Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście!


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dramat patologiczny z cyklu "Jak Nie Sprzedać Nic Za Wszelką Cenę".

 

Komuchomor, Sprzedawca

 

Przyszedłem do sklepu po łańcuch jednorzędowy.

 

- Niestety nie ma.

- Kiedy będzie?

- Nie sprzedajemy takich rzeczy w ogóle.

- :woot: Dlaczego?

- Bo jeden bieg się nie sprawdza w takim górzystym terenie.

- :woot:  :woot: Ale ja mam nexusa...

- Z tymi nexusami to też różnie jest. Nikt tego raczej nie używa, trzy biegi to bardzo mało.

:woot:  :woot:  :woot: Ale ja mam osiem biegów i zakres jak szosa na kompaktowej korbie...

(z pomięszaniem) - No, to to jest takie minimum zakresu. Ale ja nie serwisuję. Raz jakaś pani przyszła i musiałem jej kupić nową piastę, bo nie poskładałem z powrotem.

:blink:  Aha.  :wacko: Do widze...

 

...w tym momencie zauważyłem coś jeszcze pośród kasetowych zębatek...

...coś, co leżało na półce i przypominało zębatkę do nexusa...

...było okrągłe jak zębatka do nexusa...

...metalowe jak zębatka do nexusa...

...zębate jak zębatka do nexusa...

...błyszczące, niesymetryczne, z trzema wypustkami w środku - zupełnie jak zębatka do nexusa...

...zaiste, była to zębatka do nexusa...

 

- ...jednak nie do widzenia. Co to toto?

- Tamto? Zębatka 19 zębów na trzy wypustki do torpedo. Kosztuje 7,50.

- Ma Pan jakieś większe? 20, 22?

- Nie bardzo. Ta mi ostatnia została.

- To poproszę.

- Do nexusa?

- Oczywiście.

- To nie będzie pasować.

:huh:  :blink:  :wacko: - Dobra. Skoro nie pasuje, to dziękuję bardzo i do widzenia.

 

Wyjaśnienie: zębatka nakładana z 3 wypustkami podejdzie pod większość piast jedno- i wielobiegowych produkcji Shimano, Sachs/SRAM, Sturmey-Archer, Velosteel, Romet, Renak, ChWZ i innych. Nexus 8 to nie wyjątek.

 

PS

 

Kiedyś jeździłem na jednobiegowym rowerze, obecnie mam m. in. trzybiegowy i do głowy mi nie przyszło zupełnie, że to się nie sprawdza.

 

Sprawdziłem więc, czy ta wysoce eksperymentalna konstrukcja (Sturmey-Archer AB) rzeczywiście jest taka fatalna.

 

Działa jak wściekła, przełącza błyskawicznie, terkocze, łyka ATF co dwa tygodnie, szlag jej trafić nie chce, hamulec bębnowy hamuje bębnowo... chyba się sprawdza. Może nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nexusy nie mają czasem wąskich zębatek :D? pod łańcuch 3/32? 

Owszem, ale kij, że 3/32. :icon_mrgreen: Łańcuchy 1/8 mieszczą się równie dobrze, a nawet najbardziej wypasione kosztują grosze. Jak już zajeżdżę te cynkowane connexy 1Z1, które kupiłem w środku sezonu po 47 PLN/szt., to może spróbuję jakichś 3/32. Nieprędko to jednak nastąpi, bo chyba są one za twarde, żeby się zużywać. Prędzej korbę zmienię, bo nie ma dolnego i górnego pedała, tylko lewy i prawy pedał. Wadliwa jak nic.   :icon_mrgreen:  

 

edyta:

 

Panowie szlachta, bylibyście łaskawi nie wrzucać więcej Video Tematów? Nabijamy temu gościowi ilość obejrzeń, a przed kliknięciem nie da się z linku wywnioskować zawartości filmu youtubowego... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sporym absurdem jest to że na tym forum koleś pytał jakie ochraniacze zakładać jak się jeździ na szosie. Bo się kiedyś przewrócił i pościerał sobie skórkę na rączkach o łokietkach i w ogóle ałka mu się zrobiło. Szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbyszekZmysichKiszek, wiesz jak go nastepmnym tazem zobacze to zapytam czy by reflektowal na taka zmiane, oglonie to mam jedna pare pedalow na zbyciu :-)

Koles jedzie prez jakies 5 km ta sama droga co ja i potem wjezdza do centrum tak ze nie wiem jakie dystanse tak robi. No ale tak czy inaczej zapytam czy chce zwykle pedaly :-)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...