Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[zapięcie] Łańcuch czy Cable lock

zapięcie trelock łańcuch

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 premier2

premier2

Master

• Mod Team
  • 2813 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 22:52

moja dziewczyna w zeszłym roku pozbyła się w ten sposób roweru. Typowy marketowy rower DH o skromnej wadze 20kg :). Nie wiem ile wart, może 100-150zł, ale po 5 min, bo tyle była w sklepie, znalazł amatora. Pierwszy raz nie zapięła roweru(fakt, że badziewną linką) i już go ukradli.
Teraz ma porządnego trekkinga i namówiłem ją do zakupu solidnego łańcucha Authora, bo nie chciała ulocka. Po zakupie była trochę przerażona wagą łańcucha, ale jakoś dało się ją przekonać :)

Reklama

Reklama
  • Google

#22 dymcio111

dymcio111

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 946 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 23:02

Mój komunijny kiedyś zostawiłem na może minute pod sklepem, a na taką chwile nie chciało się zamknąć, po rowerze zostały tylko wspomnienia i kluczyk z kłódki... :(

Mi starszego górala spiętego o koło z drugim rowerem linką i też o koło z tym pierwszym, zapier... spod bloku wieczorem obydwa. Kiedyś z piwnicy starego dziadowskiego składaka też... więc wszystko jest chodliwe... :angry2:

Cholera jakbym widział teraz kogoś kto się dobiera do mojego roweru to bym łapy upi%@.^*ił przy samej d*pie chyba :angry2:

Wnioski chyba możesz wyciągnąć sam... Ja przestałem żałować na zabezpieczenia i zacząłem myśleć jak by tylko ograniczyć zostawianie roweru i jak już możliwie jak najlepiej go zamykać jeśli muszę zostawić, jak wchodzę np do sklepu to szukam miejsca przed sklepem żebym ze środka widział rower czy ktoś z lepkimi łapami się nie kręci... i takimi sposobami mam czym jeździć (odpukać).

Użytkownik dymcio111 edytował ten post 12 kwiecień 2012 - 23:06

------ __o
----_`<,_
---(_)/ (_) Dołączona grafikaRowerki: Giant Yukon Disc 2009. Specialized Camber Comp 2011

#23 yoitsdomka

yoitsdomka

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 5 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 23:05

@premier2: Ale to nie rozumiem do końca, ukradli bo linka była badziewna, czy ukradli gdy nie był przypięty...?
Hm, taki Author to na allegro wydatek rzędu sześciu dyszek, może nie byłoby to takie bez sensu, tylko czy własnie o taki chodziło, czy może jakąś klasę (również cenową ;)) wyżej?
Zapięcie łańcuch Author ACHL-55 90cmWYSYŁKA GRATIS (2259671711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
No i nie powiem, dodatkowe 1,3kg w torbie mnie nie zachwyca, bo nie bardzo widzę jak bym go na ramie miała wozić. Ale jeśli byłoby to dobre zabezpieczenie w rozsądnej cenie, to ciężar można przeżyć.

@dymcio - no nie całkiem mnie pocieszasz, skoro moim genialnym planem jest zostawianie go na całe godziny pod uczelnią xP Liczę trochę na panów pilnujących parkingu, chyba za zareagowanie im płacą..?

Użytkownik yoitsdomka edytował ten post 12 kwiecień 2012 - 23:07

#24 premier2

premier2

Master

• Mod Team
  • 2813 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 23:14

yoitsdomka - nie zapięła, bo nie zabrała ze sobą linki. A używała takiej najzwyklejszej, która można przeciąć kombinerkami, ale w tym wypadku pewnie by pomogła, bo rower zwinął jakiś żul spod budki z piwem...
Właśnie tego Authora kupiła. Wygląda naprawdę solidnie, chociaż mam świadomość, że są lepsze łańcuchy, czy ulocki. Ale i tak musiałem ją przekonywać do łańcucha, wiec już nie chciałem przeginać z czymś za 200zł ;)

Użytkownik premier2 edytował ten post 12 kwiecień 2012 - 23:17

#25 dymcio111

dymcio111

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 946 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 23:15

Rower jeden stał przy płotku, drugi z tyłu, tylko koło pierwszego było spięte z przednim kołem drugiego taką linką około 5mm grubości. Nie pamiętam już czy były jeszcze do tego płotku zapięte czy nie bo nie ja zostawiłem wtedy. A taką linkę to się tnie byle czym w kilka sekund.
Nie wiem jaką masz tam możliwość zapięcia czy wysoko czy nie i do czego może jakiś u-lock Kryptonite ???
http://allegro.pl/li...lock kryptonite te lepsze są pomarańczowe. Aczkolwiek chyba i teń tańszy by Ci też wystarczył, można zawsze dodatkowo dokupić linkę Kryptonite Kryptoflex Cable do obwiązania kół i włożenia końców w pałąk u-locka.
------ __o
----_`<,_
---(_)/ (_) Dołączona grafikaRowerki: Giant Yukon Disc 2009. Specialized Camber Comp 2011

Reklama

Reklama
  • Google

#26 rowerzysta01

rowerzysta01

Maniak

• Użytkownik
  • 638 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 09:59

@yoitsdomka u-lock Kryptonite Keeper 12 który zaproponował ci dymcio111 powinien starczyć :thumbsup: . Z mojego doświadczenia, jeżdżąc po mieście, spotkałem się tylko z jednym u-lockiem, i grubą linka, większość przypinana za pomocą zwykłych tanich linek lub bez zabezpieczenia; o pladze kradzieży nie słyszałem. Wszystko zależy od miejscowości. Faktem jednak jest, że spotkanie jakiegoś fajnego roweru pod szkołą lub sklepem to rzadkość, a kolarze wybierając się na zakupy do Lidla po akcesoria rowerowe, koszulki, zostawiają kogoś przy rowerach. Mój stary komunijny zdezelowany starością rower był zapięty linką i nikt go nie chciał ukraść, a już miałem go dość :verymad: , koszty naprawy przekraczały realną wartość. W chwili obecnej po zakupie nowego roweru i przeczytaniu kilku stron i forów internetowych zdecydowałem się na u-locka. Decyzja pozostawiam tobie :icon_cool:

Reklama

Reklama
  • Google

#27 Gość_Michi23

Gość_Michi23
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2012 - 17:58

Ja polecam coś bardziej "eko" :thumbsup: :laugh:

Dołączona grafika