Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

....e tam kto by tam prowadzał.... ;-) jak się jest bez formy to 0,5 nie pomoże. Troszkę trza zadbać o siebie a będzie bez pchania ;-)

 

Pitolenieoszopenie :P  Jak kto jest Mistrz Plasticzane Kolano to niech ciśnie twarde biegi. Ja swoje 0.55 kocham i nie zamiaruję go zmieniać na nic twardszego.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta racyja choć mnie starcza w HT 20x34 a w Enduraczu 21x36 to czasem są tak nastromione ścianki, że przydało by się cuś mięcej bo zawsze wolę cisnąć niż leźć, ot tak choćby dla satysfakcji a nie że tam 20x34 i tak szybciej niż z buta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mówisz-masz... Jakoże nigdy nie zawracałem sobie gitary korbami 104/64  na 4 ramiona mogłem się przeliterkować. Ale jak już wpiszesz to podparte hasłem chainring znajduje bez problemu.

 

Jednakowoż, ku zachowaniu poprawności faktycznie Stambecco.

 

 

... no i dlatego że alu, to wolę 5 ramion. Stalowe Suginiacze ciągle pojawiaja się na ebajcu lub nawet Alle. Zapasik zrobiłem, 3 czy 4 poniewierają się po Kartonie Pełnym Niespodzianek :D

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mentos już kiedyś się pytał o stalową 20 jednak moje PW zostało bez odpowiedzi. 
Jeżeli będzie kilka osób to bez problemu ogarnę zębatkę 20 jak i 21 z nierdzewki :) 
Byłaby jeszcze możliwość wykonania takich zębatek z zwykłej stali pokrytych powłoką niklową, ale to dopiero za jakiś czas jak potestuję wytrzymałość owej powłoki ;)
A tak przy okazji zębatek, jutro jadę oddać pierwszą partię nierdzewnych N/W do gratowania wibracyjnego. Ogromnie jestem ciekaw jaki efekt uda się uzyskać po takiej obróbce.
Gdyby ktoś chciał to mam kilka sztuk pod BCD104 w rozmiarach 32,34,36,38 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cuś przeoczyłem Thor. Ale na kilka 20tek się piszę jak cena konkurencyjna. I nie chromuj ich bo taką testową też miałem. Po pierwsze chrom i tak złazi, a poza tym pobgrubia nieco koronkę a ta franca wówczas i przez to zaciąga a uwzględniając grubość powłoki z kolei samo mięcho będzie minimalnie cieńsze a więc i minimalnie mniej trwałe. Lepiej jakaś twarda oksydowana stal narzędziowa albo owa nierdzewka i koniecznie nie iść w light manie i pomiędzy śrubami dodać mięcha w kierunku osi suportu ile się da bo inaczej jak ktoś ma depnięcie mocne jak ja to się po porstu porafi odksztacić :D A no i oczywiście musi być odwracalna/symetryczna inaczej nie jestem zainteresowany.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sam miałem tą chromowaną zębatkę od Uzu i ten chrom to była porażka. Nawalili tego ponad 0,1mm i przez to odpadało samo ;) 
Zęby na 20 będą oczywiście symetryczne, więc będzie można sobie przekładać zębatkę.
 

Co do zębatek to przed chwilą oddałem je na obróbkę wibrościerną. Przy dobrych wiatrach w przyszłym tygodniu lub najpóźniej w połowie czerwca będzie można ocenić efekt finalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu zrobić 2 wersję z tego co mam pod ręką, jedną z normalnymi zębami i drugą z trochę obniżonymi. Jako, że w moim rowerze nawet nie mam możliwości zamontowania przedniej przerzutki to wyślę Ci obie kolego mentos i zobaczysz które zęby lepiej się spisują. Wtedy złożę zamówienie na laserze żeby wycieli już z nierdzewki :)

Pozostaje tylko kwestia śrub. Standardowe mają za duże łby, przez co łańcuch zamiast na zębatce opiera się właśnie na nich. Sposoby są dwa: tańszy to zeszlifować samemu standardowe śruby, a drugi to musiałbym poszukać takich śrub w odpowiednim rozmiarze.

Cena oczywiście będzie trochę wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...