Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

jak by mi ktoś powiedział jesienią 2011, że Shurter taki numer wykręci ze scottem wspólnie - wykupił bym wszystko co było.

Podobno zarobiła się nagle czarna dziura w częściach pod 650b a pytanie o "czy jest... w 27,5" " jest jednym z popularniejszych tej jesieni :)

No w Twoim przypadku hel i baloniki na kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6!

orientujecie sie gdzie mozna kupic obrecze SunRingle Equalizer 650b lub inne w podobnej czyli niewysokiej cenie? wyglada na to ze na jesien wymiotlo wszystkie budzetowe rozwiazazania :(

znalazlem alexy - niestety dostepne beda w blizej nieokreslonym czasie: http://www.bikeavenue.de/b2c/Alexrims-MTB-275-650B-Cross-Country-Felge-Disc-black-510g_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę buszuję po sieci - przeglądanie/poszukiwanie części do 27.5". Na tę chwilę chyba nie ma nic budżetowego do kupienia "od ręki".

 

Przy okazji - Schwalbe chyba się wzięło za produkcję, w sklepie r2-bike.de kilka modeli zyskało status "dostawa wkrótce" (w tym Rocket Ron model 2013 - 2.1" i 2.25" oraz budżetowy Rapid Rob 2.25").

 

Najgorzej z jakimiś lepszymi szprychami... O ile zwykłe 2.0 można dostać (także czarne), to z czymś cieniowanym problem. Już myślałem, że uda mi się kupić cieniowane czarne Cn, ale stan magazynowy okazał się czysto wirtualny. Zresztą i tak pewnie będę szukał lżejszych, planowałem koła <1.7kg, ze szprychami 2-1.8-2 niestety wyjdzie więcej :/ w okolicy 1750g (tył prawie kilogram, chciałem stalowy bębenek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no toś zaskoczył hmm

suny to nie są -mam więc wiem jaki profil jest (zresztą eq25 ważą 460gramów)

chyba, że udało Ci się wyrwac stare SUN mach IV lub podobne DSII bo profil zbliżony (stawiał bym na nie) ale znów waga 420 to była dla takich np DS2 w wersji 26"

ZTRy też nie ani FRMy bo kanciaste bywają i szersze

Alexy Ci się udało kupic? ale za lekkie

Velocity? kurcze...

no przyznaj się tu zaraz :)

 

co do szprych - ja kupiłem srebrne sapimy 2/1,8 u polskiego dystrybutora, ważyły coś koło 198-200gramów. Arek kupił na CRC dt srebrne compy (czarne to tylko na papierze)

Ale to prawda, szprychy to - o dziwo - największy problem (nie licząc ramy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no to velocity albo stary sun

jak trafiłem stawiasz jedno złociste a jak nie ja sponsoruję podobne w odcieniu rohloffa :)

 

 

ps: tylko nie składaj tak jak ja -bo jakoś też jesienią 2011 kupiłem pierwsze rzeczy a rower stanął na dobre na nogach wiosną, i to późną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiosną będzie gotowy, na razie mam czym jeździć, więc specjalnego pośpiechu nie ma... A skoro nie ma pośpiechu, to od czasu do czasu przeglądam aukcje (nie tylko w PL) i próbuję kupić co ciekawsze komponenty.

 

Lekkie OT - korby jeszcze nie mam, na alle pojawiły się ramiona SLX za 149 orzełków (aukcje 2649618839, 2649618840) - chyba znośna cena? (zębatki mam, suport i tak bym kupował Aerozine/Token/Accent).

 

---

Żeby dłużej nie trzymać w niepewności:

 

650b2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Velocity było tu juz pomieniane zatem tylko link do pełnego zasobu 650-tek w wersji MTB.

 

http://www.velocityw...ries.asp?cID=20

 

Dziwi mnie jednak fakt że nikt nie wspomniał o gościu który re-introdukował 650b dla świata rowerów górskich, czyli Kirku Pacentim.

