Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy mogę upublicznić cenę od Dawida, ale powiedzmy, że była gdzieś w zakresie 1000-1200 :). A opony - Rocket Rony 320 zł, amor 570 zł. Testowałem w lesie na tym samym podjeździe na zmianę swoją prawie seryjną Meridę, Żony Julietkę i kolegi Speca, najlżejszego z całego towarzystwa. Spec i Julietka waga kół podobna, obydwa na tych samych Novatecach. Wniosek mam taki, że najbardziej czuć koła - Spec i Julietka różnica wagi jakieś 1,5 kg, a obydwa wspinały się praktycznie podobnie. Moja Merida na seryjnych kołach jechała jak traktor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi z czymś porównać, ale jak Żona jedzie na swoich Rocketach, ja na seryjnych klockach Merida Race 27.5x2.1, to muszę dobrze kręcić, żeby za nią zdążyć. Jak jeździliśmy na takich samych oponach, to było na odwrót. I nie jest ważne, czy asfalt, czy w terenie. Co do przyczepności nie wypowiem się, nie jeździmy tak szybko, żeby zauważyć różnicę. Wytrzymałość na przebicia jak na razie bez uwag. Napompowane na 3 - 3,5, dostają nieźle po tyłku na korzeniach i gałęziach i nie było żadnych przygód. 

 

Opony kupiłem po rekomendacji znajomych ścigantów. Jeden kolega trzyma je w szopie :) i zakłada dopiero na wyścigi, bo szkoda mu na nich trenować, drugi wygrał na Rocketach Kurpiowskie Piaski 2014 w Przystani. Oczywiście wygrałby je i na innych oponach, ale jeżeli przy swoim doświadczeniu używa akurat Rocketów, to coś musi być na rzeczy.

Na asfalt ich szkoda - trzeba uważać z hamowaniem, każde zablokowanie koła pozostawia ślad na klockach.

 

 

Przy czym model na 2015 może być trochę cięższy, musiałbyś poprosić sprzedawcę o sprawdzenie wagi.

 

Zwróć uwagę jeszcze na Racing Ralphy. Na 2015 mają poprawiony bieżnik, waga niedużo większa od Rocketów, a cena bez porówniania - za jednego Rocketa masz komplet Ralphów. I też jak się czyta aukcje, to rozrzut wagowy jest duży. Podejrzewam, że można wydębić od sprzedawcy takie w okolicy 500g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Myślę że jeszcze w tym sezonie zostanę przy moich Schwalbe Thunder Burt 27.5x2.1 chyba że mnie wkurzą to przesiądę się na te co Ty masz ;) ale w tedy musiałbym zalać mleko (żeby zachować wagę) a nie jestem tak do końca przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

 

Zaczynam się zastanawiać nad zmianą kół w swoim rowerku. Te które mam teraz, czyli orginalne od Krossa zaczynają sprawiać mi trochę kłopotów. W przeciągu tygodnia w tylnym kole pękły mi 3 szprychy, w między czasie koło to było w serwisie na centrowaniu. W poniedziałek jeszcze raz oddam koło na wymianę szprychy i  do centrowania. Ale w bliskiej perspektywie chyba będę zmuszony do zmiany kół. Myslę o zmianie kompletu i chciałbym zamknąć się w kwocie 400-500 zł za komplet. Znalazłem w internecie koła Shimano za ok. 400 zł za komplet. Tarcza montowana na center lock czyli dochodzi jeszcze zmiana tarcz. Koło to ma chyba 24 szprychy z przodu i 28  z tyłu jak dobrze pamiętam. Nie wiem czy przy mojej wadze ok. 100 kg będą wytrzymał. Dodam przy okazji, że nie jeżdżę wyczynowo, ale też nie jeżdżę mocno rekreacyjnie. Dziś znalazłem jeszcze koła na obręczach Alexrims linki niżej. 

 

http://rowertour.com/kola-mtb-27-5-disc-alexrims-sx44-novatec-gcc-d521-d522-sapim-leader-czarne.html

 

http://rowertour.com/kola-mtb-27-5-disc-alexrims-sx44-novatec-d041-d042-sapim-leader-czarne.html

 

Czekam również na jakieś propozycje. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...