Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[korba] Korba Shimano Nexave.

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 cooper

cooper

Świeżak

• Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 luty 2012 - 14:30

Witam
Muszę wymienić korbę Shimano Nexave T300. Mam pytanie na jaką mogę wymienić ponieważ taką samą ciężko dostać. Manetki w tym systemie to high low jeżeli to ma znaczenie.
Pozdrawiam

Reklama

Reklama
  • Google

#2 vitesse

vitesse

Master

• Użytkownik
  • 1820 postów

Napisano 28 luty 2012 - 07:40

najlapiej z takim samym mocowaniem do suportu o takiej samej lugosci, taka sama dlugoscia ramion i wielkoscia zebatek

#3 cooper

cooper

Świeżak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 28 luty 2012 - 09:30

Dzięki.

#4 marco1972

marco1972

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 28 luty 2012 - 23:39

WITAM,podepnę się nieco do tematu,gdyż mam ten sam problem.Chcę wymienić korby Shimano NEXAVE ponieważ moje są już porządnie zjechane a trudno jest dostać nowe.Wybrałem Shimano Alivio FC-M411 lecz jednocześnie doczytałem że do takich korb zalecany jest suport 123mm, a u mnie w tej chwili jest 113mm.Czy to znaczy że Alivio ma inną budowę od Nexave pomimo tej samej ilości zębów w blatach? I czy to wiąże się jednocześnie z wymianą suportu czy mogę założyć do tego ktory jest?

#5 mixchris

mixchris

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 780 postów

Napisano 29 luty 2012 - 08:31

Musisz zmienić suport gdyż będziesz miał nieodpowiednią linie łańcucha i przednia przerzutka może nie działać poprawnie. Tak to jest, że do korby dopasowuję się odpowiedni suport. Jaką masz tą korbę NEXAVE i jakie masz w niej blaty?

Reklama

Reklama
  • Google

#6 vitesse

vitesse

Master

• Użytkownik
  • 1820 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 18:18

10 mm to dosc duzo ale sprobowac mozesz wazne by lancuch nie byl przekoszony, ale to zalezy od przelozen na jakich jezdzisz

#7 Fenthin

Fenthin

Emeryt

• Mod Team
  • 5821 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 18:20

Nie ma szans, żeby nie było przekosów, linia łańcucha przesunięta o 5mm. A to dużo.

* Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

#8 marco1972

marco1972

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 19:07

Korba 170mm,blaty 48-38-28.Korba jest mocowana na kwadrat,czy jeśli faktycznie muszę zmienić suport to czy polecacie na kwadrat czy raczej kupić na octalink. Acha,i co sądzicie o korbach Alivio o których wcześniej napisałem?

Reklama

Reklama
  • Google

#9 mixchris

mixchris

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 780 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 21:54

Niestety nie znajdziesz takiej korby na 113mm :confused: pozostaje Ci zakupienie nowej i odpowiedniego suportu. Korby na octalink są dużo sztywniejsze i tym samym leprze więc raczej kieruj się w tym kierunku. np. http://allegro.pl/ko...2174060722.html tylko średnia i mała tarcza jest mniejsza od obecnej.