Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

się nie dospawowywuje - jak już to lutuje, ale... wystarczy otwór i nitownica ręczna+ nitonakrętki  ;)
(nie pisał bym gdyby nie to, że tak mi w pewnym zakładzie na terenie Szczecina zrobiono w jednej ram)


 

 

w krossie unnpluged? zaczyna mnie ten brak wkurzać


... 2015 i dołożyli aż JEDNO miejsce pod bidon - tak się nagłowili i rozpędzili spece, w 2021 może doczekamy się 2 miejsc a koło 2025 nawet oczek pod bagażnik! :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Nieukrywam, że ten i wątek o rowerach nietypowych to moje ulubione na forum.

Kusicie Inbredami i zacząłem się zastanwiać, czy w miejsce mojego aluminiowego retro Musinga, nie złożyć roweru na wspomnianej wcześniej ramie. 

Przednie koło wiadomo 29", tylne? Może 27,5?

Stąd pytanie: jaka jest wysokość suportu nad ziemią w Inbrdzie z Salsą Cromoto 29? A jeszcze gdyby przypadkiem ktoś miał ramę 18", to poprosiłbym o podanie wysokości na jakiej znajduje się rura pozioma w newralgicznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Singulary są generalnie krótkie* i widać to po całej ich kolekcji - jeden z powodów dla którego Pojedynczego nigdy nie posiadłem będąc złożónym w 60% z tułowia i 40% nóg ;)

 

 

 

POZDRo-:ver

 

 

* powiedział dosiadający Longienka z 645mm górurki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam crossa w rozmiarze 21 cali. Zacząłem tęskić za stalą, z tym że w crossach to nie można już nic dostać-pozostaje jedynie mtb. Czy ma sens kupować rame kona unit lub surly karate monkey ze sztywnym widelcem ( sama rama salsa el mariachi kosztuje tyle co surly razem z widelcem, najtańsza jest kona) głównie do turystycznej jazdy ewentualnie lekki teren (spotowcem nie jestem), opna max 1.75.  Jeśli ktoś napisze, że tak to która rama z w/w bedzie bardziej odpowiednia i który ewentualnie  rozmiar -  mam 186cm i 88cm noga. Z góry dziękuję zaodpowiedzi.

http://www.konaworld.com/unit.cfm

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;search=surly+karate+mon;menu=1000%2C2%2C99%2C101;product=114110

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;search=salsa+el+mariachi;menu=1000%2C2%2C99%2C101;product=110653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Zacząłem tęskić za stalą, z tym że w crossach to nie można już nic dostać-pozostaje jedynie mtb

No nie do końca to prawda;)

A jeżeli szukasz roweru bardziej na asfalt, czasem szuter  sporadycznie lekki teren to są takie modele W SAM RAZ tylko będziesz musiał się przestawić mentalnie (a potem to już tylko z górki) ;)

Ale musisz przerzucić się z tego wątku na ten: http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-faty-roznokolowce-29-mx-single-bezprzerzutkowce-bikepackingrafting-itp/page-323

 

ps: a odpowiadając czy się nadają -nadają się, tylko po co? można lepiej, lżej i szybciej ;)

 

______________________________________________________________________

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że jednak Węgier przyoszczędził na miejscu na opony w górnych widłach?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo miałem kiedyś stalowego crossa i była to solidna rama a w obecnej-aluminiowej- tom mam gwinty do bagażnika powyrywane ( tak, wiem że przy kręceniu kluczami trzeba mieć wyczucie ale dokrecam na maksa i czasami gwinty nie wytrzymują, wyrwały się też nitonakrętki w górnych rurach tylnego trójkąta a to nie ma nic wspólnego z siłą dokręcenia śruby) i chciałbym coś solidnego i najlepiej bez amora bo na dobrego to mnie raczej nie stać.

Edytowane przez Kalmarzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
obecnej-aluminiowej- tom mam gwinty do bagażnika powyrywane

No to już drugi powód, żeby nie iść w takie ramy jak ElMariachi (choć to piękny sprzęt) czy Unita. To rowery mocno terenowe i nie nastawione zbytnio na wyrypy po twardym z sakwami. Tam oczek pod bagaznik nie uświadczysz.

Wbij sobie w net: Specialized AWOL, Salsa FARGO, Surly OGRE, Genesis VAGABOND. Tak na początek :) 

I tak jak mówiłem - przeskocz na tamten wątek, tu raczej czystokrwiste mtb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...