Skocz do zawartości

[nagrywanie] macie jakies ciekawe kamery sportowe na oku?


Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiecie, która niedroga kamera ma na tyle mocną baterię, że wytrzyma mi 2,5h nagrywania bez przerwy? Moja Redleaf RD32 po 1,5 roku intensywnego użytkowania kończy się po około 1,5h. Na Redleafa wydałem 400 zł, ale coś dobrego w tym budżecie jest pewnie nierealne. Załóżmy 1000 zł, ale im taniej tym lepiej.

 

szczerze mówiąc to wszystkie kamerki, łącznie z gopro trzymają na baterii do 1,5h. Wspomniany xblitz również ma 1,5h. To chyba nie jest przypadek. Po prostu tego rodzaju baterie, procesory obrazu itd, mają pewne ograniczenia techniczne co do poboru prądu.

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi też wielkość ogniw. Nie bardzo da się upchnąć czegoś większego do takiej małej obudowy.

 

Do SjCam jest wodoszczelna obudowa z wyprowadzonym przewodem zasilającym.

Przeznaczona niby jest do modelu 5000, ale bez problemu wejdą i działają wszystkie o takim samym kształcie. Nie ma problemu z podpięciem dodatkowego zasilania i wodoszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szczerze mówiąc to wszystkie kamerki, łącznie z gopro trzymają na baterii do 1,5h. Wspomniany xblitz również ma 1,5h. To chyba nie jest przypadek. Po prostu tego rodzaju baterie, procesory obrazu itd, mają pewne ograniczenia techniczne co do poboru prądu.

Niekoniecznie, Pierwsza i druga generacja kamerek Go Pro trzymala do 3 godz. ciaglego nagrywania (sam posiadalem Go Pro Hero 1) i na mrozie przy -8 nagrala mi ponad 3h materialu przy ustawieniach 720p 60fps). Jesli chodzi o kamerki do 1000zl oprocz wczesniejszych wersji Go Pro, to Garmin Virb, Sony, Contour Roam trzymaja okolo 2,5 h nagrywania. Wszystkie inne zazwyczaj chinskie trzymaja okolo 1:15- 1,5 h czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak trchę z innej beczki.

Próbowaliście może zrobić jakieś niewielkie oświetlenie wspomagające do kamerki? Chodzi o wsadzanie kamery na wysięgniku w różne dziurska i ewentualnie pod wodą na niewielki zasięg.

Najlepiej wodoszczelne.

Próbowałem z małą latarką, ale za bardzo skupia się światło. A przy dyfuzorze jest go zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, Pierwsza i druga generacja kamerek Go Pro trzymala do 3 godz. ciaglego nagrywania (sam posiadalem Go Pro Hero 1) i na mrozie przy -8 nagrala mi ponad 3h materialu przy ustawieniach 720p 60fps). Jesli chodzi o kamerki do 1000zl oprocz wczesniejszych wersji Go Pro, to Garmin Virb, Sony, Contour Roam trzymaja okolo 2,5 h nagrywania. Wszystkie inne zazwyczaj chinskie trzymaja okolo 1:15- 1,5 h czasu.

 

z tego co pamiętam to tam nie byłło wifi. No i słabszy procesor obrazu - stąd taki wynik. Obecne standardy są troche inne.

 

 

W czeskim Lidlu (a być może kiedyś i w naszym) ma być takie "cuś" - to tak a propos kamer sportowych z Biedronki:

 

według mnie za bardzo wystaje soczewka co może być problematyczne. Po drugie będzie zbierać światło z otoczenia a co za tym idzie będą bliki i nieostry obraz. Nie ma co się oszukiwać - wszystkie te konstrukcje Xblitz Extreme etc. oparte są na sprawdzonym patencie GoPro i podobnych rozmiarach.

 

 

Takie małe porównanie:

 

xblitz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy S2 jest mały, albo jakaś sprytna czołówka i na trytki.

Latarka tej wielkości jest za ciężka i ma za duże rozmiary. Czołówka może by dała radę, ale myślałem o odprowadzeniu zasilania i włącznika w okolice rękojeści.

Bardziej będę kombinował z jakimiś diodami po bokach. Mała i lekka konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to tam nie byłło wifi. No i słabszy procesor obrazu - stąd taki wynik. Obecne standardy są troche inne.

 

Tylko, ze post dotyczy zapytania o kamerki o dlugim czasie nagrywania na baterii, a "pytajacy" posiadal bodajze 1 generacje Redlieve.

Natomiast co do obecnych standardow, to takze sie nie zgadzam, bo firma Hero twierdzila wrecz przeciwnie przy wejsciu kamerek Go Pro 3, ze mimo wprowadzeniu wifi, lcd kamerka miala nagrywac rownie dlugo co poprzednie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka tej wielkości jest za ciężka i ma za duże rozmiary.

 

Na pewno? Jakby tak odłączyć część baterii i włącznika, tak jak masz na myśli i po kabelku wyjdzie mikroskopijna o sporej mocy latareczka. W części z diodą można byłoby wlutować przewód i zalać go jakąś gumą, taką np. tę, którą lepi się szyby samochodowe (podjechać do jakiegoś warsztatu zajmującego się wymianą szyb i poprosić o odrobinę gumowej masy, nowa tuba około 20-30 zł kosztuje, ale po otwarciu, trzeba zużyć całą zawartość, bo wyschnie). Nawet będzie estetycznie wyglądać. Z drugą częścią zrobiłbym podobnie, a do tego użył jakiegoś taniego body z innej latarki.

 

Wejdź na swiatelka.pl i tam popytaj. Może ktoś podpowie jak przerobić twoją latarkę, bądź to zrobi, albo zaproponuje inne, lepsze rozwiązanie.

Edytowane przez realkrzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma nocnego filmu.

 

Jaką kamerę zaproponujecie do nocnych zdjęć?

 

 

Ps. Czytam wątek, ale do żadnych wniosków nie doszedłem. W dzień każda kamera wszystko nagra, a nocą, gdy jadę w nocy i świeci się tylko latarka, niech będzie że mocna, to zdjęcia wychodzą żałosne. Natrafiam na różne zwierzęta, dziwne miejsca i jakoś tak szkoda, bo mógłby być fajny materiał.

Edytowane przez realkrzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie da się kupić na Allegro i nie zmieści się na kierownicy :teehee:, a ja poważnie pytam. Jedne kamery w nocy  lepiej dają sobie radę, a inne gorzej - trochę jak z kamerami samochodowymi. Może po prostu zainwestować w lepszą kamerę samochodową, a może lepiej sprawdzają się kamery od dużych producentów i jak ktoś ma doświadczenie, to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...