Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Ja firmę bardzo chwalą ale korzystam prawie wyłącznie z "paczkomatów". Jak wygląda sprawa z kurierem - ciężko powiedzieć ale nie sądzę żeby były jakieś problemy. 

 

Potwierdzę że przemyt można zorganizować poniżej 20 elżbiet, dodatkowo można ten koszt ograniczyć robiąc zakupy prze korzystnym kursie walut albo posyłając gotówkę np. TransferWise. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem koledzy! Mam nadzieję, że nie zbijecie mnie za małą reklamę :P

Mija właśnie rok, odkąd zacząłem moją przygodę z dzierganiem zębatek :) Wszystko zaczęło się od tego wątku i teraz chciałbym wam pokazać obecną wersję zębatek dla prawdziwych facetów. 
Zębatki zostały poddane elektropolerowaniu i świecą się tak, że nie umiałem nawet dobrze zdjęcia zrobić :D 
Oczywiście z czasem asortyment się powiększy o inne mocowania i rozmiary, a nawet pojawią się owalne :)

Dla wypowiadających się w tym wątku cena oczywiście będzie niższa niż oficjalna :)

 

 

p4pb13437229.jpg

32t 104BCD

p4pb13437249.jpg

A tutaj małe przybliżenie na grawer

 

Poniżej w większej rozdziałce :)
http://ep1.pinkbike.org/p6pb13437229/p5pb13437229.jpg

http://ep1.pinkbike.org/p6pb13437234/p5pb13437234.jpg

http://ep1.pinkbike.org/p6pb13437243/p5pb13437243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mike.... takie teksty to do lanserki ;)


Wracając jeszcze raz na moment do tego cacuszka Mety (dawno mnie tak która nie podkręciła), przyglądaliście się dolnym piórom? Tak w połowie - są spłaszczone (!)
Nie raz pisałem o takim pomyśle dla podniesienia komfortu i pracy ramy. ech.. podobie się mnie ta ramka, podobie (czemu tylko pod zwykłe 650? :( )

16CMETAHTAMCRPU_2000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Albo duża rama, albo małe koła ;)

Ładny, zgrabny, fajne kolorki, szkoda że PółDużegoPlusa nie zmieści :(

Góra chyba by jeszcze puściła, ale dół tylnego trójkąta nie baudzo.

 

edyta: http://www.commencal-store.co.uk/PBHotNews.asp?ItmID=133486

 

And for the aficionados of rare prestigious materials, a Titanium version will be available on our Store soon (frame only).

 

META3.jpg

 

:D

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już gołym okiem widać ze toć kozica, a nie ikarus. Czy to źle?

 

Ja po wielu próbach stwierdzam, że wolę jednak bardziej kompaktowe ramy przy zachowanniu rozsądnego WB.

Jakoś lepiej mi się operuje masą na takich sprzętach.

 

 

@@porcelanowy, to nie jest njus z przed 3 lat?

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Commencal Meta AM CRMO!

Jedynie czego brakuje to dampera i ALU :) Dla mnie rurki w rowerze AM muszą być mięsiste - ten mi się nie podoba. Cieńki bolek. 

 

 

i jaki do d... ani jednego bidona?! Ani jednego

Prez nie zaczynaj...wiesz jak to się skończyło w przypadku Krossa na Paprice. Każdy Korps był wniebowzięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skwarku, większość rowerów "nie naszych - na dwie godziny jazdy" jest zaje...stych.
Gorzej gdy odkładasz piękne katalogii i wraca proza życia.
Zwykła butelka miała, ma i pewnie jeszcze długo będzie miała swoją rację bytu (a dla wielu nawet przewagę nad camelem).


Bardzo, bardzo mnie ciekawi ile pracuje ta rama w pionie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w nowo zakupionym rowerze amorek padł awarii i pojechał na serwis, a nie mogłem bez jazdy wytrzymać, postanowiłem uruchomić mój stary około 22 letni rowerek. I się znów w nim zakochałem :)
Mimo że to koła 26 cali pod górę szedł jak burza  - po drogach leśnych i asfaltowych. Na podjazdach czasem brakowało mi zębatki 32 - wolałem unikać podjazdów w stylu początek i końca wjazdu na Odrodzenie. Miałem jeden  bardzo ostry zjazd tej wyprawy, po grubym szutrze i oponka przednia zachowywała się nieciekawie. Szybko sobie przypomniałem, jak wybierać optymalną drogę na nierównościach.  Generalnie fun był wielki. Nie potrafię tego opisać.
 

IMG 20160508 172531a



Musicie mi uwierzyć, w tle są Śnieżne Kotły.
 

Z oryginalnego zestawu zostało:  rama, widelec sztywny stalowy, przednia piasta i lakier :). Ponieważ rower był przygotowany do pracy na drogi asfaltowe to mostek jest regulowany i opony o szerokości 1,75. Przed wyjazdem korygowałem luz w starach i musiałem dodać podkładkę -  troszkę druciarsko to  wygląda - w sklepie lokalnym z żelastwem nie mieli innej. Oponki dziś zmienię na odpowiednie - dostałem jedną od kolegi, drugą mam w piwnicy. Może uda się przełożyć bębenek to zrobię z niego 8 speed i założę kaseta 11-32. Manetki już są zamontowane 3x8. Możliwe że w przyszłości, w Romku zmienię kierownicę na prostą, to obecna z Romaka wyląduję na stalowego sztywniaka - do tego będę musiał dokupić mostek i odpowiedni adapter na rurę sterową.

Z ciekawostek powiem że tylna zmieniarka to Shimano Light (możliwe że to przerzutka trekingowa) z bardzo ciekawą sprężyną.  Można z ostatniego biegu wrzucić od razu na pierwszy bez pedałowania, po zakręceniu odpowiednio odpowiednio wejdzie - coś jakby miała pamięć. Przednia przerzutka to Deore LX.

To był cudowny dzień.
Stal nie rdzewieje, jak pierwsza miłość :)

Edit:
BTW. Chyba mam nieodpowiednią linie łańcucha przy korbie 50mm, powinno być 47,5mm ? Korba to Truvativ X-Flow kwadrat.

Edit2. Bardzo przepraszam, widzę że trochę nie na temat, bo miało być o 29er stalowym.

Edytowane przez Miki74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...