Skocz do zawartości

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić kolejną kamerę, ale mam niezły mętlik w głowie. GoPropodobnych nie chcę, bo wyglądają, jakbym jeździł z telewizorem na kierownicy. 

Z takich ciekawszych takie rzuciły mi się w oczy, skomentujecie, która jest coś warta?

 

- Contour Roam 3 - droga, obracany obiektyw (super, bo moge kamerę położyć bokiem na kierownicy)

- Contour Roam 2 - na allegro tylko jedna sztuka, cena bardziej rozsądna 600 zł. Jeszcze nie ustaliłem czym się różni od "3"

- Panasonic HX-A1 - o tym ciężko cokolowiek więcej przeczytać. jakaś zmowa milczenia lub bardzo niepopularny model, kąt widzenia max 150stopni, tylko 30klatek/s

- Sony - różne, wspólna cecha - taki telewizor jak GoPro, tylko postawiony bokiem :). Nie da się jej położyć, prawda? A czy stabilizacja w nich jest naprawdę takim cudem? Oglądałem jakieś filmiki na internetach, to jakoś szału nie widziałem.

- Mobius - a to właśnie dzisiaj wygooglałem ( http://wideorejestratory24.pl/kamera-sportowa-mobius-actioncam-lens-c2 ), opinie na necie pochlebne. Jest nieduża, więc da się ją w miarę płasko położyć na kierownicy, klatek dużo, rozdzielczość duża, ale moja największa wątpliwość - kąt widzenia tylko 130 stopni. Cena kusząca - z mocowaniem statywowym 400 zł. Ktoś z naszego forum używa tego wynalazku?

- Garmin Virb (lub Dark z GPS) - duża gabarytowo, na internetach narzekają na jakość obrazu i chyba nie da się jej tak zamocować, żeby leżała płasko na kierownicy?

EDIT do Garmina, nowe wersje softu mają lepszą jakość obrazu: http://www.forum.outdoor.org.pl/testy/garmin-virb-elite-(testujemy-dzieki-navio-rix-pl)/ 

 

Na długość nagrywania nie mam dużego ciśnienia, najwyżej będę ratował się PowerBankiem.

Edytowane przez paul997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja się z Tobą nie zgodzę. GoPro jedzie po prostu na wypromowanej marce. A tych najtańszych modeli zintegrowanych z obudową wodoszczelną, nawet nie bardzo chcą do reklamacji przyjmować po uszkodzeniu samej części zewnętrznej. Którą to łatwo można uszkodzić w punkcie mocowania. 

Opisywałem w skrócie, to co powiedział mi sam sprzedawca. Wtedy kiedy sam miałem zagwozdkę co kupić. Było to jakieś około pół roku temu. I przy okazji wspominałem kiedyś, że do drona używamy GoPro 4 silver. i nie ma wodotrysków w porównaniu z tańszymi kamerami. 

 W dodatku przez te pół roku, te tańsze zamienniki GoPro, oferują znacznie lepsze parametry niż wcześniejsze modele. A kosztują praktycznie tyle samo.

 Za to GoPro kosztują dużo drożej i nic się w nich nie zmienia.

Edytowane przez CHUDY150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Ale z doswiadczenia wiem ze taki zamiennik nagrywa na poczatku dobrze, potem byle upadek i jakosc obrazu jest gówniania. Mialem pare takich kamer. Jak kto woli. Ja jednak albo bede mial wlasnie hero silver albo wcale, bo to nie ma sensu troszke.. nie mowie tu o sony ktore tez ma dobre nagrania. Ale o gopro i jego podróvkach. Jeśli chodzi o cene, to weź pod uwage że ich rodzimy rynek ma prawie 1/4 naszej ceny i tam chyba wiekszosc rodzin ma gopro co ma jakis dom i auto nie mowie o tych co ich nie stac jak u nas. Tak samo oni maja gopro jak ruscy kamer w autach xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AEE SD23, chwalona po internetach i wogóle. Obraz masakra! Nie mogłem oddać w EuroRTV, muszę wymienić. W tym celu zamówiłem z odbiorem GoPro Hero i Panasonica HX-1. Dzisiaj idę z laptopem, umówiłem się, że będę mógł sprawdzić i wybrać. Obydwie 600 zł, w cenie Panasonica dodatkowy aku i uchwyt rowerowy. Z porówania na sucho mam dylemat, bo:

