Skocz do zawartości

[zapięcie] Łańcuch czy Cable lock


germinal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dotychczas używałem takiego zapięcia:

Miva Merchant: Fatal Error , jednak zepsuł się zamek i jest bezużyteczne. Jak się okazało ten model był z tego znany z tego defektu i już go nie ma w sprzedaży/produkcji, a co za tym idzie wieczysta gwarancja wygasła.

Postanowiłem poszukać czegoś podobnego i trafiłem na produkt:

http://www.trelock.d..._KS_505-100.php

 

W zasadzie byłem zdecydowany, ale obejrzałem łańcuchy jakie są na tej stronie, np taki:

Trelock BC 515 : Akcesoria : Katalog Rowerowy bikeKatalog.pl

i w zasadzie nie wiem czy nie lepszym zakupem byłby łańcuch, chociażby dlatego że łatwiej się go przewozi w plecaku niż powyższe zapięcia kablowe, z którego byłem jednak zadowolony. Robiło wrażenie -grubość 25mm- a mnie uspokajało.

 

Pytanie czy łańcuch jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu - bo wygląda, że jest. I czy jest trudniejszy do pokonania dla rabusia?

Proszę o parę argumentów za lub przeciw, jakieś sugestie, opinie.

Będę wdzięczny, bo chciałbym kupić rozsądnie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to te linki też są nie wiele warte, jedyne utrudnienie to że mając niewielkie nożyce trudno by było je złapać aby zacisnąć. Co do tego łańcuszka... to też 8mm nie robi wrażenia...kradli rowery z łańcuchem 8mm Authora, za tę cenę co on tam kosztuje to wolałbym kupić solidnego U-locka, coś jak mam Abus Granit X-Plus 54 300mm długości 13mm grubości hartowanej stali z powłoką gumową która dodaje grubości optycznie. Spokojnie zapniesz rower z tyłu: rama przy siodle i tylne koło i do jakiejś rury około grubości ręki i może nawet grubszej, a przednie koło możesz kupić zaciski przynajmniej na imbusy, albo jakieś lepsze Zefala, Pitlock itp że koło tylko odkręcisz jak rower stoi do góry nogami lub sporo w górę podniesiony w zależności od którego koła czy blokady na siodełko, lub dokupić linkę Kryptonita.

Jeśli już łańcuch to takie np z tych:

http://velo.pl/produkty/?m=8&pk=161&id=469 modele raczej z New York lub series 4

21693_2_abus_buegelschloss_gr.jpg

How not to lock your bike - YouTube 2:03 masz Abusa

co w zestawie

nie wiem czy bez oszustwa, ale trochę wątpię że na ulicy ktoś chciałby tak dłubać, chyba że w miejscu gdzie ludzie nie chodzą

 

Co do linki Velo | Części i akcesoria | Kryptonite | KryptoFlex

 

Bądź jak ja zrobić, czyli puki co mam Abusa Granit X-Plus 54 300mm, a w tej chwili szukam drugiego zabezpieczenia. Albo U-lock drugi innej firmy, może Kryptonite, lub jakiś łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiło wrażenie -grubość 25mm- a mnie uspokajało.

Tak uświadamiająco co w tych 25mm się kryje: https://picasaweb.google.com/bonozekker/PrzejazdRowerowyIPiknikPo#5207235909763972674

https://picasaweb.google.com/bonozekker/PrzejazdRowerowyIPiknikPo#5207236055792860786

 

Nie wiem jak wyglądają te topowe Trelocka, ale wątpię, żeby były jakoś znacząco inne. Jedynym atutem takich linek jest ich grubość, bo nie każde nożyce obejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uświadamiająco co w tych 25mm się kryje: https://picasaweb.go...235909763972674

https://picasaweb.go...236055792860786

Kiełbasy z drugiego linka na pewno nie brałem pod uwagę.

 

Moja gruba linka na pewno ma inne proporcje plastiku do stali, ale faktycznie wychodzi na to, że powinienem darować sobie tą linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trelock ma zwykły zamek, z tego co się orientuje, więc go nie polecam.

U-lock, ma uchwyt montujący do roweru, ale musisz go przypiąć do barierki

Łańcuch, zaleta, że możesz więcej pokombinować przy przypinaniu, ale nie ma torby do przewozu, niektórzy obwijają wokół sztycy.

z łańcuchów osobiście polecam EVOLUTION SERIES 4 1090 lub EVOLUTION SERIES 4 1055

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmu od Dymcio i zdjęć od zekkera wygląda, że najbezpieczniejszym bedzie jednak unlock.

Korzystając z wskazówek wybrałem coś takiego:

http://allegro.pl/u-lock-zapiecie-kryptonite-new-york-lock-mc-ls-i2235143733.html

Jest długi, co jest chyba walorem, pomijając transport. Grubszy od Abusa Granit, ale za to prawie kilo cięższy.

