Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

http://pokazywarka.pl/vqowba/

W galerii mnie pogonia bo w środku, pokaż swojego XX - temat beka, 29+ to nie jest. Wiec staloovy. Co do roweru, nowa kiera do odbioru, nowe kapcie w drodze. I łańcuch do wymiany, bo skucha była w niedziele na xc... Jeszcze kolor ale to już tylko do wyboru i naklejki do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkoboskaczęstochowska a myślałem że moja ElMariachi raczej do cięższych ze względu na alternatory należy bo cuś 2,3 a tu 2,65, 3kg? Z 4130 gazrurek to spawają ? Co to za badziew ten Fire Eye? Może cuś pomieszali?

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fireeye kombinuje sprzęty do konkretnego łomotu, śmiem stwierdzić że zniesie to-to więcej niż ElMar...

 

Bardziej zastanawia fakt, że na stronie Fireye nie ma ich w ofercie...

 

A 2,6kg waży na ten przykład Gienek Hi Lat 29er w 20,5" lub Surly Krampus w Lardżu, 2,9kg Inbred w XLu  ;)


POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja gienka hla ze sterami, klamką mam w wadze 2,55 w 20,5.....ale rower całki waży 11,35 i "zasuwa jak jasna cholera" lepiej od mojego cannondala 26 f900sl ..... Poniekąd można osiągnąć zamierzone cele przy większej masie ramy. ;-) Najbardziej zadziwia mnie na podjazdach i sterowność jego;-) czego najbardziej się obawiałem.

8fc5bdc2.jpg

Zębatka Dartmoora Trail działa bardzo dobrze z łańcuchem 9 .... w każdych warunkach. Polecam.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, wydawałoby się że waga będzie wyższa HaeLa biegałkowego - dodatkowe gramy w haku przerzutki ;) Z drugiej struny: sam hak jest nieco dłuższy w synglowym...a i wagę piszę z dziurawej pamięci z pomiaru przeprowadzonwgo trzy lata temu...

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wjechała nowa kiera NS Evidence Light. I kierownik jest megaaa 765mm i waga została w miejscu, a nawet spadła o 140g, bo pierwsza opona poszła do wymiany. 

Tymczasem jadę w Bieszczady na trasy enduro, połupać tam moją stalą.

 

Po urlopie pokaże Inbreda w nowym malowaniu inspirowanego Coticiem CX. 

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegowy musi mieć masywniejsze haki.... ze dwa razy- musi strzymać ciągłe przesuwanie. Biegajka to by była fajna z Gruberem w rurze ;-)))))

Napisz jak z pracą tej kiery ..... ja mam Boblighta 300 gr 720 ... i jakaś sztywna, ale tania.

Mocno nad carbonem myśle.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matkoboskaczęstochowska a myślałem że moja ElMariachi raczej do cięższych ze względu na alternatory należy bo cuś 2,3 a tu 2,65, 3kg? Z 4130 gazrurek to spawają ? Co to za badziew ten Fire Eye? Może cuś pomieszali?

 

El Marysia 2.3? Wątpię. 3 kg dla stalówki do AM i brykania w bikeparku to norma, a nie aberracja. 

Canfield N9, Transition TransAm czy wypusty Surly albo się o 3kilo ocierają, albo przekraczają, więc nie krzycz na Częstochowską po próżnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale o co ten płacz Koledzy? Papryczka to krosiwo a Ogniste Oko zawsze ciążyło ku cięższemu łomotowi. Z resztą rekomendowany skok widelca do 150mm rozjaśnia chyba sytuację.

 

Chcesz sobie poskladac maszynkę do kozaczenia, kupujesz Oko, do jazdy normalniejszej... coś inszego :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Deklarowana waga 2.6 kg to żadne łał ani specjalna nadwyżka dla 29era.

 

650b do łomotu ponad 3 kilo też standard.

 

Także jak dla mnie luuz :icon_cool:

 

 

A Ty Prezesie nie wyskakuj ze swoja Sarenką, bo za to ile Cię kosztowała kupiłbyś pewnie ze 3 Oka :P

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...