Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Alleluja! dzisiaj, 16 września doczekałem się w końcu na towar z 26 sierpnia :) 
Nastąpiła oczekiwana wymiana źle wysłanego towaru. Oczywiście nikt nie raczył mnie poinformować kiedy będzie kurier, a ten wziął mnie z zaskoczenia, dzwoniąc z pretensjami, że jest przed domem i nikt nie otwiera :)
Swoją drogą, mogłem do paczki którą dałem kurierowi na wymianę, włożyć np. pustą butelkę po wodzie, oczywiście przez pomyłkę ;)
Moja pierwsza i ostatnia zarazem przygoda z bikestacją dobiegła końca. Wolę już przepłacić te parę złotych i kupić w normalnym sklepie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 8 września oponę conti, za pośrednictwem allegro.

Nie wiedziałem wcześniej, że tam są takie hece z realizacją zamówień i po przelewie należności trafiłem tutaj...

Natychmiast zaatakowałem temat wysyłki. Widać, że wiedzą co robią, widzą numer telefonu, odbierają kiedy muszą.

Generalnie, towar po 3 mailach obiecano wysłać wczoraj - czyli w ostatni dzień zgodnie z aukcją.

Oczywiście nie wysłali.

Dzisiaj zadzwoniłem. Pani obiecała oddzwonić, tak czekałem 3 godziny...w końcu

wysłałem wiadomość, że nie otrzymałem towaru zgodnie z umową i chcę zwrotu pieniędzy, oczywiście że leci negatywny komentarz,

godzinę później dostałem maila od nich że nadano nr przesyłki - defacto nie paczkę tylko zgłoszono gotowość i wygenerowano numer - czyli nic tak naprawdę.

Zadzwoniła Pani, że paczka jest już przygotowana, czy mają ją rozpakować? że się nie wyrobią w pilnym terminie z uwagi na to, że w soboty w moim mieście inpost nie pracuje.

Tak się składa że inpost pracuje tutaj w soboty i rozwożą towar do paczkomatów, też można odebrać z auta.

Nie wdawałem się w dyskusje - kredyt zaufania wykorzystano.

Nie polecam, omijajcie ich z daleka, no chyba, że ktoś ma za dużo czasu i mało wrażeń, jak czekam na zwrot pieniędzy i uziemiony bez opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: Negatywna

Dnia 12.09.16 r. przed godziną 12:00 (a więc wliczone na ten sam dzień, opłacone parę minut po zamówieniu  :woot: ) zrobiłem zamówienie na dośc sporo części, głownie KCNC (dwie podkladki pod stery, zacisk sztycy, kominy, końcówki linek i pancerzy, kółka do przerzutki, klocki hamulcowe, pancerz, klucz do korb zint. i neopren), wszystkie części wg. informacji na stronie były dostępne. :thumbsup:  W środę zadzowniłem do obsługi klientów sklepu bikestacja.pl z zapytaniem kiedy wyślą mi moje zamówienie. Nie otrzymałem dokładnej odpowiedzi- tyle ile wiedziałem przed telefonem wiem i po- "3. Czas realizacji zamówienia tj. wysyłki towaru do kupującego wynosi do 5 dni roboczych. " - mówi to sam regulamin  :thumbsup:. Pan dodał, że nie ma dostępnej jakiejś częsci i na nią czekają. Dziś upłynął termin zawarty w ich regulaminie- 5 dni roboczych. Nie mam zamiaru dłużej czekać. 5 dni to 5 dni... Jutro zadzownie do nich i spytam o co chodzi, a jeśli będę musiał dłużej czekać to po prostu odstąpie od umowy i zrobie zakupy u konkurencji która nie handluje "wirtualnym towarem" i wyśle mi to na następny dzień.  :yucky: 

 

Wniosek tego jest taki- są to moje trzecie zakupy na bikestacji. Pierwsze- dwie klamki XT+ dwa przewody wysyłali 4 dni (mieli towar na stanie)- lecz i tak moim zdaniem to o 3 dni za długo...  :whistling:  Drugie- blat przez allegro.pl, tu wysłali następnego dnia, może dlatego, że allegro ma system komentarzy?. Trzecie- jak widać masakra. Radzę omijać ten pseudo-sklep. Lepiej dać parę zlotych drożej u konkurencji niż czekać w nieskończoność. No chyba, że komuś nie zależy na czasie...  :whistling: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kochana" BS ... zamiast marnować czas na fejkowe pozytywy ... mam lepszy pomysł.