- Panasonic ma słabą podstawową baterię - od 30 min do 1:15

- GoPro Hero siedzi na stałe w obudowie, jeden dzwon i połamany uchwyt

Jakieś mądre porady, który z tych dwóch brać i dlaczego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@paul997, Kamerki będziesz używał częściej do kręcenia filmów czy robienia zdjęć? Jeśli to pierwsze to może zainteresujesz się Sony HDR AS20. Sam posiadam wersję AS30V z GPS. Jakość obrazu i dźwięku za tę cenę bardzo dobra. Zdjęcia też bardzo dobre (12M) ale zdjęcia seryjne robi tylko 2M i max 1 fota co 5 sekund. Podejrzewam, że AS20 ma podobnie. Bateria spokojnie wytrzymuje 2 godzinki.

https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/kamera-action-cam-sony-hdr-as20?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

http://www.ceneo.pl/31218593 

Edytowane przez yakuza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@paul997, Kamerki będziesz używał częściej do kręcenia filmów czy robienia zdjęć? Jeśli to pierwsze to może zainteresujesz się Sony HDR AS20. Sam posiadam wersję AS30V z GPS. Jakość obrazu i dźwięku za tę cenę bardzo dobra. Zdjęcia też bardzo dobre (12M) ale zdjęcia seryjne robi tylko 2M i max 1 fota co 5 sekund. Podejrzewam, że AS20 ma podobnie. Bateria spokojnie wytrzymuje 2 godzinki.

https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/kamera-action-cam-sony-hdr-as20?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

http://www.ceneo.pl/31218593

Za 899 zł jest już dostępna Sony HDR-AS50, warto dołożyć, bo w jakości obrazu między AS20 a AS50 jest przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AEE SD23, chwalona po internetach i wogóle. Obraz masakra! Nie mogłem oddać w EuroRTV, muszę wymienić. W tym celu zamówiłem z odbiorem GoPro Hero i Panasonica HX-1. Dzisiaj idę z laptopem, umówiłem się, że będę mógł sprawdzić i wybrać. Obydwie 600 zł, 

 

600 jak na tą gopro to za duzo

w biedrze po 500 sa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak naraz odpowiem: do filmów na rowerze, do zdjęć wożę NEXa, poza tym już jestem umoczony w Euro RTV AGD, bo mogę zrobić tylko wymianę. Mój pech, bo odbierałem osobiście w sklepie, a nie zamówiłem kurierem/paczkomatem. Wtedy miałbym 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Zamówiłem na wymianę Tracera SJ4000 za 329 zł i blender Zelmera za 100 zł :). W sumie jak SJ mi się sprawdzi, to i tak się cieszę, że nie zostałem z tą AEE SD23. Pal licho ten blender (Żona się ucieszy) i cenę SJa (pewnie można znaleźć ciut taniej). Rozważałem również przez chwilę wymianę na lampę do lustrzanki, ale kamerkę tak czy inaczej muszę kupić na już, a lampa jeszcze niekonieczna. Za dużo na kamerę nie chcę wydać, bo kamerę ciągle ze sobą wożę w teren, a mam wybitną zdolność do dzwonów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mylisz się. O wszystkim decyduje moment zawarcia umowy. Jeśli zostanie ona zawarta przez Internet, a jedynie odbierasz towar w sklepie stacjonarnym, 14 dni na zwrot jak najbardziej przysługuje. Jeśli jednak dokonujesz rezerwacji towaru, a umowę zawierasz w sklepie, taki termin nie istnieje.

 

Czy więc sklep ma rację? Tak.

Czy jest to fair wobec klienta? Cóż...

 

Pozostaje lektura regulaminu sklepu przed każdym zakupem lub zakupy z dostawą do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając kamerkę nie zapomnijcie się upewnić czy działa nagrywanie z podłączonym powerbankiem. Same baterie nie zawsze jest możliwość zmiany, a kręcić po prostu trzeba. Standardowe czasem najzwyczajniej nie wystarczą. Wiem to po imprezach w przedszkolu córki i po innych sytuacjach. Nawet prosta jazda z kamerą jako wideo rejestrator. Czy to na rowerku, czy samochodem. W czasie jazdy nie zmienicie zasilania.

A tak podpinam zapas 1100 mA/h i nagrywam przez kilka godzin. Sekwencja co 5-10min. Żeby komputera nie zamulić. W razie co mogę połączyć. 

Myślenie, że taka funkcja jest nie potrzebna, szybciej czy później znajdzie zastosowanie. Dlatego kamery sony odpadły na starcie. A do SjCam-a dokupiłem obudowę z kabelkiem i śmiga jak trzeba. Z resztą na rowerku przeważnie i tak bez obudowy jest montowana.

Na kajaczku kilkugodzinna wyprawa nagrywana non stop aby nie stracić ciekawych momentów. Tylko powerbanka musiałem szczelnie odizolować. Przy samych bateriach musiał bym chyba ich z sześć sztuk zabrać, a i to nie wiem czy by wystarczyło. W dodatku na środku rzeki lub jeziora niepewnie tak zmieniać zasilanie.

