Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 4 głosy

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?

kamera rower

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
489 odpowiedzi w tym temacie

#21 yhek

yhek

Pro

• Użytkownik NA
  • 162 postów
Garaż Rower

Napisano 20 październik 2012 - 23:11

Wyglad faktycznie moze komus nie przypasc do gustu, co do jakosci obrazu musze sie nie zgodzic, przetestowalem kilka kamer przed zakupem Go Pro i odbiegaly one jakoscia, nie wspomne juz o systemie stabilizacji obrazu oraz wytrzymalosci na baterii i kacie 170 stopni. Nie wszystkie kamery w podobnym segmencie cenowym maja kat 170 oraz stabilizacje obrazu, a jesli maja to czy to dziala. Ja jak jezdze po nierownym terenie to obraz poprostu plynie, sa minimalne drgania. W poprzednich kamerach obraz skakal. Wydaje mi sie, ze godnym konkurentem jest na pewno Contour Roam oraz druga wersja Bulled Hd Pro, ale to juz nowsza kamera, a na pewno duzo nowsza od pierwszej wersji Go Pro, a dopiero jej dorownuje.

Tu jest jedno z porównań GP 2 i ION AIR, moim zdaniem GP zdecydowanie bardziej telepie.

• 0
Dołączona grafika

Reklama

Reklama

#22 IvanMTB

IvanMTB

Emeryt

• Elita
  • 8145 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 19:04

Kłaniam,

Cos dla techno-frików.

Porównanie Go-Pro2 i Go-Pro3...

Szacunek...
I.
  • 0

#23 bbaa

bbaa

Amator

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:12

Też miałem problem z mocowanie kamery Kodak ZX5, ale znalazłem to : Statyw rowerowy na kierownicę rower aparat kamerę (2814344047) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

STATYW KODAK Action Mount CAT176 na kierownicę (2826545883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A np. tu o wiele lepsze mocowanie za niższą cenę.
  • 0

#24 IvanMTB

IvanMTB

Emeryt

• Elita
  • 8145 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 00:14

Pod koniec grudnia będę dysponował GoPro hero 3 black, możecie liczyć na recenzje ;) za 400 dolarów ze stanów, bez kosztów przesyłki i podatków, lepiej sie chyba nie da ;)

To się okaże...

http://www.bikeradar...n-camera-35609/

Jakość obrazu i dźwieku jak Go Pro, cena jak podstawowy Go-Pro a dodają worek gadżetów, uchwytów i inszych wynalazków.

Jak bym miał zbedne 2 stówki to bym potestował :)

Szacunek...
I.
  • 0

#25 mariusz231

mariusz231

Maniak

• Użytkownik
  • 580 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 13:14

Dzisiaj natrafiłem na alternatywę dla go pro 2
  • 0

#26 simasted

simasted

Świeżak

• Użytkownik
  • 49 postów
  • Imię:simasted

Napisano 10 grudzień 2012 - 19:55

Ja od kilku miesięcy używam Camsports HD MAX Extreme i jestem zadwolony.
Cena kamery spadła już poniżej 900 zł. Kamera posiada podgląd lcd, obrotowy obiektyw, poziomice laserową.
Brakuje jedynie stabilizacji obrazu, ale tragedii niema -> Filmy z kamery
  • 0

Reklama

Reklama

#27 bbaa

bbaa

Amator

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 20:17

Mocowanie Kodaka nie ma głowicy kulowej, którą możesz ustawić dowolnie.

Nie wiedziałem. Mam identyczny uchwyt jak w tej aukcji i posiada regulację ale po pierwszej jeździe aparat latał na wszystkie strony...
REGULOWANY statyw uchwyt rowerowy rower na aparat (2852803521) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

https://www.dropbox....2852803521.jpeg
  • 0

#28 simasted

simasted

Świeżak

• Użytkownik
  • 49 postów
  • Imię:simasted

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:47

Mocowania do kamer z uchwytem kulowym i ramionami różnej długości ma w ofercie RamMount.
Sam używam i mogę polecić, chociaż cena nieco wysoka.
  • 0

#29 piotrek87

piotrek87

Maniak

• Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 00:36

Dzisiaj na Iboodzie jest ISAW. Nie słyszałem o niej za wiele, ale może kogoś zainteresuje:

Zegarek sportowy TomTom Runner 2 Cardio + Music - GPS - Sky Captain Blue / Scuba Blue – duży - Internet's Best Online Offer Daily - iBOOD.com
  • 0

#30 mariusz231

mariusz231

Maniak

• Użytkownik
  • 580 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 19:25

F zazwyczaj oznacza przyslone (jasnosc optyki) im mniej tyl lepiej. Tu nie wiadomo, czy jest to 3,1 czy 9 cos tam :P

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#31 c1ach

c1ach

Master

• Użytkownik
  • 2423 postów
Garaż Rower

Napisano 04 styczeń 2013 - 19:47

Tam masz podane dwa "f". Jedno dotyczy przysłony (3.1), a drugie to parametr obiektywu (dobrze mówię ?).
Czym mniej F w kontekście przysłony, tym bardziej można ją otworzyć i kamerka będzie sobie lepiej radzić w słabych warunkach oświetleniowych.
Razem z otwieraniem przysłony zmniejsza się za to głębia ostrości. (mniejsza powierzchnia może być maksymalnie ostra).