 

Polecana marka. Martwi mnie tylko trwałość zamka, nie chcę aby po dwóch latach przestał działać jak mój poprzedni. Podbno sią tak zdarza, ale wystarczy chyba smarowanie i będzie działał latami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest bez mocowania do roweru (Ez-Mount), musiał byś dokupić może nawet w tym sklepie by mieli. Co do zamka zdarzało się że klucz łamał się w zamku, ale to bardzo sporadyczne przypadki. Bardzo dobry wybór.. W moim zapięciu Abusa, które ma taki sam zamek pisze aby "Kanalik klucza należy od czasu do czasu nasmarować nie twardniejącym olejem lub smarem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest bez mocowania do roweru (Ez-Mount), musiał byś dokupić może nawet w tym sklepie by mieli."

 

Chyba nigdy nie użyję mocowania. Obecnie mam tam zamontowany uchwyt do siedziska dla córki. Nawet jak zdemontuje to w planie mam używanie w miescie - przewóz w plecaku. Ale jeśli gdzieś znajdę komplet w tej samej cenie to czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no bardzo fajne też zabezpieczenie wybrałeś ;) 26 cm też myślę nie taki mały u-lock i powinno Ci się całkiem dobrze przypinać rowerzyk ;) jednakże właśnie taki minus dobrych zabezpieczeń że są ciężkie i mało poręczne do przewożenia - przeważnie najlepszy do tego plecak i nic nie stuka przy ramie ani nic nie lata, a na dodatek aż tak mocno ciężaru nie czuć :) I ja po swoim u-locku polubiłem kluczyk świecący fajna rzecz :D

zawsze jeszcze możesz pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu koła z przodu (o ile będziesz przypinał tylne koło+ rama+ np barierka) chociaż ta linka kryptonite.

 

pozdrawiam i niech sprzęcior dobrze służy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jeszcze możesz pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu koła z przodu (o ile będziesz przypinał tylne koło+ rama+ np barierka) chociaż ta linka kryptonite.

 

pozdrawiam i niech sprzęcior dobrze służy ;)

O lince już myślę.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wiem co mam kupić, liczę że będzie długo służyło, i że będzie warte swojej ceny.

 

Na koniec zdjęcie jakie znalazłem a dotyczące tego produktu.

 

61SwlJiWs5L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde zabezpieczenie jest do sforsowania, kwestia czasu.

 

Mam tego NY (wersja krótsza) niecałe 2 lata i nie mam problemów, ale też rzadko kiedy miał okazję moknąć. U brata Evo4 zaczął rdzewieć na końcach pałąka i wtedy były problemy z wypięciem. Pomogło czyszczenie i smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyżby jedno cięcie wystarczyło??

Na gumówkę nie ma rady. Na szczęście zwraca trochę uwagę podczas cięcia, bo inaczej zakup każdego zabezpieczenia byłby nonsensowny.

- Rach ciach i po rowerze.

 

ta fotka to jakiś fake:

- od razu piękna, równa rdza

- z ulocka wycięli fragment 1 cm a nie przecięli tylko

- ślady po cięciu wyglądają inaczej

- oba ramiona ulocka są równoległe

Z pewnością fake, ma zachęcić do zakupu, znalem ją w amazonie.com.

Natomiast filmiki o cięciu gumówką mocno zniechęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gumówkę nie ma rady. Na szczęście zwraca trochę uwagę podczas cięcia, bo inaczej zakup każdego zabezpieczenia byłby nonsensowny.

- Rach ciach i po rowerze.

Skoro u-locki posiadają podwójne ryglowanie, to nawet przy jednym cięciu pręty powinny zostać na miejscu, a nie luźne, chodzi mi tylko czy ktoś miał podobną przygodę i mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u-locki posiadają podwójne ryglowanie, to nawet przy jednym cięciu pręty powinny zostać na miejscu, a nie luźne, chodzi mi tylko czy ktoś miał podobną przygodę i mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć :whistling:

A nie można tego sprawdzić wkładając do zamka jedno ramię? Nie zamknie się?

Ewentualnie jak ktoś ma 2 unlocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Evo4 to jakaś starsza wersja była. Wyraźnie widać, że pręt jest zagięty, więc tylko jeden rygiel.

Nie zamknie się jak włożysz tylko jedno ramię. Końcówki mają wgłębienia od wewnętrznej strony, w które wchodzą rygle.

 

Z dwoma też może nie wyjść. Muszę spróbować, bo mam starsze zapięcie, które było szersze od obecnego i może uda się wsadzić tylko jedno ramię w zamek.

 

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz bardziej zniechęcające filmiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dało rade zamknąć jedno ramie ale tylko po wielu kombinacjach. Tylko w jednym przypadku.

Na filmie w 34 sekundzie, widać że nie jest do końca włożony, widać gdzie kończy się gumowa osłona., tylko gdy u-lock jest otwarty to rygle nie trzymają i ramię można dowolnie obracać, więc nie wiem dla czego on się nie przekręcił, imadło trzyma tylko jedno ramię.