 

Co do kamerki, to gdyby nie przeszkadzała mi waga i wielkość, to jak kupowałem pół roku temu ( a zapewne i dziś ) bezkonkurencyjna była Ricoh WG-M1. Nie dość, że znakomicie nagrywa, to jeszcze robi za######iste zdjęcia. A te z innych kamer po prostu wychodzą do d..y. Nie ma się co oszukiwać

Dodatkowy atut - nie potrzebuje zewnętrznej obudowy. I normalnie nagrywa dźwięk, nie jak SjCamy, GoPro itp.

 

Główny minus - ciężka i nie da się założyć na głowę bez kasku. Po prostu na zwykłych opaskach jest niestabilna i spada.

 


Niestety, mylisz się. O wszystkim decyduje moment zawarcia umowy. Jeśli zostanie ona zawarta przez Internet, a jedynie odbierasz towar w sklepie stacjonarnym, 14 dni na zwrot jak najbardziej przysługuje. Jeśli jednak dokonujesz rezerwacji towaru, a umowę zawierasz w sklepie, taki termin nie istnieje.

 

Czy więc sklep ma rację? Tak.

Czy jest to fair wobec klienta? Cóż...

 

Pozostaje lektura regulaminu sklepu przed każdym zakupem lub zakupy z dostawą do domu.

 

 

Kupiłem osobiście Ricoha w Xcomie i nie było problemu z oddaniem po tygodniowym testowaniu. Tylko nie może być widocznych śladów używania. W rtv-euro-agd, też zdarzyło mi się kilkukrotnie coś oddać na drugi - trzeci dzień.

Tak więc dałeś się zrobić w balona. Sklep nie może podważać ogólnych przepisów.

 

Kiedyś w media kupiłem DVD, które po przyjściu do domu nie miało funkcji, jakiej potrzebowałem. W sklepie nie ma możliwości sprawdzenia. Na drugi dzień odniosłem.

Początkowo kłócili się, że mogą wymienić na podobny model lub muszę kupić coś innego w tej cenie, ponieważ nie ma zwrotu pieniędzy. Niestety wyszło na to, że oddali grzecznie kasę.

 

Tak samo jest naruszeniem prawa wywieszanie karteczki typu "PŁATNOŚĆ KARTĄ OD 10ZŁ'' , " PO ODEJŚCIU OD KASY NIEMA ZWROTU TOWARU" lub " PO ODEJŚCIU OD KASY NIE UWZGLĘDNIAMY REKLAMACJI"

 

Te dwa ostatnie nie tyczą się detalicznych sprzedawców w pojedyńczych transakcjach. A nawet jeśli kogoś mamy zamiar pozwać, to małe szanse na odzyskanie kasy.

Za to sklepy nie mają prawa do takich praktyk.

 

Edytowane przez CHUDY150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podobnie, nie masz racji. Tu nie ma żadnego łamania czy naruszania prawa. Nawet UOKiK ma takie zdanie:
 

13. Czy odbiór osobisty towaru zakupionego w sklepie internetowym powoduje utratę prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni?

 

Nie, odbiór osobisty rzeczy kupionej w e-sklepie nie powoduje utraty przez konsumenta prawa do odstąpienia od umowy.
Należy przy tym odróżnić sytuację, w której faktycznie doszło do zawarcia umowy sprzedaży przez internet, od sytuacji w której na stronie www sklepu jedynie zarezerwowano towar. W tym drugim przypadku do zawarcia umowy sprzedaży doszło dopiero w sklepie (w momencie odbioru towaru) i wówczas konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomasz- Bateryjka chyba dwie godzinki wytrzymała, pozostawiona na oknie.. Dokładnie nie pamiętam.

 Przeważnie z dodatkowym zasilaniem ją testowałem w czasie jazdy rowerem. Fotki mam i jak znajdę to zamieszczę. 

 

Fenthin, jakoś nigdy nie miałem problemów z oddaniem. A tym bardziej w Euro. 

No chyba, że się nie ma dowodu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć zwrotu nie znaczy jeszcze, że tego zwrotu nie przyjmie. I nawet nie mówię o sytuacjach, gdy towar jest wadliwy czy sprzedawca wydał zły towar, a zwrot następuje np. jeszcze w dniu zakupu, bo wtedy wypada pójść na rękę klientowi, by był zadowolony. Wszystko jest kwestią chęci i dogadania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem zadowolony, bo SJ4000 jest OK. Dzisiaj nie wyciągałem jej jeszcze na rower, ale trochę nagrać z ręki i z samochodu wygląda na moje cele OK. Strasznie się cieszę, że nie zostałem z tą AEE SD23.

 

Mam ochotę używać jej bez obudowy, chyba nie jest na tyle wrażliwa, żeby zaraz mi zdechnąć?

Edytowane przez paul997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...