Skocz do zawartości

[rower ginat] Pomoc w wyborze Talon, XTc czy może 29'


pseudonick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Potrzebuje pomocy przy zakupie kolejnego roweru. Mam 190cm i wagę ok 100kg - Aktualnie jeżdzę na Garym Fisherze rozmiar 21'5 - nowy rower mógłby być trochę większy. W grę wchodzą jedynie rowery Giant. Nie bardzo znam się na sprzęcie więc potrzebuje rady za co się opłaca dopłacić. Rozważam zakup na kole 29 - niestet giant talon 29er 0 wystepuje max w rozmiarze L - może ktos ma doświadczenie i z opisu geometrii ramy może mi powiedzieć czy ten rozmiar będzie komfortowy - czy bezwzględnie celować w XL.

Czy w ogóle opłaca mi się doplacic za 29er - różnica jest dośc znaczna przy podobnym osprzecie.

Jeżdze po lasach, pagórkach, krzakach ale tez po scieżkach rowerowych - pewnie w stosunku 50/50%.

Rower musi być wytrzymały - serwisuje rower jedynie przed sezonem :) Dobrze żeby nie trzeba bylo jeżdzic z nim na regulację za często.

Rowery brane przeze mnie pod uwagę:

talon 29er 0 - rozmiar L

talon 29er 2 - XL - 1 mi wizualnie mi nie leży

talon 1 - XL

xtc 29er 2 - niestety tylko L

xtc 3

xtc 2

 

Czy ktoś by mi porównał osprzęt w talonie 29er 0 i talonie 1 - porównuje i porównuje i nie wiem co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i

 

Wlasnie czekamy z mezem na Talony 1 i moje pytanie do Ciebie jest takie , czy mierzyles sie do Talona XL?

Moja chlopina ma 189 cm wzrostu i dla niego idealny Talon jest w rozmiarze L. Taki tez mu doradzali w sklepie. No chyba, ze lubisz bardzo duze rowery :) Z osprzetem w 29er CI nie pomoge, bo na Sramach sie nie znam. Wizualnie rowery na kolach 29" nam sie nie podobaja, ale to rzecz gustu. Zycze udanego wyboru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie którzy mam za rogiem akurat talon Xl akurat przyjechal i był niegotowy do przymiarki. Zmierzylem się do L ale potrzebuje porównania, z 29er jest w ogóle krucho bo mieli tylko jeden model w rozmarze M - ogólnie sprowadzaja na zamówienie. Zanim wybiore się na długa wycieczkę w poszukiwaniu gdzie można je dosiaść może ktoś mi coś doradzi I ogranicze wybór ;) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...