Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[Amortyzator] SR Suntour XCT V4 (skok 100mm) mały problem

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devvvv

Devvvv

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2012 - 20:25

Witam , od 4 dni posiadam rower Hexagon X8 z amortyzatorem SR Suntour XCT V4 (skok 100mm) rowerem przejechałem 110km , i od początku jazdy rowerem mam taki cichy dziwny dźwięk jak by guma albo coś w tym rodzaju tarła o metal , ciężko opisać , problem jest drobny ponieważ dzieje się tak tylko wtedy gdy podskoczę albo po prostu podbijam kierownicę do góry ogólnie gdy szarpnę amortyzatorem do góry taki jakby luz i dźwięk gumy ocierającej się o coś . Dźwięk jest cichy , ale w nowym rowerze to trochę irytuje , ogólnie amortyzator działa dobrze . Nie znam się kompletnie więc nic nie chciałem ruszać , wiem że od dołu amortyzatora są jakieś 2 wystające śruby z nakrętkami może tam można coś regulować , nie znam się to nie ruszałem .Nie wiem czy to olać czy coś grzebać , w sumie to pewnie za tydzień to już nawet nie będzie mi to przeszkadzać bo nie będę na to zwracał uwagi . Jeśli to nic takiego to przepraszam za zawracanie głowy , ale tak jak mówiłem jestem zielony.

Reklama

Reklama
  • Google

#2 szylolek

szylolek

Pro

• Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 14 maj 2012 - 20:37

Też tak miałem w swoim XCT - to jest uszczelka która jest za bardzo przylega do goleni. U mnie przeszło po 200 km (psikałem po każdym wyjeździe Brunoxem Deo).

#3 Devvvv

Devvvv

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2012 - 20:38

Podczas wybijania na hopkach, krawężnikach słychać jak amortyzator dobija podczas pełnego wysunięcia. Postarałem się jakoś normalniej określić mój problem .Znalazłem podobny temat , tam była mowa o jakiś tłumikach powrotu . Dziwi mnie to że koledzy kupili rowery z 2-3 lata temu i to za 1400-1500 zł i nic takiego nie mieli . Ja też daje jakiś smar teflonowy . Czyli nie ma co się przejmować ? Jak nie to za 3 tygodnie mam darmowy serwis i mam nadziej że to zrobią :)

Użytkownik Devvvv edytował ten post 14 maj 2012 - 20:42

#4 Franiuu

Franiuu

Pro

• Użytkownik
  • 160 postów

Napisano 14 maj 2012 - 20:48

Na Twoim miejscu nie bawiłbym się w skakanie na Hexagonie ;)

#5 Gość_voytec

Gość_voytec
  • Gość

Napisano 14 maj 2012 - 20:50

Te gumy znajdują się na piastach i sobie ot tak piszczą. Możesz posmarować smarem w tym miejscu (pod tymi uszczelkami). Przy okazji zmniejszy się trochę opór. IMHO te uszczelki na piastach dają strasznie duży opór.

Użytkownik voytec edytował ten post 14 maj 2012 - 20:51

Reklama

Reklama
  • Google

#6 Devvvv

Devvvv

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2012 - 21:04

Ok. A jeszcze takie pytanie o te pokrętła u góry podobno niby jakaś regulacja szybkości powrotu itp jak ustawie te pokrętła mniej więcej w połowie regulacji +/- to w terenach jakich się poruszam (asfalt,polne, mało wymagający las) nie będę musiał ich zmieniać ? bo nie bardzo mi się chce to robić ustawił bym tak i zostawił :laugh:

#7 szylolek

szylolek

Pro

• Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 14 maj 2012 - 21:10

Szczerze powiedziawszy to tą regulację można sobie ustawiać, bo za dużo się nie zmieni :)
Ja już wiem, że w przyszłym sezonie ten amortyzator pójdzie w odstawkę w moim rowerze :D

Reklama

Reklama
  • Google

#8 Devvvv

Devvvv

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 11 postów

Napisano 14 maj 2012 - 21:56

Ja mam zamiar z 3 lata pośmigać bez większych wymian , dlatego się tak martwię . Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.