Skocz do zawartości

[łańcuch] Nowy łańcuch i skacze:(


szatan21292

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim. Mam taką ciekawą akcję, zakładam nowy łańcuch KNC siedmio biegowy, wsiadam na rower i łańcuch na każdym biegu skacze jak głupi, jechać nie da rady.

 

Zakładamy stary łańcuch (2500km w błocie i śniegu ) i nic nie skacze?!?! dodam że kaseta nie jest zużyta ale zmieniam łańcuch wcześniej żeby zaoszczędzić.

 

Jest ktoś na sali kto potrafi takie zjawisko wyjaśnić ?

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim. Mam taką ciekawą akcję, zakładam nowy łańcuch KNC siedmio biegowy, wsiadam na rower i łańcuch na każdym biegu skacze jak głupi, jechać nie da rady.

 

Zakładamy stary łańcuch (2500km w błocie i śniegu ) i nic nie skacze?!?! dodam że kaseta nie jest zużyta ale zmieniam łańcuch wcześniej żeby zaoszczędzić.

 

Jest ktoś na sali kto potrafi takie zjawisko wyjaśnić ?

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

Chyba kaseta już nie przyjmie nowego łańcucha chociaż po przebiegu 2500 powinno być wszystko w miarę dobrze jaki masz sprzęt (kaseta, korba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta to jakaś prehistoryczna shimano 7 rzędowa, korba Shimano SLX. Nie mogę powiedzieć że kaseta jest idealna, ale nie zmienia to faktu że łańcuch skacze na KAŻDYM z 7 biegów i na 11z i na 25z ( szosowa kaseta ). Choć przyznam że na 25z ciut mniej ale jednak skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLo-:

 

Piszesz ze kaseta nie jest zuzyta, ale co z zebatkami na korbie?

Najlepiej sprawdzic na ile wyciagniety byl stary lancuch urzadzeniem pomiarowym i porownac z nowym KNC...a sprobuj moze go zalozyc w druga strone - kiedys w singlu przez pomylke zalozylem lancuch odwrotnie i pracowal inaczej...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębatki na korbie są ok, a co do długości to ten stary jest lekko wyciągnięty w porównaniu z nowym co nie zmienia faktu że stary nie skacze a nowy tak:/ a zakładanie go odwrotnie nic nie da bo łańcuch nie jest kierunkowy :(

 

 

Coś mi się wydaje że on jakiś felerny jest i mogą się w nim wymiary nie trzymać kupy. Ale fakt faktem dla czego skacze to nie mam pojęcia dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy tej klasy nie są chyba kierunkowe, to domena łańcuchów 10 sp shimano.

Ja jednak stawiam na zuzycie taniej kasety.

Salvin, jak chcesz przejechać 100 km gdy łańcuch skacze na wszystkich zębatkach kasety? Tak to można co najwyżej sobie krzywdę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...