Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Żajant dozbraja ciężką kawalerię:

 

full_SLorence_GiantReign_017_961870.jpg?

 

Szczegóły tu:

 

http://www.vitalmtb.com/product/guide/Bikes,3/Giant/Reign-Advanced-27-5-0-Team,15055#product-reviews/1872

 

http://www.vitalmtb.com/features/First-Look-First-Ride-2015-Giant-Glory-27-5,764

 

W skrócie: na pierwszy rzut oka rower podobny do trance'a SX. Dodano 20mm z tylu i rower przeszedł rozciąganie, w wyniku którego HTA spadł z 66 do 65 stopni, a górną rura wydłużyła się o ok. 2cm o oczywiście zwiększyła się baza kół. Żajant po cichu kłania się forward geometry?

 

No a dziura w ofercie między scigantami i trancem zastanawia coraz bardziej.

 

Co myślicie o tej geometrii w Lce 640 długosci ponad 1200 rozstaw osi niska główka coś koło 11cm kąt widła 65 .. jakby nie Reign.. poprzedni mój miał chyba 14.5cm głowki i był króciutki w Mce .  Geo chyba mocno nastawiona na zjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Chyba się ktoś w Cannondale'u na głowę mocno wywalił - ceny jak za zboże! Blisko 11 000$ za nowego Trigger'a i 12 000$ za "dużego" Scalpela???  :w00t:

A może tam się ktoś po prostu pomylił?  :confused: 

http://www.bikerumor.com/2014/09/05/eb14-brake-the-bank-w-2015-cannondale-black-inc-scalpel-fsi-trigger-mountain-bikes/


2015-Cannondale-Trigger-Carbon-Black-Inc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Trance Advanced 2014... były 3 na krzyż, żaden w moim rozmiarze. Nikt nie wiedział kiedy jeszcze bedą. Miesiąc temu mówili, ze sie wszystkie sprzedały. 2015 jeszcze w sklepach nie widzieli. Maja kosztować tyle co 2014. Jeśli dostępność bedzie równie oszałamiająca to oleje te firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

mnie najbardziej podnieca nie 18 ale zapowiadane p12 i p9 (!)
jeszcze lżejsze od osiemnastki (p9 około 2100 gramów, z korbami pewnie koło 2500)
ciekawe kiedy tacy wielcy jak np siemano zdecydują się na produkcję (szczególnie, że taki sram czy shimano potrafi mieć wpływa na producentów ram)
może doczekam się przed emeryturą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no i brak potrzeby smarowania łańcucha co 60km w błocie, i wymiany co kilkaset,  mniejsza ilość regulacji, i stukania łańcucha itd itd
no i wiadomo czemu się nie spieszy koncernom pokroju Godżilli :)

ps: p12 ma mieć 600%zakresu a p9 - 568 (czyli np więcej niż SRAM XX1), większą różnicę między biegami i przeznaczenie...enduro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze pomęczę sprawę tradycyjnego napędu ;)

Tak wygląda moja przednia przerzutka po dzisiejszej jezdzie.

http://zapodaj.net/8ff1dec5d2406.jpg.html

 

Ogólnie wraz z przebytymi kilometrami wzrasta zadowolenie z roweru. Rozczarowaniem są opony, w opisie mają się nadawać do enduro :woot: .
 W praktyce "Dancing Ralphy" były bardziej przewidywalne, myślałem że się zabiję na błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps: p12 ma mieć 600%zakresu a p9 - 568 (czyli np więcej niż SRAM XX1), większą różnicę między biegami i przeznaczenie...enduro

600% to okolice tradycyjnego 3x9 a to bardzo duży zakres. 9 biegów do enduro... Przy wciąż dużej rozpiętości, przeskoki miedzy biegami będą dość spore. Jakaś wartość dodana w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno - szybsza zmiana biegu i pełna redukcja (co przy 12, a już 18 biegach było trudne, lub częste przeskakiwanie o 3-4 bo za jest za mała róznica),  może też większa wytrzymałość całości (mniej biegów, więcej miejsca, lżejsza konstrukcja to można zrobić większe tryby tego co zostało).
Może takie założenie projektanta- jak kto woli - jedni (szosa) kręcą i potrzebują bardzo dokładnego przełożenia do swojej kadencji, inni górale) gdzie i tak zmienia kręcenie non stop a jazda ma często nie wiele wspólnego z płynnością przeżyją większy skok między biegami. 
Sam chciałbym (i nie raz słyszę podobne słowa) - dobrej planetarki koło 8s: 4 -5 szybkich i średnich biegów blisko siebie a potem z rosnącym skokiem coraz bardziej z 3 "do podjechania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...