Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] 29er Kross B6 - XT version


Konr4d

Pytanie

Witajcie :)

 

Miesiąc planowania, sprawdzania dostępności części, pytań na forum, podliczania budżetu i oto zaczynam, składanie 29er'a na bazie ramy Kross B6 - 2012

 

Dla tych którzy nie widzieli jeszcze roweru w wersji standardowej

Level B6 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Gdy pierwszy raz go zobaczyłem stwierdziłem, że to będzie mój następny rower. Ten kształt, ta geometria, ten kolor! Niestety dość szybko się okazało, że jego osprzęt nie jest przewidziany pod bikera 92-95 kg oraz osprzęt planowałem co najmniej oczko wyżej. Zacząłem rozglądać się za czymś innym jednak nie mogłem znaleźć nic co by wywarło na mnie taki efekt jak czarny mat w krossie.

 

Podjąłem decyzję

Kupuję rower dla ramy. Tak dobrze słyszeliście :) Czekam aż w Krossie złożą kolejną partię rowerów w rozmiarze L i jak tylko do mnie dotrze to go... rozmontuję :) Trochę to szalone jednak mam zamiar sprzedać z roweru co się da, ewentualnie rzeczy które zostaną będą częściami zapasowymi do roweru mojego lub dziewczyny.

 

Lista zakupów

W między czasie oczekiwania na rower zadbałem o to aby w dniu kiedy do mnie dotrze mieć już wszystko gotowe i tak oto

 

1. W miejsce amorka Rock Shox XC 28 Mg TK (skok 100mm, Poploc) wkładam Rock Shox Reba 29er Black RL (skok 100mm, Poplock) - 1650g

2. Koła ZTR Arch EX 29er / Novatec Black 711/712

3. Hamulce XT m785 o ile uda mi się znaleźć czarną wersje - wszędzie są ale tylko srebrne :(

4. Jeśli uda mi się znaleźć czarne hample to do kompletu lecą manetki XT z mocowaniem I-spec

5. Przerzutki XT - przekładka z obecnego bike'a

 

Ponieważ chciałbym zachować "klimat" Krossa zostawiam standardowe rurki, pewnie nie będą super lekkie ale to nie o to chodzi :)

 

Część rzeczy już mam ale jest ciemno więc zdjęcia jutro!

 

Co wy na to? :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kross wyszedł ci świetnie! Gratuluję!! Na początku sezonu też miałem go kupować i robić zupełnie to samo, ale wyszło inaczej i jestem zadowolony:D Jak wagowo, tak dokładnie Ci wyszło? Jak się jeździ i coś jeszcze będziesz zmieniał???

 

pozdrower!

 

jeszcze raz Gratuluję;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Dodaj swój rower do garażu lub podrzuć linka bo ciekawy jestem alternatywy jaką wybrałeś

 

Rower waży 11105g licząc już z przednim zaciskiem dartmoora którego jeszcze nie mam, szukam sklepu gdzie kupię czerwony

 

Ostatnie zmiany dotyczyły pośrednio roweru, czyli wygodny komplet endury spodenki i koszulka. Naprawdę niezła jakość, ok są drogie ale zmieściły się w moim budżecie miesięcznym "na rower". Nie żałuję

 

Nadchodzące zmiany to koszyk bidonu kross "race" i kask krossa (o ile będzie pasować)

 

Kiedyś w przyszłości jak zajeżdżę obecne opony to przejście na tubelessy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak że kupujesz to, co ma logo kross :)

Zmartwię cię, nie ma rs'a "kross edyszyn" ani innych takich :laugh:

 

Na swoje usprawiedliwienie powiem, że kask kupowałem 2 tygodnie. W tym czasie przymierzałem modele Giro, Limara, Kellysa, Scota i Louise Garno (czy jakoś tak)

 

Ten kask trafiłem dopiero na Pradze, przymierzyłem ii... pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wieczornej niższej temperatury postanowiłem zrobić kilka kółek po osiedlu. Planowałem zahaczyć o kopiec Cwila na Ursynowie aby potrenować podjazdy. Pomyślałem, że skoro jadę tak blisko to nie ma sensu brać ze sobą plecaka, w końcu nawet gdybym złapał laczka to i tak chwilowo nie mam dętki na zmianę.

 

Żeby to podkreślić, dzisiaj pierwszy raz w tym sezonie wyszedłem na rower bez plecaka, a co za tym idzie bez narzędzi...

 

... a teraz przedstawiam efekt moich podjazdów

 

DSCN0339.JPG

 

DSCN0341.JPG

 

Mój scyzoryk narzędziowy ma prowizoryczny skuwacz którym mógłbym bez problemu pozbyć się rozwalonego ogniwa. GDYBYM go tylko miał ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak: skuwacz, dętka, spinka, łatki z klejem, pompka z nabojem , hak przerzutki, śruby bloków i łyżki to ja wożę w podsiodłówce i to małej 0,6 L ... wożę zawsze, bo ja po osiedlach raczej kółek nie kręcę ... a nawet gdybym kręcił to też bym woził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś bieg czy tak sam z siebie?

