Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

W tle Dębowa Góra. Względna różnica wysokości 150m. W rzeczywistości podjazd ciągnie się kilka km i jest pagórkowaty, więc trochę zdrowia trzeba tam zostawić. Las jest dębowo-bukowy. Istnieje wiele dróg wjazdowych. Wszystkie w terenie. Serpentyny, single itp. Pięknie po prostu

 

 

Na szczycie radość. Nie sądziłem, że dam radę na 42/18 :D. Kilka km podjazdu na stojąco, a już wcześniej było kilka konkretnych podjazdów.

12646783_951147214963127_639877189448281

 

 

 Gratuluję wycieczki :)

Pomieszkuję w Brzydgoszczy już ładnych kilka lat ale górek jeszcze nie odkryłem , tym bardziej gratuluję :)

A tego ridleya to kojarzę , tylko nie wiem skąd.

 

As propos stali , widzieliście authora ronina? wydaje się bardzo sensownym rowerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W Bydgoszczy jest od lat maraton z 700m przewyższeń na 50km -> Więc "jedyny taki" na północy i centralnej Polsce. Odrzuć wyniki ludzi napędzanych testosteronem i fetą, to zobaczysz, że jak wykręcisz 22km/h średniej na mega- > jesteś kozak. Pokaż mi drugi taki maraton? Bo gwarantuję, że u gogoli, czy na meridzie. ta sama osoba wykręci średnią 30km/h+. Cała Puszcza Bydgoska to jedna wielka zastygła pustynia wydmowa. Są tysiące górek jedna za drugą. Można umrzeć już po kilku km interwałów. Nie ma wzniesień kilkusetmetrowych. Ale są takie z wysokością względną do 80m.

 

Bydgoszcz leży w dolinie toruńsko-eberswaldzkiej. Wszędzie są wzniesienia...

 

W kierunku na Chełmno za fordonem są podjazdy między innymi pod Kozielec serpentynami z poziomu Wisły w górę. Podjazd ciągnie się parę km, miejscami ma 18%. Podobne podjazdy asfaltowe są jeszcze w kilku miejscach wzdłuż Wisły.

 

Największy podjazd jest, jak na zdjęciach w Wyrzysku. Ciągnie się ponad 4km i ma nachylenie 8 do 20% w zależności od trasy.

 

To nie góry, ale jedno z niewielu miejsc na północy, a może jedyne, gdzie jest gdzie pojeździć po "górach".

 

Podobne tereny ciągną się wzdłuż Brdy na północ. Są single, są zjazdy i podjazdy. Wystarczy wiedzieć gdzie i z kim kręcić.

 

W Puszczy 2-3 km od miasta są miejsca, gdzie można poczuć flow, jak w górach. Są nawet kultowe podjazdy, jak Smocza Góra itp.

 

Jak chcesz z nami pokręcić, to zapraszam na priv. Niedługo wracamy do puszczy przygotowywać się do maratonu. Na razie kręcimy się turystycznie. W sobotę Wierzchucin i szukamy miejsca odpalenia V2. Turystycznie wcale nie oznacza zamulania. Trasa 80km w jedną stronę.

 

 

Czarnuch należy do kolegi Krzysztofa Hella z dredami. Ma od paru tygodni dopiero.

 

Może to nie góry, ale jest środek lutego, wychodzę na rower, robię 130km, 500m w górę. A w górach w tym czasie brak wstępu przez 8mcy. Ja wolę. ;)

 

Pozdro.

 

 

 

 Gratuluję wycieczki :)
Pomieszkuję w Brzydgoszczy już ładnych kilka lat ale górek jeszcze nie odkryłem , tym bardziej gratuluję :)
A tego ridleya to kojarzę , tylko nie wiem skąd.

As propos stali , widzieliście authora ronina? wydaje się bardzo sensownym rowerem :)

 

post-144263-0-93999500-1455257864_thumb.jpg

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
To nie góry, ale jedno z niewielu miejsc na północy, a może jedyne, gdzie jest gdzie pojeździć po "górach".

Tzn, że nie byłeś w Szczecinie "nad morzem" :D

Nie startuję w zawodach ale dla przykładu: trasa 46km - 700m przewyższeń, trasa 68km około 1000m przewyższeń. A jak znak te trasy to można je jeszcze rozrzeźbić ;)

 

A tak przy okazji dziękujemy za pęk informacji turystycznych ... w temacie dotyczącym stallóvek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Myślę, że właśnie wszystkie opisaliśmy. Hahaha

 

No, nie bądź taki hip-hop-siup do przodu Kolego. ;) Są jeszcze Góry Obkaskie z Czarną Górą na czele, na północ od Kamienia Krajeńskiego. Niby na pograniczu województw, ale jeszcze ciągle "u nas", czyli w kujawsko-pomorskim. :)

 

25aosuw.jpg

 

____________________________________________________________________

 

 

@Modowie - nie można by tego tematu wrzucić do podforum 'nietypowe'? To trochę uprości śledzenie.

 

No niby można, ale czy tutaj jest aż tak nietypowo, pomijając fakt, że wątek dotyczy coraz bardziej popularnej stali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...