Skocz do zawartości

[Rower]Scott Aspect 29 Trail opinie


RysiuII

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą do Was o opinie na temat tego sprzętu. Na dniach mam zamiar go kupić. Jeżdze sobie rekreacyjno-turystycznie więc większych wymagań nie mam. Ale podoba mi się 29 cali i MTB. Może byc taki czy szukać czegoś innego. Mam 186 cm i 88 kg :-) Nigdzie w necie nie ma jeszcze żadnej opini na jego temat :-(

 

http://www.scott.pl/...77&id_prod=3059

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po zakupie i miesięcznym testowaniu roweru jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

W porównaniu do strego 26 calowca to niebo a ziemia :-)

Tylko mam problem, czy stukanie łańcucha o tylne widełki przy zeskokach z wzniesień to normalne ??

Strasznie mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w moim starym marketowcu nie waliło o widły a wtym, wydawało mi się lepszej klasy wali nawet ze zjazdu z krawężnika :-(

Nowy rower i takie jajca ?? Czy jest to jakaś wada roweru ?

Edytowane przez RysiuII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Odgrzewam temat.

Interesuje mnie ten rowerek, i zastanawiam się nad kupnem. Jeżdżę głównie (jakieś po mieście 80%) ale jak wjeżdżam w teren (jakoś trzy cztery razy w miesiącu na 2,5h) to sobie nie żałuje (z drugiej strony jakimś profesjonalistą nie jestem). Zastanawiam się czy to będzie dobry dla mnie rower (moja waga 80kg wzrost 190cm myślę że rama 21").

Zamierzam zmienić:

Przerzutka tył: acera na alvio,

przerzutka przód: na alivio,

hamulce: na sd7 (nie chcę tarcz hydraulicznych bo są drogie a mechaniki mnie w ogóle nie kręcą).

Amortyzator na RST M29 lub Tore (jak mi polecono, choć skłaniam się do M29 ale nie wiem czy znajdę z piwotami ;/).

No i waga zmalałaby o około 450g (RST+hamulce), 250g (RS+hamulce). Myślę że 13,5kg (albo poniżej) jak na budżetowego 29era to chyba dobra waga (mój rower crossowy teraz więcej waży xD) ?

Uwielbiam ramy Scotta (zwłaszcza długie) więc myślę że geometria będzie dobra (chociaż na wypady do 20km na asfalcie i szutrze).

Interesuje mnie wasza opinia na temat Pozostałych komponentów np: Korby, suportu, kasety, obręczy, piast?

Po prostu nie znam się na rowerach na tyle by mieć na ich temat opinie, a internet na temat tak niskiej półki raczej za dużo się nie wypowiada.

Kolejne pytanie: Może lepiej zbudować rower na ramie crossowej do której mógłbym zainstalować duże koła (tylko boję się żeby nie pękła choć myślę że to mało prawdopodobne)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już wszystko oprócz amorka. Planowałem polować na używany, a potem sprzedać ten oryginalny więc myślę że w 2000 bym się zmieścił (znalazłem scotta za 1790zł). Myślisz że lepiej poczekać do końca roku i kupić unibike Evo 29? Choć nie jestem pewien czy jeszcze będą, bo mogą przez sezon zejść.

Edytowane przez sqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...