Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

gracias Hitah, szkoda tylko, że nie wyczułeś żartu :D
są tacy co radavista śledzą od dawna,a rowery z ich działu "piękne" nie raz pojawiały się czy w tym czy w monsterowym wątku

Ale dobrze, może innym się przyda takie info, każdy w końcu ma kiedyś swój początek z lepszą stroną mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ale pancerze pod górną rurą będą przeszkadzały wszelkim trójkątom i leniwcom,


Jak przymierzałem Leniwca do Koniaka, to jakoś niespecjalnie to wadziło (a przelotki są podobnie rozmieszczone jak w tym Rosko). No ale u mnie (jak na razie) to tam tylko jeden pancerz idzie. :) W ogóle się cieszę, że górurka tak nisko nie schodzi, bo miejsce na torbę i bidon jako takie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

I 1x11 czy tam 1x10 + 3bidony ke pasa ??


A co w tym dziwnego jest, skoro posiadacz sam pisze o ramie:
 

 

My favorite thing about the bike is the third bottle cage and possibility to do some ultralight bikepacking on it. Maybe even throw a triple on it and a rigid fork? We’ll see what the future holds. For now I’m just stoked to have a killer hardtail that’s capable of shredding Austin, Texas and Chilao in the San Gabriels.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

co się tyczy bidonów to na potrzeby jakiegoś leniwca czy innego przywiesia mogły by być niżej, szczególnie że sporo jest miejsca
czyli można sobie jeszcze spokojnie powskazywać drobiazgi (wg własnego widzimisię)

ps: to jak z Sarną-się mnie wydawało, że zrobiłem ideał i Boga złapałem za stopy...a potem i tak wychodzą jakieś "ale"  :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Rosko? Ja tam "zośka" widzę ;)

Żeby tan napis miał sens, to nie powinno tam stać "rubber side down"?

Choć możliwe że wica z nim nie łapię :)

 

Kumotrowie, rzućcie okiem na aukcję:

http://allegro.pl/rama-moongoose-dx-5-3-18-stalowa-26-i5344699264.html

Warta ta rama kupna za tyle?

Znajomek się napalił na stalówkę po obejrzeniu mojej kony :) i kazał se coś doradzić. Budżet niewielki: 250, chyba że co ciekawego to do 350zł.

Rozmiar pasuje, Vki z tyłu ujdą, rozmiar główki OK (a-heady z tego co widzę).

Nie szukamy jakiegoś wykwintu. Konia roboczego raczej :)

 

edyta - coś bardziej "oueł" ale ponad zakładany budżet raczej wyjdzie :)

http://allegro.pl/cotic-bfe-26-fr-dh-reynold-nukeproof-ht-enduro-fr-i5366285421.html

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, te profile łezkowate jak w ostatnich pine mountainach marina. Za ładne to to nie jest. Zobaczyłbym tez ile w tym cr-mu bo być może tylko główny trójkąt (tylne pióra i haki nie powalają kunsztem) albo główna rura.

ha! Wszedłem w linki podane - main tringle czy główny trójkąt. Wg mnie nie warta 160zł. 
Ja Ci mogę starego DiamondaBacka na pięknej stali za 100zł sprzedać (tylko nie pamiętam czy tam jest 1 czy 1 1/8) ;)
 


COTIC?
O widzisz! I na tarczach.. polowałbym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakiś taki dziwny jest sami popatrzcie:

;)

 

Przychylam się po całości. Można by pomyśleć, że to niedokończony projekt.

Narwaniec będzie się poił z Camelbaka, a włóczykij z bidonów, ale temu drugiemu zabraknie dziurek pod worki.

Zabrałbym myka, koła i odesłał do poprawki.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no to że 1x11 to napęd dla zawodnika i to b dobrego

 

A dlaczego tak sądzisz? Według mnie to obecnie standard w nowych rowerach(no, może w średniej/wyższej półce cenowej) a raczej nie jest to opcja typowo zawodnicza. Chyba że o koszty chodzi, ale wtedy Sram GX przychodzi z pomocą...lub zaniebawem nowe XT.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm... A ile tam tego T jest w 11-tce? 42 co-nie?

