Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[Rama/Carbon]Made in China - czy warto ?

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bikermen

Bikermen

Amator

• Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 16:37

Zamierzam w najbliższej przyszłości wymienić ramę w swoim rowerze na lżejszą.Czy warto zainwestować w carbonową ramę z Chin ?.Czy wszystko co Chińskie to tandeta,czy też w dziedzinie budowy rowerowych ram wygląda to inaczej ?.

Reklama

Reklama
  • Google

#2 safian

safian

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4557 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 16:40

Pytanie do czego ta rama, jaka konkretnie.

Najlepiej niech Tobo coś powie :>

#3 ukaniex

ukaniex

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4337 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:31

Przykładów które wskazują na brak różnic technicznych ram no name, a ram brandowanych można mnożyć bez liku więc chyba nie ma przeciwwskazań...

#4 Bikermen

Bikermen

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:40

Wstępnie rzuciła mi się w oczy ta rama - http://allegro.pl/ca...1996983167.html
Druga rama to Peritus Silva - http://allegro.pl/pe...2003132581.html
Przypuszczam że to również produkcja Chińska ?.Generalnie rower w którym mam zamiar zmienić ramę będzie mi słuzyć do jazdy po drogach asfaltowych,rama nie bedzie miała zbyt wilkich obciążeń,nie licząc 85 kg mojego ciała :).

#5 tobo

tobo

Stary wyjadacz

• Elita
  • 14163 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 22:52

Jeśli kupisz te to zapłacisz podwójnie za to samo co można dostać na ebajcu.

Rdx (rodex) oferuje moją chińską ramę która kosztowała z przesyłką 1000 zł za 2800.

Przeszukaj stronę alibaba.com gdzie ofert jest tysiące..

Chińskie ramy nie są tandetą - te same ramy oferuje wiele firm ze swoim logo.

Z tego co wiem to tylko trek kontroluje jakość ram produkowanych w Azji we własnych laboratoriach (wszystkie serie karbonów poza oclv do zeszłego roku).

Jedyny problem jaki widzę, to czasami dziwna geometria - np przy 20 calach 550 mm górnej rury. Są jednak też i bardziej proporcjonalne.

Reklama

Reklama
  • Google

#6 enduroriderPL

enduroriderPL

Master

• Użytkownik
  • 1836 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 09:16

Dokładnie tak: Chińczycy zrobią ramę dowolnej klasy w zależności od zamówienia czyli może być bardzo dobra a może być badziewna. Jeżeli po sprawdzeniu, że taka rama występuje pod innymi nazwami i można znaleźć na jej temat jakieś informacje to poważnie brałbym pod uwagę zakup.

Endurorider.pl 18/10/14 Klamki Shimano Zee BL-M640

#7 Sandacz

Sandacz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1103 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 09:33

Peritus to chyba to:

http://www.jagu.biz.pl/

#8 Xanagaz

Xanagaz

Master

• Użytkownik
  • 1743 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:44

Kupował ktoś na Hong Fu? Wysyłają do Polski? Jeżeli tak to za ile?

#9 1415chris

1415chris

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4796 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 21:00

Wysylka bedzie cos ok 80 USD.
Przypuszczam, ze wysylaja nawet na Arktyke :)

#10 tobo

tobo

Stary wyjadacz

• Elita
  • 14163 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 22:21

Dokładnie tak: Chińczycy zrobią ramę dowolnej klasy w zależności od zamówienia czyli może być bardzo dobra a może być badziewna. Jeżeli po sprawdzeniu, że taka rama występuje pod innymi nazwami i można znaleźć na jej temat jakieś informacje to poważnie brałbym pod uwagę zakup.

Te dobre i naprawdę dobre w Chinach nie powstają - to robota Tajwanu.
Mojego Chińczyka na pewno widziałem w malowaniu rdx (Polska), American Eagle (obecnie Norwegia), DBS (też marka norweska).
American Eagle był złożony na badziewnym sprzęcie jak na "karbona".
Rodex (rdx) sprzedawany jest na allegro od dawna, z dwuletnią gwarancją, więc pewnikiem jest niegłupi jako rama - tak więc i mój nołnejm też.
Na ebajcu za dodatkową stówe dolców można nabyć razem z ramą zestawy: karbonowe sztyca (typ bontrager xxxlite), kierownica, siodło (a'la token), mostek (bontrager xxxlite), zacisk do siodła i stery alu, zwykłe.
Najtańsze karbony chodzą po ok 250 dolców tylko są geomutantami, na pewno nie do ścigania.

Reklama

Reklama
  • Google

#11 enduroriderPL

enduroriderPL

Master

• Użytkownik
  • 1836 postów

Napisano 23 grudzień 2011 - 22:37

Off top: czysto techniczne Tajwan to Chiny :) ale masz rację. W tej chwili budują się nowe fabryki w kontynentalnych Chinach więc zapewne z czasem te proporcje się zmienią.

Endurorider.pl 18/10/14 Klamki Shimano Zee BL-M640

#12 tobo

tobo

Stary wyjadacz

• Elita
  • 14163 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 01:11

No wiesz, Tajwańczycy nie czują się Chińczykami, Tajwan daleki od poczucia bycia częścią Wielkiego Raju :)
Stawiając chińską ramę w jednym rzędzie z tajwańską obrażasz tajwańczyków i nabywców ich produktów :)
My w pracy zrywamy nawet naklejki "made in Taiwan" z wyższych modeli, bo wyglądają okropnie :)

Jeśli nie przywiązywałbym wagi do wagi to wg mnie tani chiński karbon jest zdecydowanie lepszy od topowych ram markowych producentów: mają normalne główki z normalnymi sterami; żadnych zintegrowanych sztyc, normalne mufy suportowe z gwintem zamiast chorych patentów na wcisk lub wsad, nie są klejone z klocków, dzięki czemu nie pękają w miejscach łączenia - nawet jeśli nie sama rama to lakier na niej.
Karboniaki z którymi mam styczność na co dzień mnie nie przekonują - może mój Chinol nie jest szczytem urody i techniki ale o wiele bardziej do mnie trafia.

Reklama

Reklama
  • Google

#13 pawelsystem

pawelsystem

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 813 postów

Napisano 04 styczeń 2012 - 13:15

szukam ramy axman ms6n lub ms6 lub pod inna nazwą jako to występuje
chodzi mi o wersje oem bo nawet w polsce ta rama występuje z farbą i już większą ceną
osobiście znalazłem tylko wersje bez zintegrowanej sztycy ale akurat patent zintegrowanej sztycy mi się podoba

tak ta rama wygląda
https://picasaweb.go...748718414333010
Dołączona grafika