Skocz do zawartości

[kamera] Test kamery DV15 z Decathlonu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dziś będzie o Kamerze Sportowej Decathlon DV15

Jakoś tak się złożyło że w internecie niewiele o tej kamerze można znaleźć, choć cena kusi to jednak zakup w ciemno może odstraszać. Więc korzystając że moje plecy odmówiły współpracy i siedze na chorobowym, postanowiłem co nieco napisać o tym wynalazku.

Jak kamera wygląda to najlepiej się osobiście przekonać w sklepie, wyglądem przypomina latarkę rowerową 1 diodową. Jeden przycisk do obsługi i cztery (każda w innym kolorze) diody syglalizujące bierzący tryb pracy.

- Wykonanie: wygląda solidnie i powinna wytrzymać jazdę po deszczu - choć niepokoi mały otworek z tyłu na klapce (odpowietrznik?) i woda może się tamtendy wlać do środka - cóż to jest kamera na sporty lądowe a nie wodne...

- Mocowanie: plastikowy chwytak o dość tandetnym wyglądzie, ale o dziwo trzyma pewnie i nie udało mi się jescze "lampki" (kamery ;)) zgubić. Do tego system opasek gumowych do montażu - dla mnie one mają zbyt mały zakres regulacji... Chwytak można przekręcić wzdłuż osi jezdni(celem ustawienia kamery), jest też opaska na nadgarstek i głowę...

- Bateria: Troche słabo (490mAh).... 90-110 minut ciągłej pracy... ale zależy od oświetlenia itp.... Ale ładuje się szybko - około godziny czasu. Ładowarki nie ma w komplecie - ładować należy z USB komputera lub inną ładowarką USB

- Filmy: Kamera nagrywa w "rozszerzonym VGA" 720x480p automatycznie dzieląc pliki co 5 minut... Troche denerwuje bo w momencie "dzielenia" ucieka około sekunda jazdy i nawet jak te filmy połączymy razem to widać kiedy się pliki dzieliły. Jakość znośna, rozmiar pliku 5 minut to około 450MB (przy dobrym świetle). Im gorsze światło tym plik zajmuje mniej - statyczny film z okna w nocy zajmował niecałe 100MB/5 min...

- Tryb nocny.... NIE POSIADA (!) nie miałem okazji przetestować jak by z lampą rowerową łapała, ale obiecuje w przyszłości film takowy zamieścic. Za to z okna złapało jasność na latarni ulicznej pozostałą część kadru zostawiła niedoświetloną.

- Karta pamięci - obsługa max do 16GB, ale lepiej inwestować w karty szybszego zapisu - bo jak włożyłem 8GB kartę klasy (4) to mi film poszarpany wyszedł...

- Optyka: (HAHA) jakaś jest ;) ale denerwuje że nie łapie szerszego kąta, na filmie wygląda to tak jakbyśmy jechali wolniej niż w rzeczywistości.

Generalnie jakość odpowiada cenie ;) Polecałbym raczej do zabawy i dokumentacji "gdzie ja byłem" niż do rejestracji profesjonalnej.

a tu link to przykładowego filmu na U-Tubie

Test kamery DV-15 #1 - YouTube

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...