Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wg cada wychodzi mi 450mm, no ale to cad i mierzenie z oka, obręczy i ramion korby.
Popatrz ile jest miejsca między oponą a podiodłową która jest prosta a nie podgięta. 
I po co ten płaskownik koło korby skoro nie potrafią tego wykorzystać??

No i tradycyjnie JEDEN bidon - zajedwabiście.

Ale spokojnie, sezon się kończy - poczekamy na ceny (R853 - czuję, że to nie będzie miła niespodzianka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No zobaczymy. U mnie, z tą wcale niekrótką półką na kwiatki :) jest niecałe 435mm, więc może nie będzie tak źle.

Płaskownik? Hmmm, zgaduję, że chyba musieli nieco usztywnić ten ogon także w poziomie, przy tak szerokich laczkach...

Co do ceny...No cóż, R853 musi swoje kosztować, nie ma co się nawet łudzić...

_________________________________________

 

:teehee:

http://www.veloheld.de/shop/trust-in-steel-shirt/

11144483_900268426722838_572472407212379

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow!!!

 

Ale oprócz tego, że ładny, że matowy, że designerski (dziwnie koną mi pachnie), tapperowany, że ma (prawdopodobnie) wymienne haki i naprawdę jest ze stali i to jakiej może być ;) ...to widzicie TO? Widzicie??

No i wtopa Panie KROSS, Wtopa!

 

Brak prowadzenia pancerza do przódrzutki na podsiodłowej? Bo na górnej obecne. Chyba iż to dla mykmyka zewnętrzno-pancerzastego. Ale. W takim razie zewnętrzne gniazda na górurce można wykorzystać dla tyłrzutkowego kabla i uzyskać w ten sposób więcej miejsca na podczepienie torby? ;)

 

No ma tego ogona Smutrejl nieco sporawo, ale może chociaż da się zatem czyśredniecale rozepchać bardziej? Ktoś 3.2" zapowiadał?

 

 

No dobrze. To ja też coś świeżego podam. Uzupełnienie zajawianego już wcześniej Pine Mountain 1. Tym razem Columbus Thron, lisy, jedenastki, levy, rury pogięte...

 

Marin Pine Mountain 2:

pine-mountain-2_1140_658_80_s.jpg

 

pm_tech_4_658_658_80_s.jpg

 

pm_tech_1_658_658_80_s.jpg

 

 

 

Detale

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

No dobrze. To ja też coś świeżego podam. Uzupełnienie zajawianego już wcześniej Pine Mountain 1. Tym razem Columbus Thron, lisy, jedenastki, levy, rury pogięte...

ja pierdu, brzydziej się już nie dało? A nie, dało - można było pogiąć jeszcze górną rurę "na wielbłąda". Kross przy nim wygląda jak KsiężniczkaZłomu.
Za to dolne pióra komfortu nie zapowiadają (choć po co jak jest 27+) 

Ta, unplugged też był fpytkę ;) Ile tam było? 455?460mm ogona? :D Nie mendzimy - oceniamy. 15 pochwał i jedna mała zjepka za ogon. To mendzenie?
Mogli by, mogliby w końcu RAZ (na 5 -10 lat hehe) wypuścić rower NAPRAWDĘ dobrze zaprojektowany.

Lordzie - górne przelotki pod chyba zmieniarkę bo do sztycy puścili oko w podsiodłowej.

ps: koszuleczka elegancka, w sam raz na wycieczkę do fabryki cannondala :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pożyjemy zobaczymy.
Sam sobie wczoraj z czystej pazernej ciekawości porównałem dwa rowery - swifta na 27+ (pokazanego na fb singulara) i onego krossa. W obu podsiodłowa jest prosta co ułatwia jako takie porównanie.
No i u swifta ewidentnie tego powietrza jest mniej. Tylko, ze jerzyk ma 445mm minimum ogona :)

To, że rama jest po 29 i 27+ o niczym nie decyduje. W przypadku rowerów z tak ciężkimi kołami jak 27+ krótki ogon jest wskazany nie tylko ze względu na skrętność czy "trailowość" (o jedwabistości nie zapominając). Po prostu ciężarem lepiej się wywija gdy jest na krótszym ramieniu a nie dłuższym.

Po kiego taki trek ze staszkiem kombinowali albo szpec ze swoimi półtłustymi gnąc i kombinując z tylnymi widłami? Dla "czadowności i wyglądu"?
No i skoro ogon miał by być taaaki długi to ja mam głupie pytanie: do czego ten rower został pomyślany? Z tym widłem, z tymi oponami, z tą sterówką i myk mykiem?

ps: naturalnie bardzo chciałbym się mylić i przeczytać, że jednak ogon ma 435mm a ja muszę wybrać do okulisty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo sie ciesze ze bedzie niebawem znow na kołach bo marnowala się u mnie;) tymczasem pozdrawiam z pociagu gdzieś z trojmiasta do Ełku rower przypiety na koncu składu, a tutaj rower kolei żelaznej torowy tak jakby,

https://picasaweb.google.com/lh/photo/-6Qgf7wJlv0lW5bEhiifUTT2w4oJeUYd8aJvwOEPRjY?feat=directlink

 

dzis moj lemondkowy bajkpak widzial o 4 rano ksieżyc kapiący sie w jeziorze żarnowieckim, takie czasem fajne jest to kolarstwo tylko trzeba się ruszyć z domu ;)

 

foto relacja widac romet super i rodzaj trasy jaki sobie wybralem :)

https://picasaweb.google.com/105741672166260409826/Romet?authuser=0&authkey=Gv1sRgCP7v3c6D4pHt9gE&feat=directlink

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, jest bardzo mało miejsca około 70 mm więc szanse nikłe, 2.8 to niezły kawał balona. Zresztą jeśli chcesz to mój znajomy ma koła 27,5 z balonami 2,25 któregoś dnia mogę go poprosić żeby przełożył tylne do inbreda to zobaczysz jak to wygląda z takim formatem opon, co ty na to ? Można wtedy przy okazji pomierzyć ile wolnego miejsca na oponę zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...