Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Długo to trwało, ale w końcu stanął na kołach...Dziedzic Pruski.

Dziedzic - bo dziedziczny (jeszcze raz głęboki ukłon i podziękowania w Twoją stronę Lordzie), Pruski - bo teraz już na ziemi pruskiej. ;)

Z ciekawostek - budowa tylnego haka przerzutki odsunęła GX'a na tyle, że skutecznie pozbawiła mnie ostatniej koronki w kasecie. Będzie trzeba pomyśleć o czymś innym, najprawdopodobniej na zamówienie - tym bardziej, że w zamyśle jest kaseta MX3 11-42T.

Info dla Wyznawców Boga Wagomira - 11,37kg bez pedalców.

Kilka fotek:

1f774f3f73f5b.jpg68ff4db6a2d1f.jpg
1678ebe9185d4.jpg
1f5c2b637446e.jpg


I jeszcze Dziedzic na Fortach Pruskich w Toruniu... ;)

f734f4b89c28e.jpg



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Długo to trwało, ale w końcu stanął na kołach...Dziedzic Pruski.

 

Jaką masz kasetę Shimano czy Sram. Tak z ciekawości widzę, masz przerzutkę MTB srama [jeśli dobrze widzę], znalazłeś gdzieś na necie jakie grupy 

Srama można mieszać ze sobą?

Zastanawiam się nad napędem nowym. Interesuje mnie rival 1x11 ze względu na cenę ale zastanawiam się jakie przerzutki można do niego zastosować i czy kaseta shimano 11sp będzie kompatybilna. Teoretycznie powinna być, ale chciałbym się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Jakiż to rozmiar?

 

A wyczujesz Gienkowych kreślarzy? :D Nominalnie 58cm, ale w rzeczywistości jest mniejsza i blisko jej do mojej bordmanki w rozmiarze 57cm.

 

 

Jaką masz kasetę Shimano czy Sram. Tak z ciekawości widzę, masz przerzutkę MTB srama [jeśli dobrze widzę], znalazłeś gdzieś na necie jakie grupy  Srama można mieszać ze sobą?

 

Kaseta to Sram PG-1070 11-36T. Przerzutka to emtebeczny, 10-biegowy GX (średni wózek), który ma swój znacznie droższy odpowiednik 11-biegowy. Grupy szosowe i emtebeczne Sram'a można mieszać (poza małymi wyjątkami), ponieważ uciąg linki jest ten sam - 1:1. Odpowiada za to system Exact Actuation. Musisz jednak pamiętać, że jeśli decydujesz się na napęd 1x11, to powinenneś zastosować także 11-biegową klamkomanetkę. Są już one w podobnych cenach, co 10-biegowe, przynajmniej jeśli chodzi o grupę Rival. 11-biegowe kasety Shimano będą kompatybilne z grupą Rival 1x11.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Tak właśnie myślałem z tą kompatybilnością ale wolałem się upewnić. Patrząc na ceny Sram do najtańszych nie należy ale ceny rivala jeszcze nie są takie tragiczne.

Ja właśnie szukam jakiegoś ramiaka, który pomieściłby 2 -2.1 cala z delikatnym bieżnikiem takim jak nano czy racing ralph itp. Do tego baranek i Rival.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos...no tak pięknego Gienka DejŁan'a to jeszcze me zaropiałe gały nie widziały. Gratulejszyn!

 

Trochę niepokoi mnie brak zrzutu tyłrzutki na największego zęba, u mnie Apex wrzucał całą dychę. A czy u Ciebie 10 czy 11 zębatek na GX'ie?

 

Jak wrażenia po dziewiczej jeździe?

 

Życzę radosnych kilometraży i oby Zośka swe rude kudły z dala trzymała!

 

 

A tymczasem na Pinku, dla wysokich, tkwi Gienek Fugio w 853 za przyzwoitą kasę:

http://m.pinkbike.com/buysell/1981035/

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na targach w Berlinie, widziałem na własne kaprawe gały :D


 

 

nawet nienajbrzydziej wygląda z czarnymi klamotami...

 

No nie!!!

 

srogie-piguly-sebastianie.jpg

 

 

Dziedzic piękny i jedno jest pewne, nie pęknie. Bo jak nie pękł pod moim zadem to pod twoim też nie. :)

 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Trochę niepokoi mnie brak zrzutu tyłrzutki na największego zęba, u mnie Apex wrzucał całą dychę. A czy u Ciebie 10 czy 11 zębatek na GX'ie?

 

No niestety, brakuje dosłownie milimetra, śruba regulacyjna wykręcona na maxa. Kaseta, wyżej wymieniona 10-siona i tyłrzutka GX, też 10-siona ze średnim wózkiem. Nie wiem, o co biega z tym Apexem.  :huh: Być może to wynik zastosowania emtebecznych piast i kół? W każdym bądź razie będzie chyba trzeba zamówić jakiś nowy hak, no chyba, że masz na to jakiś patent. Muszę jeszcze przejrzeć angliczańskie fora - być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma już rozwiązanie. Na początku występował też problem leciutkiego haczenia o otwór montażowy gdy łańcuch wskakiwał z 2 na 3 koronkę, ale już się ładnie wszystko ułożyło i odbyło się bez pilnikologi stosowanej. ;) Trochę bólem w tyłku jest też szybkie i właściwe ustawianie koła - ukręciłem bez większego wysiłku niemal gołymi palcami "antykradzieżowy" zacisk TranzX.  :confused:  Zalety horyzontalnych haków koła w takich chwilach dość szybko znikają.

 

 

Jak wrażenia po dziewiczej jeździe?

 

 

Tydzień w górach pozwolił objeździć Dziedzica dość dobrze. I już go uwielbiam. :) Pozycja w górnym chwycie, dzięki wysokiej główce i mostkowi mocno zrelaksowana (niemal turystyczna) w porównaniu do tego co miałem wcześniej. Zniknęło nieprzyjemne uwieranie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa po dłuższych dystansach. Jeździ się na nim bardzo pewnie, jest zwrotny, czasem dziwię się jak mocno. Udało się nawet zrzucić torby na jeden dzień i pośmigać sobie na lekko. Krótko mówiąc - JEŹDZI SIĘ ŚWIETNIE.

Zakochałem się też w Nano, zwłaszcza na tych szerszych obręczach. Świetne gumy i muszę przyznać, że nie doceniłem wcześniej tych opon (być może dlatego, że miałem tylko jedną w rozmiarze 2.1).

 

 

Dziedzic piękny i jedno jest pewne, nie pęknie. Bo jak nie pękł pod moim zadem to pod twoim też nie.

 

Hehe, też miałeś okazję? Zatem... +10 do dziedziczności. ;)

 

 

Fajna Gejoza Adamos, nawet nienajbrzydziej wygląda z czarnymi klamotami...

 

Podziękował. Siodło i owijka miały być w czardżowej wersji "white camo" ale mi to mocno nie przypasowało, więc jak kto chętny, to zapraszam na PW. 

 

Kilka pstryków:

 

13257014_1624177831242759_660559494_n.jp

13248717_1036278199785326_103702156_n.jp13298231_537891346382773_485847360_n.jpg 13267419_1573967782902456_1729978036_n.j 

 

  @kazafaza @yarr - i jak Wasze plany na przełom lipiec/sierpień? Proszę, dajcie znać, co i jak, bo muszę też poczynić pewne ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...