Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jest to moj pierwszy post w tej zacnej grupie :)

W chwili obecnej stalem sie posiadaczem KTM 1964 :) Pare gratow powywalalem aby byl to sprzet conajmnej na mieszance XT/SLX.

I tu dochodzimy do mojego dylematu, a mianowicie kol.

 

Zastanawiam sie jakie obrecze zakupic aby:
1) Wytrzymaly pod moimi 83kg
2) Aby nie wazyly wiecej niz 400g

 

Set kol ma byc zlozony z nastepujacych czesci:
Piasty: Novetec 711/712 lub DT 350
Szprychy: DT revolution lub DT Aerolite
Obrecze: ?

 

Licze na wasza pomoc i argumenty.

Sam osobiscie rozpatruje Cresty, DT XR 331 badz FRM BOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OldXCrider - Ja kupiłem ten sam rower i właśnie kończę swój projekt, może w przyszłym tygodniu wrzucę na stronę efekt moich zmagań.

 

Ja zdecydowałem się na komplet kół Jagu:)

 

Ja chciałem koła też na tych piastach novatec w połączeniu z Crest'ami, ale niestety dużo osób odradziło mi piasty Novateca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jakie obrecze zakupic aby:

1) Wytrzymaly pod moimi 83kg

2) Aby nie wazyly wiecej niz 400g

 

(...)

Ważę ciut mniej niż Ty (78-79kg), u mnie sprawdza się zestaw:

p - DT370/CL, BOR XMD366, szprychy Pillar PSR + alu nyple hex

t - DT340/CL, BOR XMD388, szprychy Pillar PSR + alu nyple hex

 

Z tyłu XMD w wersji 388 dlatego, że ją kupowałem wcześniej, jak 366 jeszcze nie było. Sprzedawać trochę szkoda, ale może to i lepiej, bo 388 ma dopuszczalne wyższe ciśnienie (co nie dziwi jak się porówna ranty) i powinna być nieco mocniejsza. DT 340'tka trochę ciąży, ale była tania ;)

Razem niecałe 1.6kg (1565g), nie mam zastrzeżeń.

 

 

Co do szprych to na pewno Revo bym odrzucił, mniej cieniowane lub aero właśnie w stylu Mac424 powinny się sprawdzić.

 

Piasty - tył warto DT ze względu na sprzęgło, przód może być Novatec. Zwłaszcza że przednia 350'tka (z mocowaniem IS) to prawie 200g żywej wagi ;) Chyba że nie zwracasz na to uwagi, to śmiało możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OldXCrider - Ja kupiłem ten sam rower i właśnie kończę swój projekt, może w przyszłym tygodniu wrzucę na stronę efekt moich zmagań.

 

Ja zdecydowałem się na komplet kół Jagu:)

 

Ja chciałem koła też na tych piastach novatec w połączeniu z Crest'ami, ale niestety dużo osób odradziło mi piasty Novateca.

 

 

Jaki upgrade zafundowales swojemu KTMowi?

 

Ja wymienilem na:

Kaseta XT

Lancuch XT

Korba SLX

Manetki XT

Hamulce SLX - z radiatorami (zobaaczymy w gorach czy to cos daje)

 

Co ciekawe kupujac swojego KTM-a na 5 kupionych w styczniu  w Lublinie w 4 odrazu wymieniono osprzet :) Zakladam ze 2 takich samych nie spotka sie :P

 

Podeslij prosze link do kol ktore posiadasz, bo nie znam, badz nie kojarze :)

 

 

 

Ja swojego KTMa jutro uruchamiam jeszcze bez zmienionych  kol i cisne do Kampinosu zobaczyc jak w ogole jezdzi sie na 650B :)

 

 

1) Co do kol widze ze ogolnie polecacie CRESTY i FRMy. Zastanawiam sie jeszcze czy nie ma to znaczacego wplywu ze nie sa oczkowane Cresty. 

 

2) Zdecydowanie bardziej jestem nastawiony na set piast 350 tyl i 711 na przod (tak waga ma znaczenie dla mnie). Moja Panna przejezdzila na Novatecach caly zeszly sezon (set XR400 + DT Revolution + Novatec) i na razie trzyma sie wszystko kupy, tylko ze wazy jak mokra kura 50 kg :)

Znajomy mechanik odradzal mi wlasnie na tyl novateca bo juz mial kilka reklamacji zwiazanych z pogietymi/popekanymi oskami.

 

3) Dlaczego odradzacie DT Revolution? Z powodu naciagu, pekania, czy jeszcze innego powodu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła jakie będę miał możesz znaleźć na stronie jagu-wheels.com.

 

Ja w swoim rowerze wymieniłem, sztyce, kierownice, mostek i koła. Napęd cały zostawiłem, ponieważ dosyć rozsądnie pracuje, a zbyt dużo wagowo nie zyskam wymieniając na np. Xt'ka (max 0.5kg) przy dosyć sporym nakładzie finansowym. Najważniejsze było wymienić wszystkie ciężkie rurki i koła. Waga roweru po tych zmianach powinna oscylować w granicach 10.5-10,8kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Dlaczego odradzacie DT Revolution? Z powodu naciagu, pekania, czy jeszcze innego powodu?

Upierdliwe w zaplataniu (pierwszy lepszy zaplatacz nie zrobi tego dobrze), upierdliwe w użytkowaniu.

 

Moje zdanie jest takie - cienkie druciki nie są dla osób 80+ kg hamujących tarczami. Oczywiście jak chcesz to możesz spróbować.

 

Jak chcesz lekko to złóż na Makach 424.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spuszczeniu powietrza w moim foxie faktycznie korona jest niżej od podkowy, ale to raczej mało prawdopodobne żeby podczas jazdy uszło całe powietrze i korona opadła na oponę. Dla bezpieczeństwa można było by wstawić jakiś mały elastomer by nie doszło do kolizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team
Opłacało się zaryzykować oponka mieści się w foxie

 

No nie jest źle, tylko co bedzie jak Ci przyjdzie oponę z wyższym klockiem założyć na porządne błoto?

Lepiej byś się w odpowiednim wątku tą ramą od Wąsatego Tomka pochwalił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@adamos, zdjęcia lirycznego nie oddają w pełni dostępnej przestrzeni ;) Dzisiaj też testowałem ze swoim Fox'em i spokojnie można palce wsadzić między koronę/podkowę a oponę :D

Też mam X-kingi 2.2 :)

... a w Velvecie 2x więcej miejsca :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak to jest jak się pisze w środku nocy ;) Pomylilem srednice z obwodem:o Niestety dzisiaj nie mogę się poprawić, jutro wieczorem będę w domu to zmierze :)

 

Sent form my BlackBerry Z10 using Android's Tapatalk:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...