Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Waćpanowie!

W mojej złej głowie oprócz karłów i lasrów sa ejszcze inne złe pomysły. 

Piszę tu bo to troche na temat.

Wspaniała firma WTB wpadła na pomysł który mi chodził po glowie już jakiś czas.

 

27,5+

http://www.wtb.com/products/trailblazer

http://www.bikerumor.com/2014/09/16/eb14-wtb-shows-trailblazer-27-5x2-8-tirerim-plus-why-27-5-may-be-the-new-29/

 

Wiem tez ze bedzi ekilka wypustow 27,5 w szerokosci 3,0.

Wciskjajac to do ramki 29 mamy pieknego minisemifata

suport nie poleci jakos drastycznie nisko bo obwód kola wychodzi taki sam :)

 

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wg mnie pomysł z 27,5+ jest bombowy. Na co dzień pomykasz na 29 i szybkiej oponie, od święta stallovego zakładasz grubsze kapcie.
Ja tylko nie ufałbym tak na 100% faktowi, że skoro weszło 29x2,2 to wejdzie 27,5x3. Tzn podchodziłbym do tej konwersji nad wyraz delikatnie ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Powitać,

pytanie trochę przyziemne ale niezmiernie mnie intryguje: czy ktoś ma dane o geometrii ramy w Kands Comp er 27,5, czy też może się konstruktywnie wypowiedzieć na ten temat? Warta zainteresowania? Do tej pory jeżdżę na crossie po asfalcie i lekkim terenie a teraz chciałem spróbować sił w maratonach i XC.

Wiem, że ten model nie jest szczytem, ale obecnie brakuje kasy i nie mogę wyłożyć więcej jak 2k (i to pewnie na raty). Musi wystarczyć na jakieś dwa lata, potem pomyślę nad zmianą na coś lepszego. Ew jeżeli rama będzie tego warta to pomyślę nad rozbudową.

Jeżeli chodzi o specyfikację to wydaje mi się rewelacyjny w tej cenie - porównując z konkurencją jak Kross Level R3 lub Cube Aim SL. Podkreślam: w tej cenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie: od sprzedawcy otrzymałem poniższe wymiary dotyczące jak przypuszczam rozmiaru 18":

,,wymiary od siodełka do kierownicy 61cm. od siodła do okorbowania 51,5 cm. od okorbowania do kierownicy 72 cm'' ,które to wymiary moim zdaniem nic nie wnoszą. Dla porównania Cube Aim 18" ma od siodełka do kierownicy 57,2 cm, innych wymiarów do porównania brak. Czy w związku z tym rama Kands będzie bardzie rekreacyjna niż sportowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...