Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem zgrabnie się ten Cześó prezentuje, ale według mnie skasztaniony okrutnie został przez amora, już pal licho zasłyszane problemy z wycierającymi się lagami, ale ten tombakowy-złoty pasuje tam niczym carbonowy full do Paprykarza. ;)

 

Inna sprawa że-no-jak-to: w nazwie niosą dumne "Single" alecz w ramie jednego biega bez napinacza to se neda pane Zdenek? No, chyba że należy czytać między wierszami: Single(jest)Be. I wtedy wszystko jasne...

 

 

A z tym że ja o czym innym chciałem zapostować: rama big-łyk Ragley'a w Lardżu wypłynęła na ibaju i startuje od groszy...

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym że ja o czym innym chciałem zapostować: rama big-łyk Ragley'a w Lardżu wypłynęła na ibaju i startuje od groszy...

 

Dzieki za tego hinta. Ktoś tu niedawno narzekał że Fireeye ciężki, a ten Ragley też pod czykilo podchodzi o ile nie przekracza... BTW na jaki wzrost rajdera jest ta gruba ryba? 20'' 620TTH

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontując koszyki do wymiany z mojego stalowego przełaja, zauważyłem, że śruby i gwinty przedniego koszyka wyglądają normalnie, natomiast te na podsiodłowej zarówno śruby, jak i gwinty w ramie są rdzawe. Czy przed ponownym wkręceniem śrub powinienem je czymś przesmarować?

Rower ma rok, od lipca do stycznia nie był w ogóle używany, a potem w zimie ze dwa razy (dopiero gdzieś od miesiąca więcej), więc to chyba nie wina pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M jest idealo pod 176-178cm z mostkiem 70mm. To L z 620 tak 185-190?

Na żywo bardzo, bardzo fajna rama ;)

Dla mnie przy 189cm efektywna górna 640mm z mostem 60mm jest ok tak samo jak 620mm z 50mm w innej ramie!

Sama górurka to dopiero 1/3 dobrego wpasowania w rower, wiele więcej zależy od kątów moim zdaniem.

 

Ciężko bardzo to wyczuć bez przymiarki, najlepiej obadać zagralniczne fora i obaczyć co ludzie zalecają...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywista, że kąty to rzecz istotna. 600 przy łagodnej podsiodłowej będzie takie samo jak 570 -580 przy rurze 74*.
Ja tylko piszę, że M i 176 przy 70mm było jak dla mnie idealo do jazdy, a kilka jazd na tym ragleyu zrobiłem.
Nie wiadomo ile kolega Grizzli ma wzrostu, na czym teraz jeździ (bo to ma duże znaczenie) itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kwestia jest taka ze mam 194centy i obawiam się, że ten Ragley będzie trochę przy-krótki.

A teraz mam

1.aluminiowe MTB 73/71 630 efektywnie, mostek 110, sztyca z ofesetem 3cm i kiera 640. Jest OK, albo zdążyłem się przyzwyczaić.

2. Salsa Vaya 60cm, mostek 80mm, sztyca bez offsetu. Odnoszę wrażenie, że mogłaby być ciut krótsza, ale wiadomo: inny rower, inna pozycja, inny target.

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili właśnie ciężko o nówkę, na crc brak, na rowerowym stoi po 1365 pln. Wspominasz o 1200, także takie pół ceny za używkę to chyba realna cena ;) 

 

Ja mam 193, ale przy tym stosunkowo krótką nogę, dlatego właśnie takie wymiary 20-calówek mi zazwyczaj odpowiadają. Kiedyś się nawet pomierzyłem i optymalna efektywna górna wyszła ~630, co mniej więcej pokrywa się z doświadczeniem organoleptycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizzly, szykujesz się na nią? Bo jak nie, to może ja zapoluję... Oczywista, jeśli Lord wyrazi chęć wspomożenia swoimi szmuglerskimi kanałami ;)

Oczami ekspertów, jakiej ceny końcowej oczekiwać? okolice 100 elżbiet są realne?

Lord wyraża chęć ;)

 

Nówka kościła oko £300 jak dobrze pamiętam, wydaje mi się że jeśli się ludki słońcem za mocno nie spieką to licytakcja może się skończyć w granicach £150...szkoda że funt wysoko sterczy w kantorach.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, my tu gadu gadu a koledzy się zbroją :) ładny, taki "klasyczny inbred" (ale to akurat komplement).

 

Swoją drogą jeśli ktoś namierzy krajowego inbreda w rozmiarze 21' to serdeczne bóg zapłać za informację (i uwaga! oba rozmiary kół wchodzą w grę, gdyż jeszcze nie zdecydowałem czy przechodzę na 29era ;) )

 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
i ta stopka

 

Jaka stopka? :ermm:

 

Osobniki Chowu Wsobnego znane są z tego, że na każdej, nawet nieznanej ziemi natychmiast zapuszczają korzenie. ;)

 

 

 

Swoją drogą jeśli ktoś namierzy krajowego inbreda w rozmiarze 21' to serdeczne bóg zapłać za informację

 

@itr coś ostatnio wspominał o chęci sprzedaży. Chyba nawet w tym rozmiarze.

Tylko to pewnie rama z poziomymi hakami.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ITR wspominał o pogonce swego piżamowego Inbreda, haki zaś ma singlowo-biegowe*.

 

 

 

(i uwaga! oba rozmiary kół wchodzą w grę, gdyż jeszcze nie zdecydowałem czy przechodzę na 29era )
 

Przy Twoim wzroście i zachcianym rozmiarze ramy...sugeruję mocno Wielką Kichę!

 

POZDRo-:ver

 

 

*specyfikacja od czasu tychże fot uległa zmianie na bardziej męską ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wspominkach itra wiem, czekam na oficjalną ofertę ;-)

 

Źle się wyraziłem: nie zdecydowałem czy JUŻ przechodze na wielką kiszke. Niestety, poskladanie całości w przypadku 29" zajmie mi ciut dłuższą chwilę a co za tym idzie pozbawie się roweru w teren a przed nami caaaly sezon :-) przy ramie pod 26 robie przekladke i śmigam a składanie wielkiego brata odkladam na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...