Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Rama Inbreda, On Ona Ta beżowa na 185 cm i więcej czyli 21 cali - planuję w końcu ją wystawić w czerwcu na allegro, ponieważ kilka osób się pytało to o nią przez już długi okres czasu to będę zmuszony jednak ją wystawić do licytacji...Zeby było sprawiedliwie.   ALe zanim zrobię zdjęcia i zapakuję szczelnie do wysyłki może ktoś ze stolicy chce zobaczyć piszcie.... 

Po wystawieniu oficjalnie ogłoszę.  Do tego będzie nowa piasta mtb pod singla NAKRĘCANA, SZEROKA, nie szosowa, pod hamulec tarczowy, biała prosta kierownica On One nowa, i może krótki mostek... Straszny sajgon i nie mam czasu się tym zająć ale może się jeszcze cuś przyda w tym sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ostatni apgrejd w Zwycięskim może oznaczać iż albo zerwę naklejkę, zapodam czarne paski cenzury albo będe mieć problemy z koncentracją, równowagą, kadencją i elokwencją:

 

PRZED:

IMG_3220.JPG

 

PO:

IMG_3249.JPG

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zarzucone w Galerii 29er'ów, ale re-postuję tutaj gdyby kto poniechał odwiedzania Galerii oftopowalni - Longienek Zwycięski w grubych papuciach:

 

IMG_3345.JPG

 

IMG_3364.JPG

 

IMG_3352.JPG

 

Dirt Wizard trzyma w zakrętach o nieboskłon lepiej niz Knard, wydaje mi się jednak że jest to zbyt agresywna opona do Longienka. Wolałbym tam Czupsa lub Chronikę. Więcej napisze jak objeżdżę konkretnie tego kapcia, póki co udało mi się machnąć ledwo kwadrans kilo. Więcej w przyszłym tygodniu ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

 

Czy mógłbym prosić o Wasze wsparcie w tym wątku? Nie wiedziałem czy podczepiać się pod obecny czy też założyć własny, więc dla przejrzystości stworzyłem nowy.

 

Link: http://www.forumrowerowe.org/topic/186608-dobor-ramy-wedlug-wymiarow/?do=findComment&comment=1707875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo fajna, miękka, elastyczna ramka. 
Ale zobacz w suport - jak jest mocno zeżarta MOŻE SIĘ ZDARZYĆ (ale nie musi), że tylne prawie pióro (tzw łancuchowe) strzeli nadżarte rdzą od środka. Ja znam dwa takie przypadki, z czego jeden poczułem dotkliwie :) Drugi element wart dokładnego obejrzenia to haki  - te odkuwki były piękne ale zdarzyło się, że pękła jedna w pół (za mało materiału).
No ale to pojedyncze przypadki i wcale nie muszą zaważać na całości produkcji. Sam mariny(a mieliśmy z 4 w swojej karierze) wspominam bardzo dobrze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hmm.. to już dawno nie jest temat 29er ;) Po to został przeniesiony do głównego działu by móc wrzucać tu 26, 27,5 a czasem i CXy (choć do tego jest inny wątek)
Stare dobre stalówki ważyły koło 2,0kg, czasem mniej, nawet sporo mniej.

aaa. jeszcze jedno - to był wyższy model marina. Koleżka nie napisał jaki, ja nie będę zgadywał ale coś ponad bearvalleya. Na pewno nie pine mountain. Być może nawet team marin. fiu fiu... 
Twoja Stara może tu wpadnie i mnie poprawi ale jest jeden mały bardzo istotny detal wskazujący na górną półeczkę (stąd ta waga przy 19") modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Mam wrażenie że to Team Marin z racji przelotek na linke przy główce ramy.

Brawo!  

Starą ramę bardzo cienkościenną (0,35mm) nie piaskowałem, nie szkiełkowałem. Usunąłem farbę za pomocą opalarki i szpachelki. Zero brutalnego podejścia. Było gdzieś tu w wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...