Wiadomo że nawet gdyby powstał luz po przecięciu to nie będzie możliwości ukradnięcia, bo rama jest za gruba, i nie ma możliwości ściągnięcia blokady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie do mnie dotarło, że jeśli zamierzam moim zdezelowanym Arkusikiem jeździć na uczelnię, to wypadałoby mieć coś, żeby go przypiąć...Ale tak szczerze mówiąc, rower co najmniej siedmioletni, kosztujący mnie jakieś trzy czy cztery stówy (te siedem lat temu...), nie powinien chyba być zbytnią pokusą dla złodziei? Mówiąc wprost, nie uśmiecha mi się za bardzo wydawać na zabezpieczenie połowy wartości roweru (tym bardziej, że po prostu kasy zupełnie nie mam :P) Co zrobić, spiralka za dwie dyszki i jazda...Myślicie, że jednak się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja dziewczyna w zeszłym roku pozbyła się w ten sposób roweru. Typowy marketowy rower DH o skromnej wadze 20kg :). Nie wiem ile wart, może 100-150zł, ale po 5 min, bo tyle była w sklepie, znalazł amatora. Pierwszy raz nie zapięła roweru(fakt, że badziewną linką) i już go ukradli.

Teraz ma porządnego trekkinga i namówiłem ją do zakupu solidnego łańcucha Authora, bo nie chciała ulocka. Po zakupie była trochę przerażona wagą łańcucha, ale jakoś dało się ją przekonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komunijny kiedyś zostawiłem na może minute pod sklepem, a na taką chwile nie chciało się zamknąć, po rowerze zostały tylko wspomnienia i kluczyk z kłódki... :(

 

Mi starszego górala spiętego o koło z drugim rowerem linką i też o koło z tym pierwszym, zapier... spod bloku wieczorem obydwa. Kiedyś z piwnicy starego dziadowskiego składaka też... więc wszystko jest chodliwe... :angry2:

 

Cholera jakbym widział teraz kogoś kto się dobiera do mojego roweru to bym łapy upi%@.^*ił przy samej d*pie chyba :angry2:

 

Wnioski chyba możesz wyciągnąć sam... Ja przestałem żałować na zabezpieczenia i zacząłem myśleć jak by tylko ograniczyć zostawianie roweru i jak już możliwie jak najlepiej go zamykać jeśli muszę zostawić, jak wchodzę np do sklepu to szukam miejsca przed sklepem żebym ze środka widział rower czy ktoś z lepkimi łapami się nie kręci... i takimi sposobami mam czym jeździć (odpukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@premier2: Ale to nie rozumiem do końca, ukradli bo linka była badziewna, czy ukradli gdy nie był przypięty...?

Hm, taki Author to na allegro wydatek rzędu sześciu dyszek, może nie byłoby to takie bez sensu, tylko czy własnie o taki chodziło, czy może jakąś klasę (również cenową ;)) wyżej?

Zapięcie łańcuch Author ACHL-55 90cmWYSYŁKA GRATIS (2259671711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

No i nie powiem, dodatkowe 1,3kg w torbie mnie nie zachwyca, bo nie bardzo widzę jak bym go na ramie miała wozić. Ale jeśli byłoby to dobre zabezpieczenie w rozsądnej cenie, to ciężar można przeżyć.

 

@dymcio - no nie całkiem mnie pocieszasz, skoro moim genialnym planem jest zostawianie go na całe godziny pod uczelnią xP Liczę trochę na panów pilnujących parkingu, chyba za zareagowanie im płacą..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoitsdomka - nie zapięła, bo nie zabrała ze sobą linki. A używała takiej najzwyklejszej, która można przeciąć kombinerkami, ale w tym wypadku pewnie by pomogła, bo rower zwinął jakiś żul spod budki z piwem...

Właśnie tego Authora kupiła. Wygląda naprawdę solidnie, chociaż mam świadomość, że są lepsze łańcuchy, czy ulocki. Ale i tak musiałem ją przekonywać do łańcucha, wiec już nie chciałem przeginać z czymś za 200zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jeden stał przy płotku, drugi z tyłu, tylko koło pierwszego było spięte z przednim kołem drugiego taką linką około 5mm grubości. Nie pamiętam już czy były jeszcze do tego płotku zapięte czy nie bo nie ja zostawiłem wtedy. A taką linkę to się tnie byle czym w kilka sekund.

Nie wiem jaką masz tam możliwość zapięcia czy wysoko czy nie i do czego może jakiś u-lock Kryptonite ???

http://allegro.pl/listing.php/search?category=16430&change_view=1&order=d&string=u-lock+kryptonite te lepsze są pomarańczowe. Aczkolwiek chyba i teń tańszy by Ci też wystarczył, można zawsze dodatkowo dokupić linkę Kryptonite Kryptoflex Cable do obwiązania kół i włożenia końców w pałąk u-locka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...