Skocz do zawartości

[ruch drogowy] Przejazd przez jezdnię dla rowerów.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to z tym w końcu jest, jeśli jest przejscie dla pieszych a obok przejazd dla rowerów to można w końcu na tym przejeździe normalnie przejechać czy trzeba schodzić z roweru, tak samo jak jest to w przypadku przejścia dla pieszych... Bo wczoraj jakiś patrol zwrócił mi uwagę, żebym zszedł z roweru na przejeździe dla rowerów i że tak nie wolno, a gdzie indziej czytam, że jednak jest to dozwolone, jak to jest w obecnym prawie?

 

I jeśli na przejeździe dla rowerów trzeba również schodzić z rowerów, to po co je robią, przecież wystarczyło by jedno przejście dla pieszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to jest przejazd dla rowerow obok przejscia zebys nie musial schodzic z roweru tylko normalnie przejechac wiec zachowanie w/w patrolu wnioskuje niskią znajomosc przepisow ruchu drogowego ktore to nasza wspaniala policja ma egzekwowac ;)

jakies nieporozumienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim przypadku?

img20120519150740.th.jpg

img20120519150722.th.jpg

 

Czy policjant miał mi prawo kazać zejsc z roweru na przejeździe rowerowym?

 

Jak widać jest tam chodnik oraz obok trasa rowerowa, a na przejściu jest podział na przejście dla pieszych i przejazd, na dodatek, może tego nie widać na zdjęciach, ale jest osobna sygnalizacja dla pieszych i osobna dla rowerzystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto patrzeć na znaki pionowe, które są ważniejsze niż poziome. Znak D6b - przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów. Nawet jeśli jest namalowany przejazd, ale na znaku jest tylko pieszy, to można wypisać mandat.

 

Przy okazji wrzucam podgląd znaku :)

d-6b.png

 

Rower oraz pieszy na świetle sygnalizatora, który także jest znakiem pionowym także jest ważniejszy niż namalowany przejazd. Istnieje też możliwość, że znak będzie taki jak pokazałem, ale na światłach będzie tylko pieszy - w takim przypadku winny jest zarządca drogi, a nie rowerzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, pierwszy priorytet to jest znak, jeśli na znaku drogowym jest tylko oznaczenie drogi dla pieszych, a mimo to nawet jest sygnalizacja oddzielna dla rowerów to i tak nie można przejechać?

 

Potem przejadę sie w to miejsce raz jeszcze i zobaczę dokładnie jaki tam jest znak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym przejściu, na którym dawałem zdjęcia wyżej nie ma żadnych znaków pionowych po za znakiem, który oznacza ścieżkę rowerową (a nie przejazd dla rowerów) (stoi już tuż po wiedźcie na nią) oraz sygnalizacją świetlną oddzielnie dla rowerzystów i oddzielnie dla pieszych. Ale bardziej mnie interesuje inny przejazd rowerowy, przez który bardzo często przejeżdżam, jutro zrobię kilka fotek włącznie ze wszystkimi znakami i pokażę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, tylko, że w moim mieście nie wiadomo kiedy jest przejazd a kiedy nie ma, bo nie jest to jednoznaczne, dowiedziałem sie, że na zdjęciach które wrzuciłem do pierwszego postu nie ma żadnego przejazdu tylko pic na wodę, bo nie ma tam ani znaku poziomego p-11 (diwe linie przerywane), ani d-6a ani d6b (przejazd dla rowerów i przejazd dla rowerów+przejscie dla pieszych). Jest to więc typowa atrapa.

 

Mam jeszcze 2 ciekawe przejazdy z mojego miasta:

 

 

Przejazd nr. 2

Z jednej strony:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Z drugiej strony:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

 

Jak widać tutaj jest poziomy znak p-11, ale nie ma pionowych znaków d-6b oznaczających przejazd dla rowerów, jednak przy wieździe na przejazd jest znak C-13 (Droga dla rowerów) <- Po obu stronach. Po obu stronach jest też sygnalizacja oddzielnie dla rowerzystów i oddzielnie dla pieszych. Jest to przejazd, czy nie jest?