 

Czyli przy blacie 32T masz przełożenie 0.762. Git do kulania się po Midlandach lub jakistam pagóreczkach. Ale jak przychodzi do prawdziwych podjazdów nawet moje 0.555 czasem mi  za mało...

 

Pewnie, można z buta no ale nie o to chodzi nie?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

No ale Texas, to też raczej tereny równinne.

Poza tym, co my tu w ogóle dyskutujemy, skoro nigdzie nie jest napisane, że gość chce akurat w takiej konfiguracji napędowej wyprawować?

Może jeszcze raz ten cytat, jak ktoś przeoczył:
 

 

My favorite thing about the bike is the third bottle cage and possibility to do some ultralight bikepacking on it. Maybe even throw a triple on it and a rigid fork? We’ll see what the future holds. For now I’m just stoked to have a killer hardtail that’s capable of shredding Austin, Texas and Chilao in the San Gabriels.

i dalej:
 

 

as a 69º head tube angle, a mid-range BB drop and an option for a 2x or 3x front ring


Zajrzyjta czasem w link do podrzucanego artykułu, zamiast się od razu dziwić z hiszpańska...


Kwestie finansowe, pomijam, bo to Ameryka, no i trochę inne standardy. Stać ich.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A ile tam tego T jest w 11-tce? 42 co-nie?

 

Czyli przy blacie 32T masz przełożenie 0.762. Git do kulania się po Midlandach lub jakistam pagóreczkach. Ale jak przychodzi do prawdziwych podjazdów nawet moje 0.555 czasem mi za mało...

 

Pewnie, można z buta no ale nie o to chodzi nie?

 

Szacunek...

I.

Z woleja nie ma co, fakt nie lekrama, ale czasem nie ma wyjściówki i mus dumę w pieluchę schować i podchodzić. I nie mówię tu o naszym Peak'u :)

 

No bo jak to bywało gdy 22 młynek z 36t działał? 0.61!

A co, gdy ósemki dochodziły tylko do 32? 0.69...no ale Tobie pisankować takich rzeczy nie muszę, chciałem tylko przypomnieć że obecne Spam'y 1x10 czy 11 można zapędzić nawet 26T z przodu(Direct Mount) co daje...nadal "tylko" 0.62

 

Poza tym nie pisz "ale jak przychodzi do prawdziwych podjazdów" bo jesteś jedyny co na ścianę wjeżdża i kombinuje jak trawers na sufit wykonać ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: 0.555 masz? Wycior? 20-36?

Z 42T byłoby 0.48!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

p.s.: 0.555 masz? Wycior? 20-36? Z 42T byłoby 0.48!!!

 

Hmmmm... No i właśnie spowodowałeś u mnie przesypywanie się łupinek w makówce...

 

32/20 z przodu 10/42 z tyłu... Tylko ten 11-tkowy łańcuch... Chyba grubszy mam w korku od wanny :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tam z tym miękkim bym nie przesadzał- rozleniwia tylko. Masz jeden z przodku to jedziesz jak musisz a nie szukasz redukcji ;-) Co mają powiedzieć singlowcy??? Tak 9 biegowy zadek to optimum, a 1:1 daje radę wszędzie prócz Beskidów ;-)))) i bardziej stromszych górek. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja tam z tym miękkim bym nie przesadzał- rozleniwia tylko. Masz jeden z przodku to jedziesz jak musisz a nie szukasz redukcji ;-) Co mają powiedzieć singlowcy??? Tak 9 biegowy zadek to optimum, a 1:1 daje radę wszędzie prócz Beskidów ;-)))) 

Najsłabszym ogniwem i tak zawsze jest noga ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...