 

Pokaźny pakiet obreczy:

 

Pacenti PL23 650b - dostępna w 28, 32 i 36H

Pacenti CL25 650b - dostępna w 28, 32H

Pacenti TL28 650b - dostępna w 32H

Pacenti DL31 650b - dostępna w 32, 36H

 

Oraz opon - produkowanych dla Pacentiego przez Panaracera:

 

Quasi-Moto 2.0

TR2375__51351_zoom.jpg

 

 

Neo-Moto 2.1

neo_21b_sm.jpg

 

 

 

Neo-Moto 2.3

TR2374__91448_zoom.jpg

 

 

Mega-Moto 2.4

s780_pacenti.jpg?1330745034

 

Oprócz tego pod marka IRD a także klepany przez Panaracera dostępny jest stary-dobry Fajer XC.

 

IRD Fire XC Pro

 

3220357502_51ed1eb4f9.jpg

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ps: Imię Reinkarnatora przewija się tu w każdym z wątków, ale delikatnie, ot dla uczczenia jego "wizji", "imienia" ... i umiejętności szycia ręcznego opon (bo przecież tak powstały pierwsze 650b-z "skrócenia opon 29")

 

ps2: że sobie pozwolę w imieniu kolegi - co do opon jego eminencja Koval ujeżdżał ostatnio neo -moto (w porównaniu z rara 650 to kawał opony) ale dobrego słowa nie wyraził na koniec. Ale może zły dzień miał. Mam nadzieję, że jeszcze wróci do tych opon i coś więcej nam powie nim potop niemieckich gum zaleje Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj tam oj tam

pewnie że szmaty ale ich szmacianośc objawia się w terenie o 80% zawartości kamienia a nie na runie leśnym, mchu czy piasku-ząb się nie rwie, EVO nie wyciera -

da się przeżyc. Zresztą jak nie ma nic na rynku? Ja miałem po 3 dniach opony jak by to zwykła dętka była, cena też "przeciętna". Z paccentim w 2011 mało prawdopodobne to było (sprawdzałem).

Szczerze to czekam na WTB nano na tył w wersji 650b i może się doczekam (kiedyś wg tabel było co ciekawe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szprych - ja kupiłem srebrne sapimy 2/1,8 u polskiego dystrybutora, ważyły coś koło 198-200gramów. Arek kupił na CRC dt srebrne compy (czarne to tylko na papierze)

 

Porzuciłem chęć posiadania wszystkiego czarnego, szprychy będą srebrne - Sapim Race, 276mm. Do kompletu piasty centerlock (tył DT370, przód albo to samo, albo M775) i wychodzi trochę więcej niż chciałem, mniej więcej 780g + 1000g.

 

Trzy czy cztery rodzaje lekkich czarnych szprych widziałem, ale w przeliczeniu 7-10zł/szt. to przegięcie (sklepy w UK/DE). Na szczęście nie jestem fanatycznym wyznawcą Wagomira, więc te kilkadziesiąt gram mnie nie zbawi... Wystarczy 10 kilo masy całkowitej i będę zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

święta racja, i tak zaszalałeś na zewnętrznej - 420 gramów za kapslowaną i to 19mm to przeca b.dobry wynik!

U mnie wyszły coś koło 930t/950p ale przód to 29" stąd taka nadwyżka, Szprychy te same S. Race.

 

Srebrne szprychy wracają do mody,ale co istotniejsze-po prostu wyglądają świetnie w słońcu i "ponadczasowo" (takie staromodne słowo) - nie będę podpuszczał na jakieś Hope czy Chrisy ale z polerowanymi piastami wyglądają po prostu szałowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem drugą czerwoną piastę do kompletu (DT370/CL), będę składał na nich. Niestety srebrne szprychy nijak mi tu nie pasują (tak, rower musi też wyglądać, chociaż trochę :)). Najwyżej na razie czarne 2.0, jak średnie koło się upowszechni i ceny znormalnieją to wtedy wymiana...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

rzymo - oddech i skłony :)

moje kółka przeleżały pół roku. Bo gdzie je teraz wsadzisz? do 29? można jak np Koval.

Rozumiem poczucie estetyki (u mnie np z tego powodu pół roku opóźnień) ale jak nie ma ramy, opon itd to nich Ci obręcze się konserwują powietrzem na razie w kącie pokoju.

(zresztą i tak zrobisz co uważasz :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...