowadzona wycinka najwyższych świerków, trochę ją zniszczą, ale za to pocieszamy się tym, ze są to stare drzewa, które w dalszej przyszłości mogły by się poprzewracać ze starości na trasę. Tak więc czekamy, aż leśnicy skończą z wycinką i po nich wjeżdżamy kończyć i naprawiać trasę. 

 

https://youtu.be/ho4bcBnj3MQ

 

https://youtu.be/DO456XdHiRk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak to już jest, w końcu Ślęża to góra tajemnic. 

Nawet ścieżki rowerowe są tajemnicze.

 

Od siebie polecam po prostu zakupić mapę turystyczną, popatrzeć na inne szlaki niż te oznaczone kolorami i rozpocząć własne poszukiwania magicznych ścieżek. 

Wrzucił bym jakieś filmiki z przejazdu, ale mam głównie z tych oklepanych szlaków, które każdy zna. A na poszukiwania nowych szlaków nie brałem kamerki ani telefonu, potem sam się głowiłem gdzie to było. I jest taka jedna ścieżka do której nie pamiętam jak dojechać, ale pamiętam że bardzo fajnie się po niej poginało.

 

 

Dla poszukiwaczy nowych miejsc mogę polecić część Ślęży od strony Sadów/Chwałkowa i tyły zamku w Górce.
Fajne wąwozy tam są, sam będę musiał się tam wybrać w końcu z rowerem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...