 

Przejazd nr 3.

Przejazd niedaleko komendy policji, na tym przejeździe również policjantka niedawno kazała mi zejść z roweru. Przejazd jest dosyć dziwny:

 

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

 

Jak widać, jest tu poziomy znak p-11 oznaczający przejazd dla rowerów i sygnalizacja oddzielnie dla rowerzystów i oddzielnie dla pieszych, nie ma jednak żadnego znaku pionowego d-6b, jest tylko znak c-13 oznaczający drogę rowerową, ale jest on już po przejechaniu po przejeździe dopiero przy wjeżdżaniu na drogę, po drugiej stronie tego znaku NIE MA. Jest to przejazd czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd przez pasy to już jest ewidetne łamanie prawa, tylko że w moim przypadku jest troche gorzej, bo przez nieumiejętne oznakowanie, tak naprawdę nie wiadomo gdzie przejazd jest, a gdzie nie. Na przejeździe nr 3 policjantka kazała mi zejść z roweru, nie postawiłem się wtedy, bo do końca dalej nie wiem czy mimo znaku p-11 oznaczającego przejazd rowerowy tak naprawdę ten przejazd tam faktycznie jest (brak znaku pionowego d-6b lub d-6a, nie wiem czy jest on niezbędny przy przejeździe rowerowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież światła są nadrzędne w stosunku do znaków.

I oczywiście wiecie, że wspomniany znak d-6b ma być widoczny dla kierowcy, a nie rowerzysty.

Przechodzenie przez przejazd rowerowy powoduje wkurzenie rowerzysty z tyłu i śmiech tego nadjeżdżającego z przeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto patrzeć na znaki pionowe, które są ważniejsze niż poziome.

Możesz wskazać przepis, który mówi o ważności znaków pionowych i poziomych?

 

Terrqge

 

Zgłoś problem zarządcy drogi, niech poprawią oznakowanie i wypowiedzą się czy tam jest przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój rozum przykład zadany w temacie, czyli:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/571/img20120519150740.jpg/

 

nie jest przejazdem dla rowerzystów, a zwykłym przejściem dla pieszych i zbiegiem okoliczności narysowanej linii przerywanej pokrywającej się z krawędzią drogi dla rowerów.

 

tutaj jest prawidłowo namalowany przejazd dla rowerów (przerywana z obu stron):

 

http://bractworowerowe.blox.pl/resource/maratonska_przejazd.JPG

 

 

czyli takie przypadki czy są oznakowane znakiem pionowym, czy też nie, są przejazdem dla rowerzystów:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/822/img20120520150232.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/155/img20120520150323.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/16/img20120520150352.jpg/

 

tak czy siak oznakowanie takie jak w pytaniu wprowadza w błąd i należało by zwrócić się z prośbą o prawidłowe przemalowanie u zarządcy dróg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim warto patrzeć na znaki pionowe, które są ważniejsze niż poziome. Znak D6b - przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów. Nawet jeśli jest namalowany przejazd, ale na znaku jest tylko pieszy, to można wypisać mandat.

 

Przy okazji wrzucam podgląd znaku :)

d-6b.png

 

Rower oraz pieszy na świetle sygnalizatora, który także jest znakiem pionowym także jest ważniejszy niż namalowany przejazd. Istnieje też możliwość, że znak będzie taki jak pokazałem, ale na światłach będzie tylko pieszy - w takim przypadku winny jest zarządca drogi, a nie rowerzysta.

 

 

a czy nie jest to czasem znak informujacy kierowcow?

 

edit

dobra, byly jeszcze posty dalej ;-)

 

tylko, ze ja jadac ddr takiego znaku nie widze i nie bede przeciez sprawdzal zanim przejade czy jest czy go nie ma.

 

co do pierwszych fot tutaj to chyba zapomnieli domalowac linii przy przejsciu bo linia po prawej stronie nie jest linia dla samochodow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...