Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Funkiel nówka, mało co śmigany Canyon Nerve AL 7.9 w rozmiarze największym możliwym (po pierwszym myciu, przed nie szło rozpoznać koloru). Rowerem jestem zachwycony, skręca, zjeżdża i podjeżda (to ostatnie zwłaszcza mu wychodzi po ustawieniu lisków na tryb C(limb) ). Jedyne co planuję zrobić to siodełko wypoziomować, bo fabryczne ustawienie (jak na zdjęciu) przetestowałem, ale chyba mi się nie spodobałoGh5F03.jpg

Edytowane przez kilohaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Korzystając z okazji że taki temat istnieje, chciałbym Wam pokazać mojego ścieżkowego 29era:

 

 

 

Kona Satori 2013 po kilku modyfikacjach

 

Skok P/T: 140/130mm - Rock Shox Pike RCT3 Solo Air/Fox float CTD

Napęd: SLX 2x10  (26/38)x(11-36)

Hamulce: XT 180/180

Koła: 29': Obręcze: dt s ex471/ Piasty: dt s 240s/ szprychy: dt s competition

Opony: WTB Vigilante 29x2.3

Sztyca: regulowana Kind shock LEV

Siodło: Wtb rocket v

Kiera/mostek: Crank Brothers 780mm/Funn 50mm

 

 

3EoNOh.jpg

7HHDoN.jpg

 

9hSAXO.jpg

 

 

Pozdr

 

Maciek

Jak ci się ten Bender Fender sprawdza? Bo u mnie słabo. Myślę, że przy kole 29 to lipa i strata kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mdhlodz : to zależy czego od niego oczekujesz... ja kupiłem z myślą o czystych goleniach i w tej kwestii doskonale się sprawdza, a gębe mam przy okazji mniej ubłoconą. Nie żałuje wydanych na niego 30 zł.

 

Pozdr

Edytowane przez maciekrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mdhlodz : to zależy czego od niego oczekujesz... ja kupiłem z myślą o czystych goleniach i w tej kwestii doskonale się sprawdza, a gębe mam przy okazji mniej ubłoconą. Nie żałuje wydanych na niego 30 zł.

 

Pozdr

No u mnie golenie nie są jakoś idealnie czyste, a mam amor 100mm. Twarz może i nie obrywa jakoś bardzo. Myślę, że przy kole 26 są naprawdę dobre efekty tego błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima nadchodzi ... Cobia na zimówkach w konfiguracji 29/29

jesien1.jpg

jesien2.jpg

 

Kierownicę dotychczas miałem Bontrager Low Riser, 31.8mm, 5mm rise, 9 degree sweep 690mm

To co teraz mam to Genesis 720 20 ... czy jakoś tak. Przeszmuglowana uprzejmie przez naszego tajnego agenta w UK.

 

Wrażenia? Najpierw zamontowałem ją upside-down, żeby retro było i było źle. Potem mostek poszedł wyżej i na plus i też było źle. Potem odwróciłem ją normalnie i było jeszcze gorzej i dopiero dziś mnie tknęło, żeby dać ją jak najbardziej płasko, poziomo ... i jest miód. Jest 3cm szersza niż Bontragerowa prosta rura a ma się wrażenie znacznie węższego chwytu. Łokcie są bliżej ciała i zakręty ... miód, masełko i zimne piwko a nie zakręty. Na technicznych odcinkach jest też znacznie lepiej, bo rower zrobił się przejemnie szybki w reakcji. Wspinanie się też jest tak jakby łatwiejsze. Jeszcze za mało objeździłem tę kierę, ale już czuję, że Bontrager pójdzie do ludzi.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, mam za to klocki i miękką mieszankę. Jak będzie potrzeba, to żyletka w dłoń i wycinamy lemele :icon_cool:

Schwalbe Dureme poszło w chwilową odstawkę z powodu mokrych liści zalegających po lasach. Jak tylko spadnie śnieg, to Dureme wróci do łask, bo z napędówką 29x2.2 to nie to samo co z szybką 28x2.0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

właśnie znalazłem ten temat na forum i postanowiłem się podzielić swoim wycieczkowcem.

 

Chciałem zmienać, ale postanowiłem trochę  przebudować oto efekty :

Kross Big Wheel model 2010. z seryjnego została praktycznie tylko rama i siodełko.

 

G6HfI3.jpg

qYNzt8.jpg

Edytowane przez Jakub81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, widzę że projekt pod względem finansowym był dużym przedsięwzięciem. Pierwsza sprawa jaka od razu rzuciła mi się w oczy to trochę zagubiona koncepcja. Z jednej strony poszedłeś w futurystyczne koła i całkiem barwną kolorystykę, z drugiej strony ubrałeś to wszystko w klasyczną stalową ramę (sam teraz składam coś na Fe). Znacznie lepiej widziałbym tam ramę alu/carbon lub klasyczne koła, czarna sztyca i delikatne smaczki na kokpicie. Całkiem możliwe, że takie wrażenie powoduje delikatna rama (przekroje rur) wraz z pozornie delikatnymi kołami, "napompowanymi" oponami i dosyć bogatą/rozbudowaną kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się czepiliście chłopaka a niepotrzebnie. Fajny rowerek, stalowy. Pewnie bardzo lekki.

Ładny dywanik (choć trochę się siepie), ładna półeczka z kwiatkami i obrazkiem (krajobrazik?). Rowerek ma ciepło i przyjemnie. Taka lekka fajna kompozycja. Tylko wziąć kakao i popatrzeć. A wy na tym wątku tylko takie ubłocone kocmołuchy pokazujecie, jakby je co dopiero z lasu wyciągnięto.

 

@Jakub81

Zapraszam na ten wątek. Tu z pewnością docenimy fotografię twojego roweru na dywaniku i z meblami w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...