Na tym drugim "f" niestety się nie znam...więc nie będę wprowadzał w błąd ;)
  • 0

Moje wycieczki rowerowe na YT
GT i-Drive 3.0 - na ścianie  |  Kona Honky Tonk - stalowa fanka bluesa | GT Sensor - zając szarak | Mongoose Rockadile LE

#32 lukaszm7

lukaszm7

Amator

• Użytkownik
  • 99 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2013 - 21:33

Drugie "f"" z indeksem "mm" mówi prawdopodobnie o ogniskowej obiektywu, lecz jest niestety zupełnie niemiarodajne, ponieważ nie sposób z niego czegokolwiek wywnioskować nie znając wielkości matrycy.
Dla przykładu ogniskowe tej: http://allegro.pl/ka...2910902678.html kamerki to 3,9mm czyli teoretycznie kąt jej widzenia jest ponad 2x szerszy :)

Pozdrawiam
  • 0

Reklama

Reklama

#33 Blakeburn

Blakeburn

Pro

• Użytkownik
  • 133 postów
  • Imię:Paweł
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2013 - 23:55

Dla tych co zapomnieli to drugie f to inaczej fi czyli średnica obiektywu. W przypadku Kodaka w instrukcji podano ładnie i czysto, że mamy sensor obrazujący 1/3.2 cala o gęstości 5 mpix a u GoClevera jest tylko 1.3 mpix. Co do kąta widzenia obiektywu to Kodaka przy 1080p oferuje 46mm czyli dość wąsko gdzie przy 720p mamy 36mm (to będzie w pierwszym przypadku około 60 stopni czyli tak nieco więcej niż kąt widzenia ludzkiego oka). Już pomijam jakość obrazu jaką oferuje GoClever :)
  • 0

#34 lukaszm7

lukaszm7

Amator

• Użytkownik
  • 99 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 styczeń 2013 - 12:26

Blakeburn,niestety nie zgodzę się z Tobą, średnica czyli fi obiektywu nie jest opisywane w ten sposób, mało tego parametr ten nie jest standardowo opisywany w ogóle. Tutaj opisy parametrów obiektywów dla ciekawych: http://www.alkam-sec...obiektywow.html . Podążając za Twoim postem jeśli wielkość matrycy w kodaku to 1/3,2 cala, gdybyśmy poznali wielkość matrycy (fizyczną a nie ilość mpix) w goclever można by wyliczyć przynajmniej w przybliżeniu jaki posiada kąt widzenia.

Pozdrawiam
  • 0

#35 Santaa

Santaa

Amator

• Użytkownik
  • 56 postów
  • Imię:Bartek
Garaż Rower

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:33

A czy ktoś z Szanownych Kolegów miał może okazję zetknąć się z taką "podróbą" GoPro? ;)
PQI Group
  • 0

#36 sebekfireman

sebekfireman

Master

• Elita
  • 2154 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 21:27

Testował może ktoś z was cyfrowe kamery samochodowe na rowerze?
Zainteresowałem się dzisiaj kamerą PRESTIGO Roadrunner HD1 - Prestigio
i wydaje mi się że całkiem dobrze mogłaby się spisać na rowerze - niewielkie wymiary i waga, kąt widzenia 120 stopni, całkiem znośna jakość nagrywania w dzień jak i w nocy, kształt możliwy do łatwego zamontowania na rowerze (np. pod siodełkiem). Cena też bardzo dobra bo już za 180 zł można ją kupić.
  • 0

Moja strona - www.rowersebek.prv.pl ; www.sebekfireman.bikestats.pl
Mój bike - LEADER FOX EVOLUTION - Zobacz foto

#37 czarusblitz

czarusblitz

Maniak

• Użytkownik
  • 670 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 14 marzec 2013 - 08:54

Mi sie wydaje, ze jak na ekstrymalne rodzaje sportu (kolarstwo), kamerka moglaby okazac sie za delikatna, rozkladany wyswietlacz lcd i inne ruchome podzespoly nie wroza niczego dobrego. Nie wiem jak ze stabilizacja obrazu, bo w specyfikacji nie wspomniano o tym, oraz jaki czas nagrywania jest na baterii (takze nigdzie o tym nie wspomniano), w samochodzie kamerka moze byc podpieta caly czas do zasilania, na rowerze nie. Reasumujac, jesli chcac kupic tania, sportowa kamerke, wydaje mi sie, zeby szukac kamerki do tego przeznaczonej, np z podstawowych modeli Bulled HD.
  • 0

#38 Slimaczek

Slimaczek

Pro

• Użytkownik
  • 127 postów
  • Imię:Marcel
Garaż Rower

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:34

Mógłby sie ktos wypowiedziec ktora z tych kamer jest lepsza ?

-polaroid XS100

-QCAMZ 1080p

Prosze o szybko odpowiedz :teehee:

• 0

#39 czarusblitz

czarusblitz

Maniak

• Użytkownik
  • 670 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 27 kwiecień 2013 - 20:15

Mi sie wydaje ze QCAMZ jest generalnie lepsza i ma wieksze doswiadczenie w dziedzinie sportowych kamer.
  • 0

Reklama

Reklama

#40 sebekfireman

sebekfireman

Master

• Elita
  • 2154 postów

Napisano 08 sierpień 2013 - 10:41

Obecnie za 239 zł z darmową wysyłką można kupić kamerę Redleaf RD32. Kąt widzenia 120*, nagrywa w HD 30 kl/s, wodoszczelność do 20 metrów, w zestawie kilka akcesoriów do zamontowania kamery na rowerze, kasku.
Kupiłem i jak za taką cenę nagrywa całkiem znośnie - tu efekty na rowerze

a tu pod wodą

• 0

Moja strona - www.rowersebek.prv.pl ; www.sebekfireman.bikestats.pl
Mój bike - LEADER FOX EVOLUTION - Zobacz foto