Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

UWAGI OGÓLNE (dla tych co pierwszy raz tu zaglądają)

Temat jest stary jak świat, i żył sobie dobrze w dziale "29er" (z racji tytułowego Rometa). Ale świat się zmienia, rowerów/userów przybywa czasem ubywa, rozmiary kół się zmieniają.
Zatem "po czemu jest ten wątek"? 
Ano dla maniaków stali, dla tych co przeszli na złą stronę glinu a chcą wrócić i nie wiedzą co kupić. Dla tych co mają i chwalą.
Wrzucamy, gadamy i obśmiewamy mtb, przełaj, turystyki. Tematy o gatunkach stali, Rudej i walce z nią, cenach, wagach i nowościach.
Nie wrzucamy: fatbików, monstercrosów (bo oba mają miejsce w wątku "nietypowym"), chłamu marketowego (będzie BAN w nagrodę - ostrzegam), szosy i ostrego (bo chłopaki mają swoje wymoszczone miejsce na tym forum), ograniczamy do minimum "retro" z allegro za 350zł (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też zaryzykuję:

 

Sprzedam Longienka, zdobywcę Grand Prix Paprykarza 2014, dumnego przedstawiciela nurtu stalowo-wyprawowego, mieniącego się matową szarością okrętu wojennego przeplatanego wstawkami błękitu lazurowego wybrzeża...jest on słusznego rozmiaru, jedynie dla silnego i rosłego chłopa(lub babochłopa niejakiego) mierząc całe dwadzieścia i pół cala pod sztycą. Dotarty został przedwstępnie, przebiegiem nie większym niż 100-150 kilo naznaczony nie nosi żadnych blizn ani inszych ułomności. Pogoniony zostanie ze sterami i zaciskiem sztycy, a w razie specjalnych życzeń może być uposażony w więcej artefaktów...oto specyfikacja ze strony producenta, niestety - proszę mi wierzyć na słowo pisane - tabelka geo jest popaprana bardziej niż tajchińskie kreskówki z wczesnych lat siedemdziesiątych - górurka mierzy efektywnie 645mm, reszta pomiarów zdawa się być bliższa prawdy. Co też zostało udowodnione tutaj.

 

Można go uposażyć w przydaśki wszelakie - trzy zestawy bidonów na ramie(ewentualnie dwa oraz Anything Cage), bagażnik, błotniki a na widle dwie Anything Cage lub bagażnik, błotniki...rama cwanie zaprojektowana może przyjąć zwykłą biegałkę z kasetą i przerzutkami przednimi lub piastę planetarną, da się również napędzać jako syngjel. Miejsca wystarczy na kapcie trzycalowe, podług ostatniej mody zwanych 29+. Dodam iż dodać mogę w zamian za papier z Jagiełłą zwijanego Knarda nieco tylko schechłanego, nadal w zdrowym stanie i gotowego na harce w terenie, obecnie rezydującego na froncie HaeLa. Posiadłem również nieużytą torebkę Ortlieb'a(eMka, naturalnie niebieska) którą oddam za półcen.

 

Niełatwa decyzja o rozwodzie podyktowana została tylko i wyłącznie ofertą innego ramsetu na który się ślinię od lat kilku, a żeby go posiąść muszę się najsamprzód pozbyć jednego klamota. Padło na zwycięzcę.

 

 

Stojak niewliczony w transakcje, a mostek tylko jak ktoś ładnie zagra niczym Tewje Mleczarz na dachu wychodka:

IMAGE_191.jpeg

 

Oto poglądowe foty machiny pokleconej w całość mistrzowską:

DSC07884.JPG

DSC07892.JPG

 

 

Już słyszę brzęczące talary i pytania dzierżących ich właścicieli: no to ile to-to? Otóż 1300 peelenów sobie życzę z wysyłką do interesanta, dodatkowa stówka za Knarda(zdjęcia moge porobić odnośnie jego stanu, według mnie 8/10) i dodatkowa stówka za torebkę Ortlieba. Widoczny bidon termiczny oddam z pomienionymi fantami jak i błotołap nawidłowy. Naklejka "More Beers Than Gears" także pozostanie ku uciesze nowego nabywcy(a jak się On lub Óna będzie stosować do wytycznych to i u mnie zarobi złocistego z lokalnej wytwórni).

 

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi lub bluzgi proszę kierować na skrzynkę prywatną. Więcej zdjęć tutaj. Jeszcze więcej zdjęć tutaj

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

p.s.: cholera, Yarr mnie zatłucze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Czesć chłopacy,

zapytanie mam gdzie moge dostac stalowe blaty do korby?

 

poszukuję równiez stalowe : mostek KIEROWNICA!!(ale nie do bmxa tylko do ędóro) - czy mozna kupic je w Polsce czy tzreba szukac w RPA badz ZEA?

 

Pzdr.

 

 

PS: nie czytałem tematu do konca.

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

...to zacznij od końca - na samej górze(i końcu poprzedniej strony) masz przykłady stalowych zębatek wytwarzanych przez kolegę Thor07.

 

sehr gut.

a kierownice kolega tez by zrobił? czy macie jakies propozycyje od produCENTÓW?

 

pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napiszcie jeszcze o tym Cromoto, bo może będę chciał kiedyś w przyszłości wsadzić coś takiego do powstającego właśnie roweru nr 2 (tak, wielkokichowy wszędzie-wjeżdżak zajmie u mnie slot nr 2), i nie wiem czy nie będę kiedyś chciał skonstruować czegoś jak Ivanowa Puszencja, da radę do tego widła jakąś węższą oponę typu 2,5" wsadzić? A może jeszcze szerzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A na jUKejowym ebayu w pięknej kolorystyce i stanie dla niskiego awanturnika... Kona Honzo!


A za całe 100 funta nieśmiertelny Inbred 29 w pomarańczy.


ps: co do Kony....jest tylko jedno małe "ale" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to twój stallover ;-) a ramy z takim znaczkiem w naszym kraju to mega NISZA-NIEOBECNOŚĆ niemal kruk , jak tange w każdej odsłonie, columbus i reynolds czasem deda się widuje to japońca od isziwaty ze świecą.

Znaczek-klejka z ebaya??

Ja myślę wnet (jutro ) swój stal z królewsko-lordowego pochodzenia przytulę. Nie zasnę chyba..;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Znaczek-klejka robiony pod moje widzi-misię. ;) (tam na ostrzu katany jest malutkimi anarchy custom)
Dziś dotarły w końcu do Szczecina.
Oryginał na ramie był zniszczony a i rama poszła do przemalowania.

Lord Ci coś słał? Ten chłopak powinien mieć zapewnione miejsce w panteonie ludzie ze stali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Ci coś słał? Ten chłopak powinien mieć zapewnione miejsce w panteonie ludzie ze stali ;)

 

No masz Ci los, a już myślałem że samo zawinięcie Tobie znaczka Stallovy'ego(bez oddania należnych tantiemów TM'owych) wystarczystyka ;)

 

PanSocjolog mi da znać naprivvnie, jak coś nie chcą wredne brytole słać ku polance to może się uda kanałem przerzutowym przez me niecne łapska poprzesłać dalej? Sama rama to około 20 fontów w zależności od wagi/wymiarów/ewentualnego ubezpiecznia przez LA Transport - jutro woojj da znać czy są warci polecenia ;)

 

A swoją drogą to myślałem że nowy stalak z ostatniego miotu zostanie zaprezentowany w całej krasie nim uchylony ostanie rąbek tajemnicy...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...