 

Kończyłem zjazd po którym była nawrotka o ~ 130stopni i od razu pod górę, strzelił gdy przycisnąłem

 

To miej spinkę ze sobą :) Oczywiście skuwacz trzeba mieć, ale dzięki spince przynajmniej nie trzeba skracać łańcucha.

 

Właśnie to był jedyny "wyjątkowy" wyjazd bez plecaka w którym wożę wszystkie narzędzia

 

Takie rzeczy jak: skuwacz, dętka, spinka, łatki z klejem, pompka z nabojem , hak przerzutki, śruby bloków i łyżki to ja wożę w podsiodłówce i to małej 0,6 L ... wożę zawsze, bo ja po osiedlach raczej kółek nie kręcę ... a nawet gdybym kręcił to też bym woził.

 

Sporo tego :) możesz podesłać link do tej podsiodłówki? w mojej urwało się mocowanie i od tamtej pory trzymam wszystko w torebce foliowej w plecaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, myślałem, że to wszystko zmieściłem w torebce 0,6L a to jest torebka 0,4L ;) , dokładnie ta (tyle w niej upychałem, że lekko się rozciągnęła) :

Decathlon - rowery akcesoria rowerowe sakwa B'TWIN - Basic 0,4 L B'TWIN - do przewożenia niezbędnych narzędzi do naprawy roweru. Mocowanie uniwersalne, bez narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower naprawiony, dopiero dzisiaj znalazłem chwilę i chęci żeby się tym zająć.

 

Niestety nie mieli w sklepie spinek, jedyne co usłyszałem że do dyna-sys nie ma w ogóle spinek. Taa jasna... już mi się nie chciało ich uświadamiać i zaopatrzyłem się w jednorazowy pin.

 

Korzystając z okazji skróciłem również tylny przewód hamulcowy o 10cm i profesjonalnie odpowietrzyłem z użyciem strzykawki od dołu i kubełka od góry. Teraz mam pewność że w układzie nie ma ani 1 pęcherzyka powietrza. Dodatkowo wypchnąłem maksymalnie tłoczki przez co już nic nie obciera, zwłaszcza przedni hamulec lubił popiszczeć gdy prowadziłem rower.

 

Czas na jazdę testową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmiany.

 

Podczas środowego treningu na kabatach miałem 2 niegroźne upadki spowodowane tym, że podczas zjazdu spadły mi nogi z pedałów. To chyba znak że czas zmienić buty do biegania i platformy o wątpliwym trzymaniu na SPD

 

Buty to będą prawdopodobnie Shimano m087 które teraz można znaleźć za 230-250zł.

 

Zastanawiam się jednak nad pedałami, większość osób zaleca na początek brać Shimano M520 lub Shimano M540 i ewentualnie później gdy przekonamy się do jazdy z SPD zmienić na coś lepszego (lub jeździć aż do końca).

tutaj mam je za 99zł http://www.t-bike.pl/pedal-spd-pdm520l-z-blokami-czarny-pakowane-fab.html

 

Sęk w tym, że jestem pewien, że będę chciał jeździć w spd'ach niezależnie od ilości gleb na początku w związku z tym zastanawiam się czy nie wziąć od razu XT

tutaj za 219zł http://www.t-bike.pl/pedaly-spd-m780-deore-xt-bloki.html

 

różnica w cenie x2, ale jeżeli doliczę do tego cenę butów to już procentowo nie jest tak źle

 

350zł (m520) vs 470zł (XT)

 

macie jakieś prywatne doświadczenia z tymi modelami? zauważę jakąś różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 520 po roku robią się luzy nie do usunięcia a tak poza tym to pracują tak samo jak droższe modele.

 

Ja miałem luz w jednej ze swoich 520'tek i serwisem normalnie dało się go usunąć. Największym minusem 520'tek podobno jest uszczelnienie i rzeczywiście nie wygląda ono zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnic słyszałem jeszcze o różnym rozmiarze klucza imbusowego, XT mają 8mm co przemawia na ich korzyść w moim odczuciu.

 

Chociaż z drugiej strony kto wozi 8mm imbusa ze sobą... hmm

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnic słyszałem jeszcze o różnym rozmiarze klucza imbusowego, XT mają 8mm co przemawia na ich korzyść w moim odczuciu.

 

Chociaż z drugiej strony kto wozi 8mm imbusa ze sobą... hmm

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Co to za argument "kto wozi 8mm imbus" Scyzoryk rowerowy, który każdy powinien mieć jak jedzie na rower ma 8mm, np. topeak xtool. i 8mm ma. Osobiście uzywam pedałów Shimano Deore XT 2012r. i jestem z nim bardzo zadowolony. Przede wszystkim otwarta konstrukcja, drążone osie, niska waga. Bardzo dobrze się wpina i wypina. Nie miałem problemu z nimi i szczerze polecam.

 

pozdrower!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...