Postawcie tutaj prawdziwego człowieka i niech rzetelnie tłumaczy dlaczego w danym zamówieniu (oczywiście wystawiający negatywa będzie zobligowany do podania jego nr) zaliczyliście taka a nie inną wpadkę...

 

Tak wiem utopia bo nie ma czym tłumaczyć fatalnej obsługi klienta i sprzedawania wirtualnego towaru ... ale zawsze lepsze to niż fejkowe konta dla fejkowego pozytywa ...

 

Najlepszym pomysłem będzie zatrudnić tego ktosia od zakładania kont pocztowych i użytkownika do odpowiadania na zapytania klientów i pakowania paczek. To wtedy będzie dobrze wykorzstany czas.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzezniol- nie ma co, wszystko by było ok gdyby przed zamówieniem (składamy je za pośrednictwem konta- tam mogły by być podane takie informacje) lub chwile po nim powiadamiali klientów o tym, że towar nie zostanie wysłany w ciągu 5 dni bo go nie mają czy coś lub pisali za ile zostanie wysłany, a razem z tym wszystkim możliwość do rezygnacji z zamówienia. Niektóre sklepy nie koniecznie z branży rowerowej tak robią i jest to w porządku ponieważ nikt nie jest skazany na czekanie niewiadomo ile. Tylko teraz nie wiem na własnym przykladzie- wszystko było dostępne a jednak czegoś nie mieli to po co jest opcja "brak/zamów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa BS bo miałem z nimi do czynienia ...

Oni nie dość że nie informują o ewentualnych brakach czy opóźnieniach, to przy bezpośrednim kontakcie często kłamią w żywe oczy ze towar mają ...

Mi tak swego czasu położyli wypad majowy mimo że zamawiałem towar 2 tygodnie przed wyjazdem.

 

Tak jak mówię ... zamiast zatrudniać ludzi do fałszowania opinii na forach niech zatrudnią ich do obsługi zamówień ... to będzie "dobra zmiana".

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepszym pomysłem będzie

 

Najlepszym pomysłem będzie zamknąć ten temat, bo np. taki użytkownik jak @, jest na milion % "fejkiem". Jakaś kobieta naprawiła swój rower dzięki zakupom w BS i koniecznie musiała się zarejestrować na tym forum i to oświadczyć! Takich tu jest kilku w tygodniu,  więc po co dalej drążyć ten temat? Ani to wiarygodne, ani to prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel sklepu dobrze wie, że liczy w Polsce liczy się tylko CENA , wszystko inne schodzi na drugi plan. Robią ceną o 1zł mniej niż konkurencja i polaczki mogą czekać po dwa tygodnie, bo jak kupią 3 sztuki to mają 3zł w kieszeni. Nie ważne, że już w tym sezonie nie pojeżdżą na tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O BikeStacji to wszyscy wiedzą, natomiast mnie zaczyna denerwować CentrumRowerowe.

 

Kupiłem amor więc potrzebuje pompkę. Na CentrumRowerowe model GIYO GS-01 miał termin realizacji 3-5 dni, był to piątek więc machnąłem ręką i stwierdziłem że zamówię sobie w weekend dorzucając coś dodatkowo.

 

W sobotę rano odpaliłem sklep, odszukałem pompkę i nagle pojawiła się dostępność od ręki. Stwierdziłem że pewnie była dostawa, zamówiłem bez większego zastanowienia. Dodałem do koszyka, wypełniłem co potrzeba i puf, termin realizacji 3-5 dni. Pewnie się pomyliłem, otwieram stronę z pompkami, dostępność od ręki, odświeżam zamówienie 3-5 dni. Nie wiem jak działa ich system ale chyba nie działa. Co bardziej mnie martwi mam ustawiony termin realizacji na 23.09.2016 a pompka teraz przeskoczyła z dostępności 3-5 na 5-10 dni, zobaczymy....

 

To już drugi raz, kiedyś zamawiałem coś co było mi potrzebne dość szybko, dodatkowo dorzuciłem sobie podkładkę pod mostek, wszystko miało dostępność od ręki. Po złożeniu zamówienia okazało się że podkładki nie ma ( znowu cudownie zmieniła dostępność) i muszę czekać tydzień....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ciekawe zjawisko, opinie do kitu a mimo to spora część ludzi zamawia. Nie wiem czy byłbym w stanie wpłacić sporą sumę za części lub wziąć pobranie "blokując" sobie ewentualne zamówienie z innego sklepu, bo zaoszczędzę 20 zł a będę się szarpał z nimi pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...